Jump to content

Rack server


EnginER

Recommended Posts

Zdravím, chcel by som si domov hodiť nejaký rack server, aby som naň mohol zálohovať všetky počítače čo máme doma a vlastne by to bolo ako sieťové úložisko + ja by som si tam robil všelijaké vecičky atď, proste by som sa hral s linuxom a podobné píč**inky,

možno by som si tam robil nejaké herné servery, keďže mám verejnú IP atď.....

 

Len sa chcem spýtať ako to je s tým serverom, že či na to potrebujem aj originál skriňu alebo stačí ak si spravím vlastnoručne nejakú z dreva a dám tam zopár ventilátorov aby odvetrávali teplý vzduch.

 

Ďalej by ma zaujímalo, akú to má hlučnosť. Či už niekto má skúsenosti s tým, že by niečo také mal fyzicky doma. Ja by som bral buď 1U alebo 2U, poprípade BLADE.(Viac čo by som sa spýtal ma nenapadá, keď ma napadne tak ešte napíšem :d)

 

PS: Prosím nehovorte mi, že nech si to spravím na klasickom servery(v klasickej bedni). Ja chcem rack ;)

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, chcel by som si domov hodiť nejaký rack server, aby som naň mohol zálohovať všetky počítače čo máme doma a vlastne by to bolo ako sieťové úložisko + ja by som si tam robil všelijaké vecičky atď, proste by som sa hral s linuxom a podobné píč**inky,

možno by som si tam robil nejaké herné servery, keďže mám verejnú IP atď.....

 

Len sa chcem spýtať ako to je s tým serverom, že či na to potrebujem aj originál skriňu alebo stačí ak si spravím vlastnoručne nejakú z dreva a dám tam zopár ventilátorov aby odvetrávali teplý vzduch.

 

Ďalej by ma zaujímalo, akú to má hlučnosť. Či už niekto má skúsenosti s tým, že by niečo také mal fyzicky doma. Ja by som bral buď 1U alebo 2U, poprípade BLADE.(Viac čo by som sa spýtal ma nenapadá, keď ma napadne tak ešte napíšem :d)

 

Nechápem k čomu by ti bol rack. A asi ani nechápeš význam racku keď ho chceš vyrábať z dreva. Zlož si jednoducho tower server a neblbni.

 

PS: Prosím nehovorte mi, že nech si to spravím na klasickom servery(v klasickej bedni). Ja chcem rack ;)

 

Nechápem k čomu by ti bol rack. A asi ani ty nechápeš význam racku keď ho chceš vyrábať z dreva. Postav si doma tower server a neblbni.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

No co se ptáš to nevím ale můžu ti říct že pokud nemáš internet na gigabbit lince tak to nemá smysl kvůli herním serverům

Link to comment
Share on other sites

No co se ptáš to nevím ale můžu ti říct že pokud nemáš internet na gigabbit lince tak to nemá smysl kvůli herním serverům

 

Ja som mal niekoľko mesiacov server na linke 20/20. Nebol problém

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, chcel by som si domov hodiť nejaký rack server, aby som naň mohol zálohovať všetky počítače čo máme doma a vlastne by to bolo ako sieťové úložisko + ja by som si tam robil všelijaké vecičky atď, proste by som sa hral s linuxom a podobné píč**inky,

možno by som si tam robil nejaké herné servery, keďže mám verejnú IP atď.....

 

Len sa chcem spýtať ako to je s tým serverom, že či na to potrebujem aj originál skriňu alebo stačí ak si spravím vlastnoručne nejakú z dreva a dám tam zopár ventilátorov aby odvetrávali teplý vzduch.

 

Ďalej by ma zaujímalo, akú to má hlučnosť. Či už niekto má skúsenosti s tým, že by niečo také mal fyzicky doma. Ja by som bral buď 1U alebo 2U, poprípade BLADE.(Viac čo by som sa spýtal ma nenapadá, keď ma napadne tak ešte napíšem :d)

 

PS: Prosím nehovorte mi, že nech si to spravím na klasickom servery(v klasickej bedni). Ja chcem rack ;)

 

Huci to jak krava :d A taky to zere jak krava :d

Ja som si skrinu na rac vyrobil sam, len si musis k serveru zohnat aj lyziny.

 

Ak ti mozem poradit tak pokial na tom nechces robit komercny hosting ktory musi mat aspon 99% dostupnost a stabilny vykon tak ti je rack na ho*no, akurad to zbytocne zere elektriku a huci to na celu miestnost. Na zalohovanie Pc by sa ti skor hodilo nejake NAS (ci SAN ted nvm).

Link to comment
Share on other sites

Nechápem k čomu by ti bol rack. A asi ani ty nechápeš význam racku keď ho chceš vyrábať z dreva. Postav si doma tower server a neblbni.

 

Neboj, ja chápem význam racku, len by som to chcel vyskúšať, a nezaberá to toľko miesta ako TOWER. Keby chcem tak si dám obyčajný PC na také veci, ale proste rack zaberá málo miesta a šuchném ho hocikde a keďže BLADE server sa dáva na výšku tak ten by sa mi hodil ešte viac.

 

No co se ptáš to nevím ale můžu ti říct že pokud nemáš internet na gigabbit lince tak to nemá smysl kvůli herním serverům

 

Ja nechcem robiť hosting ani nič iné, ja tam nechcem mať na tom ani hosting, len tak si proste skúšať robiť rôzne veci ktore som ešte nikdy nerobil a naučiť sa ich na tom, NAPR. WOW,TrackMania atď...... len tak pre seba samého. Neboj, ja viem ako to je z internetom ;)

 

koukám, že máš rád zvyrazňovače, neboj škola už je za rohem...tam si těch zvýrazňovačů můžeš užít až až ale tady to bije do očí :v:

 

Rozmýšlal som či to tam dám alebo nie, ale snažil som sa vyberať také farby aby to moc nebilo, ale bije to aj tak, ale čo už no. Len ešte keby si mi niečo k téme povedal tak by bolo super ;)

 

Huci to jak krava :d A taky to zere jak krava :d

Ja som si skrinu na rac vyrobil sam, len si musis k serveru zohnat aj lyziny.

 

Ak ti mozem poradit tak pokial na tom nechces robit komercny hosting ktory musi mat aspon 99% dostupnost a stabilny vykon tak ti je rack na ho*no, akurad to zbytocne zere elektriku a huci to na celu miestnost. Na zalohovanie Pc by sa ti skor hodilo nejake NAS (ci SAN ted nvm).

 

Keby chcem tak si kúpim externý HDD alebo SSD, lenže ja chcem napr jednu particiu používať v celej sieti, proste ako sieťový disk, a to s HDD nespravíš. A RACK z bazáru stojí ešte menej ako nejaký 600GB HDD a ešte sa dá použiť aj na iné veci ako HDD.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj puvodne jsem se registroval kvuli necemu jinymu ale neda mi sem nenapsat.

 

Rack server je hovadina pokud nemas v planu tzv. "housing".

-ano rackove stroje zerou jako krava

-ano rackove stroje rvou jako krava

-maji silene drahy disky a celkovy naklady na opravy ( zdroj, ram atd)

-vykon je veliky minus pocet jader a takt frekvenci je nesrovnatelne mensi nez u "PC" komponent

-Linux , pokud s nim neumis na sto procent, nemas sanci s timto laborovat

-Virtualizace, pokud neumis, server nevyuzijes nebo ho naopak zabijes spotrebou ktera jde rozumne skrtit

-Disky, pole, chlapi a to tim myslim chlapi jako ja okolo 30 let co se zabyvaji touto problematikou jiz leta letouci dodnes resi problemy filesystemu a zrcadel. Poradim ti jednu vec. Postav si na zkousku na nejakem starsim pc na rozumne distribuci* linuxu virtualizaci a k tomu "desitkove" pole na ext 4-ce, pokud to zvladnes pak teprve muzes premejslet ze pujdes o lvl up a to jsou racky. Jsou to specifika ktera potebuji znalost a kdo stavi na tomto zelezu , nesmi premyslet ci a jake poridit.

* rozumnou distribuci nemyslim Ubuntu, protoze je to srot , jeden chytry linuxak kdysi napsal:

Ubuntu , je Africky vyraz pro slovni spojeni "Neumim nainstalovat Debian" :d

 

PS: Je to NAS : Network Acces Storage

Link to comment
Share on other sites

-Disky, pole, chlapi a to tim myslim chlapi jako ja okolo 30 let co se zabyvaji touto problematikou jiz leta letouci dodnes resi problemy filesystemu a zrcadel. Poradim ti jednu vec. Postav si na zkousku na nejakem starsim pc na rozumne distribuci* linuxu virtualizaci a k tomu "desitkove" pole na ext 4-ce, pokud to zvladnes pak teprve muzes premejslet ze pujdes o lvl up a to jsou racky. Jsou to specifika ktera potebuji znalost a kdo stavi na tomto zelezu , nesmi premyslet ci a jake poridit.

* rozumnou distribuci nemyslim Ubuntu, protoze je to srot

 

Lepsie by bolo nahodit RAID 5 na vsetky disky a potom si zvisok zadelit pri instalacii OS, nevidim v tom ziadny problem. Tak ja osobne odporucam pouzivat CentOS, nikdy som s nim ziadny problem nemal a zda sa mi este lepsi nez debian.

Link to comment
Share on other sites

Bloodman, ale nemuzes doporucit CentOS nekomu kdo nevi kde je leva a prava :)

 

Taky pouzivam CentOS, ale je lepsi zacinat na necem rozumnejsim on to neni moc system pro zacatecniky :)

PS: jake pole to je jedno, ja jsem uvadel priklad nejrychleji zapisujiciho pole :) a nejbezpecnejsiho.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj puvodne jsem se registroval kvuli necemu jinymu ale neda mi sem nenapsat.

 

Rack server je hovadina pokud nemas v planu tzv. "housing".

-ano rackove stroje zerou jako krava

-ano rackove stroje rvou jako krava

-maji silene drahy disky a celkovy naklady na opravy ( zdroj, ram atd)

-vykon je veliky minus pocet jader a takt frekvenci je nesrovnatelne mensi nez u "PC" komponent

-Linux , pokud s nim neumis na sto procent, nemas sanci s timto laborovat

-Virtualizace, pokud neumis, server nevyuzijes nebo ho naopak zabijes spotrebou ktera jde rozumne skrtit

-Disky, pole, chlapi a to tim myslim chlapi jako ja okolo 30 let co se zabyvaji touto problematikou jiz leta letouci dodnes resi problemy filesystemu a zrcadel. Poradim ti jednu vec. Postav si na zkousku na nejakem starsim pc na rozumne distribuci* linuxu virtualizaci a k tomu "desitkove" pole na ext 4-ce, pokud to zvladnes pak teprve muzes premejslet ze pujdes o lvl up a to jsou racky. Jsou to specifika ktera potebuji znalost a kdo stavi na tomto zelezu , nesmi premyslet ci a jake poridit.

* rozumnou distribuci nemyslim Ubuntu, protoze je to srot , jeden chytry linuxak kdysi napsal:

Ubuntu , je Africky vyraz pro slovni spojeni "Neumim nainstalovat Debian" :d

 

PS: Je to NAS : Network Acces Storage

 

-To, že žerú veľa mi nevadí

-To, že hučia mi tiež až tak moc nevadí

-Áno toto je drahé, ja viem, ale keď si kúpim rack z bazáru za 45€(1500KČ cca) tak keď sa pokazí tak mi to vadiť nebude

-O výkon mi ani tak nejde.

-S linuxom niesom žiaden začiatočník, na 100% s ním vie málokto, a ja sa v tom chcem zdokonalovať, a preto chcem ten linux dať na rack

-S virtualizaciou nemám problém

-ext 4 ce som skúšal na starom notebooku kde mám Linux Debian 6, není to také hrozné ;)

-Nemám problém nainštalovať hocičo, LINUX(všetky distribúcie) Až po AIX, SOLARIS, HURD, atď.......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...