Jump to content

Samsung vs. Apple, kdo vlastne vyhral?


Deleted User

Recommended Posts

nasiel som zaujimavy clanok o sudnom spore Samsungu a applu. V clanku sa pise ze aj ked Samsung sudny spor prehral tak to bola preneho asi najlepsia reklama v hystorii hlavne ked "apple tvrdi ze Sansung je taky isty ako apple".

:d

Viac na:

http://www.mojandroid.sk/android-komuni ... v-historii

Link to comment
Share on other sites

Až na to, že je to pěkně drahá reklama. A samsung je firma, co kopíruje. A to podle soudu. Nvíc budou pravděpodobne zablokovány telefony, co porušovaly patenty- jejich prodej.

Drahá, ale na celym světě a efektivní v médiích :)

Link to comment
Share on other sites

Až na to, že je to pěkně drahá reklama. A samsung je firma, co kopíruje. A to podle soudu. Nvíc budou pravděpodobne zablokovány telefony, co porušovaly patenty- jejich prodej.

 

áno budú ale aj apple bude mať zákaz predaja Iphonu ;)

Link to comment
Share on other sites

V jizni koree, ale resi se soud v USA, kde vyhral na plne care Apple

 

Ale vďaka tomu ľudia dúfam pochopia že od samsungu kúpia rovnako kvalitné veci za podstatne menšiu čiastku.

Link to comment
Share on other sites

Protože apple je svině a patentuje si takové banality, jako že když dojedete na konec textu, tak se zobrazí efekt odražení (demence) , a tím si chce pojistit svou pozivi na trhu .

 

Jinak Iphone je podle mně úplná sra*ka , a ve své třídě je to jeden z nejhorších founů, navíc uživatel nemá jakoukoliv možnost si systém přizpůsobit podle sebe....

Link to comment
Share on other sites

Kdyz s tim Apple prisel, tak proc si to nepatentovat? Kdybych neco vymyslel, tak si to take patentuji.

A Apple netvrdi, ze jsou stejne, jen vzhledove, z hlediska sw - a to je hlavni - jen za poruseni nekterych patentu.

A proc si customizovat system, kdyz muze byt od zakladu skvely? A navic, customizovat muzes, kdyz si tam das jailbreak

Link to comment
Share on other sites

Kdyz s tim Apple prisel, tak proc si to nepatentovat? Kdybych neco vymyslel, tak si to take patentuji.

A Apple netvrdi, ze jsou stejne, jen vzhledove, z hlediska sw - a to je hlavni - jen za poruseni nekterych patentu.

A proc si customizovat system, kdyz muze byt od zakladu skvely? A navic, customizovat muzes, kdyz si tam das jailbreak

 

1000 ludi 1000 chuti. Nie kadzy je rovnaky a nie kazdemu sa paci to iste a ked ma jednu vec milion ludi tak to je otrepane. A to je ten rozdiel medzi iOSom ktory nemozes customizovat a Androidom.

 

Inak tie patenty... Apple neprisiel s obdlznikom zo zagulatenymi rohami ako prvy a tiez to ma patentovane. A patentovat si rozmiestnenie srobov v mobile je uz trochu prehnane.

 

A preco nedat aj ostatnym ludom slobodu pouzivat tie veci? Sak v celkovom dosledku sa to neprejavi u samsungu ale u konecneho uzivatela. Budu akurad drahsie mobily z jakym takym designom.

 

A nechcel nahodou Jobs aby ludia pouzivali veci z dokonalim designom? No lebo pri tych patentoch na vsetko a premrstenej cene sa mi to moc enzda.

Link to comment
Share on other sites

Shrnul bych to asi tak jak to napsal Bloodman.

Každému vyhovuje něco jiného. Mně se nejvíce líbil Symbian , který šel libovolně editovat a nebyl problém si přehrát FW na nějaký upravený, a celkově bylo všechno tak nějak otevřené.

Ale každý má právo na svůj názor a na svůj vkus. Tudíž nemá cenu někoho poučovat co je dobré a co ne...

Link to comment
Share on other sites

Protože apple je svině a patentuje si takové banality, jako že když dojedete na konec textu, tak se zobrazí efekt odražení (demence) , a tím si chce pojistit svou pozivi na trhu .

 

Jinak Iphone je podle mně úplná sra*ka , a ve své třídě je to jeden z nejhorších founů, navíc uživatel nemá jakoukoliv možnost si systém přizpůsobit podle sebe....

 

plne souhlasim, Apple sem nemel, nemam a ani nechci mit, je to sracka, ma ucitelka mela Ipad, a ten musela hned o tejden dat reklamovat

Android, to je uz neco poradne, a Iphony jsou prehnany

Link to comment
Share on other sites

Naopak, reklamace u Apple je takova, ze hned posilaji novy kus. U ostatnich je mesicni lhuta. Vadne kusy jsou vsude

Sak ale ked zaplatim trojnasobnu cenu za ten smejd tak nech ho aspon otestuju jako ziarovky v elektrosvite ne?

Link to comment
Share on other sites

a ty bys chtěl, aby někdo tvoje zařízení předtím testoval? To si rovnou můžeš koupit bazarový kus.

iPhone předražený není - high-end smartphony jsou za podobnou cenu

iPad rovněž ne - iPad 2 je v tuto chvíli levnější než většina stejně výkonných androidů, iPad 3. generace v tuto chvíli nemá konkurenci, i když se chystá.

A v případě Mac-u - pro někoho to je předražené, ovšem, předražené jsou i sestavené PC od ostatních výrobců (a proto bych si je na windows nikdy nekoupil sestavené, protože akorát zasekají operační systém). A přesto spousta lidí přechází na Mac. Já to mimo jiné také plánuji, až bude nový iMac, protože mě Windows neskutečně deprimuje.

 

Apple nevyhrál díky nějakému patentu na čtverec, ale na jeho technickou část, kde jsou přesně milimetry. A to Samsung v mnoha případech prostě zkopíroval. A to problém je. Patenty jsou skvělé a díky nim máme technologický pokrok. Když bych něco vytvořil já, tak bych si to také patentoval. A také bych se soudil, kdyby mi to někdo sprostě ukradl. A to Apple dělá. Já stojím na straně práva. Až někdo Apple zažaluje za kopírování designu - a budou pádné důkazy (viz. třeba Samsung interní dokument o kopírování), případně ten soud ten někdo vyhraje, tak budu samozřejmě na straně toho, kdo žaloval. Ochrana duševního vlastnictví je nanejvýš důležitá. Samsung prostě kopíroval - a tím se mi jako značka značně zhnusil. A nemá to nic co dělat s tím, že používá systém, který nemám rád (Android). HTC, Sony, Huawei, ZTE a podobní výrobci to používají také. Některé jejich výrobky se mi líbí, jiné ne. Mají Android, takže bych si je nikdy nekoupil, protože je to podle mě strašný OS, ale proti těm výrobcům nemám nic. Ti nekopírují (avšak, Huawei obsah krabičky, nabíječku, také to není podle mě úplně košér - ale není to tak markantní) a to je ten rozdíl.

 

PS: Toto si přečtěte (mám pocit, že to je ono): http://jablickar.cz/odbornici-na-slovo-vzati/

Link to comment
Share on other sites

Ty si uplne mimo misu... Koli patentom je tu virazne nizsi technicky pokrok nez keby ze niesu, potom by si kazdy mohol slobodne predavat co chce. To ze to vymyslel niekdo pred tym neznamena ze to iny nemozu vyrabat. Sak si zober apple, co by spravili keby ze maju vseci uz vsetko patentovane? ASi velke ho*no.

 

Osobne sa mi iOS nepaci koli jeho osekanosti a to ze drzia uzivatela v skatuli, navise ani to meno nevymysleli a musia platit licenciu na pouzivanie mena iOS od Cisco Systems.

Android sa mi nepaci jedine v tom ze nema detaily dotiahnute do konca a je celi pisany vo vychcanej jave...

 

 

Osobne by som uvital OS (pre PC) ktory je jednoduchy, stabilny, pekny, lacny, dotiahnuty do konca a aby sa v celom OS dalo vyznat hned ako ho 1.x zapnem... A myslim si ze keby licencia na takyto OS stoji 10e na miesto 100e tak nemam dovod si ho crackovat a srat sa s 300 problemamy.

A celi problem applu je v tom ze ked si myslia ze si robia vlastny HW tak ze za to mozu pitat 5x viac. Jedine co na HW maju vlastne je asi MB a sasi.

Link to comment
Share on other sites

iOS vzniklo z iPhone OS, protože se přestal používat jen na iPhonech.

 

Kdyby nebyly patenty, tak by nebyly vynálezy.Copak ty bys investoval miliardy dolarů, abys něco vynalezl a potom to mohl zadarmo kdokoli používat?

Osobně na iOS žádné omezené nepociťuji. Vše bez problému funguje.

 

A nepřeháněj s těmi násobky, Apple to má dražší, ale ne tak markantně. Apple tak drahý není.

 

A o tom to je, lidé tvrdí "kdyby to yblo levnější, tak to necrackuju". A co potom iOS/Android, po jailbreaku, nebo rootu na androidu, že si mohou uživatelé stahovat levné aplikace zadarmo? To jim nedochází, že levněji to už nejde? A stejně kradou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...