Jump to content

Server


MarekH

Recommended Posts

Ahoj,

Chceme si koupit do Green Zonu nějakej server, třeba jak to má Xel, ale nevíme který a neznám skoro žádný výrobce, nenašli byste nějakej pro začátek třeba za 10 tisíc ?

A nějakou serverovnu v Evropě, kde by to bylo.

Díky moc

Marek Hovadík

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

Chceme si koupit do Green Zonu nějakej server, třeba jak to má Xel, ale nevíme který a neznám skoro žádný výrobce, nenašli byste nějakej pro začátek třeba za 10 tisíc ?

A nějakou serverovnu v Evropě, kde by to bylo.

Díky moc

Marek Hovadík

To jsi nečetl ?

Link to comment
Share on other sites

Inak osobne ti odporucam kup nieco na ebay alebo na bazosi za 1/4 cenu. ja som kupil server 2x 2j (2,6 GHz) CPU, 4 GB RAM, 70GB disk za nejakych 100e a MC server mi na tom v pohode isiel ale zas ak to chces hostovat v datacentre tak rozhodne ber nieco novsie s nizsou spotrebou a hlavne U1 tie su najlacnejsie na housing

Link to comment
Share on other sites

Ja som si kúpil server od HP : CPU: 1x Xeon 2.8GHz, RAM: 2GB, HDD:1x 80GB a stačí mi...asle pre teba odporúčam kúpiť si VPSko...:d

 

Preco VPS?... absolutne to nema zmysel. Za VPS musis platit mesacne prenajom, server raz kupis a mas ho.

Link to comment
Share on other sites

Já osobně si budu pro Lineage 2 server kupovat svůj server s 16Gb ram a 6 jádrovým processorem a zapojím to do 100mb/s konektivity.. Cenu ještě neznám budu to mít přes kámoše..

Link to comment
Share on other sites

Ja som si kúpil server od HP : CPU: 1x Xeon 2.8GHz, RAM: 2GB, HDD:1x 80GB a stačí mi...asle pre teba odporúčam kúpiť si VPSko...:d

 

Preco VPS?... absolutne to nema zmysel. Za VPS musis platit mesacne prenajom, server raz kupis a mas ho.

 

Lenže VPS máš v kvalitnej serverovni, pri HW problémoch ich nemusíš riešiť ty ale hosting.

ďalej pri serveri sú náklady enormné, takže pri krátkodobom projekte sa to neoplatí. Ďalej poplatky za energie...

 

BTW. LikikeX - VPS sa prenajíma :d Kupovať si virtualizovanú časť servera... To by som chcel vidieť :d

Link to comment
Share on other sites

Ja som si kúpil server od HP : CPU: 1x Xeon 2.8GHz, RAM: 2GB, HDD:1x 80GB a stačí mi...asle pre teba odporúčam kúpiť si VPSko...:d

 

Preco VPS?... absolutne to nema zmysel. Za VPS musis platit mesacne prenajom, server raz kupis a mas ho.

 

Lenže VPS máš v kvalitnej serverovni, pri HW problémoch ich nemusíš riešiť ty ale hosting.

ďalej pri serveri sú náklady enormné, takže pri krátkodobom projekte sa to neoplatí. Ďalej poplatky za energie...

 

BTW. LikikeX - VPS sa prenajíma :d Kupovať si virtualizovanú časť servera... To by som chcel vidieť :d

 

Ale on nikde nepisal ze to je kratky projekt. tiez nemusia kupit hned najdrahsi server. To s tym VPS mas sice pravdu ale tiez mas plno veci zdielanych s inymi uzivatelmi.

No a tie ceny, http://www.superhosting.cz/server-hosting-cenik/1u , no niesu az take vysoke oproti VPS.

Link to comment
Share on other sites

 

Preco VPS?... absolutne to nema zmysel. Za VPS musis platit mesacne prenajom, server raz kupis a mas ho.

 

Lenže VPS máš v kvalitnej serverovni, pri HW problémoch ich nemusíš riešiť ty ale hosting.

ďalej pri serveri sú náklady enormné, takže pri krátkodobom projekte sa to neoplatí. Ďalej poplatky za energie...

 

BTW. LikikeX - VPS sa prenajíma :d Kupovať si virtualizovanú časť servera... To by som chcel vidieť :d

 

Ale on nikde nepisal ze to je kratky projekt. tiez nemusia kupit hned najdrahsi server. To s tym VPS mas sice pravdu ale tiez mas plno veci zdielanych s inymi uzivatelmi.

No a tie ceny, http://www.superhosting.cz/server-hosting-cenik/1u , no niesu az take vysoke oproti VPS.

 

Takisto som ja nikde nepísal že hovorím o jeho projekte :d

 

Mal som na mysli skôr náklady za HW. Ale keď si mi to pripomenul tak vlastne aj tam sú náklady. Osobne si myslím že je lepšie si server prenajať :) Je to čisto môj názor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...