Jump to content

pomoc - HDD


Guest Pixel ^_^

Recommended Posts

čus

mám dost závážnej problém.

Dnes jsem nainstaloval Windows 7 a při instalaci jsem měl(ještě před) rozdělěný HDD na 160 GB a 160GB no kámoš mi poradil ať dám smazat že se mi to sformátuje no tak sem to dal,na ten oddíl jsem nainstaloval Windowsy no pak jsem nainstaloval ubuntu ale to místo toho aby to nainstalovalo na tu druhou - prázdnou polovinu tak to rozdělilo ten disk kde mám Windows na 80GB & 80 GB..

Tím pádem se mi těch 150 GB stratilo.

Jak vrátím zpět těch 150 GB?

A ještě bych se chtěl zeptat jestli ty rozdělené disky(win & ubuntu) by šly šloučit.

Díky moc

Link to comment
Share on other sites

No pokud ti nejde o žádná data asi bych všechny disky sformátoval přes GParted a pak je sloučil do jednoho. Když rozdělíš disk na 2 oddíli a ten jeden smažeš tak se ti sice zformátuje, ale už se ti nesloučí s tím co ti zbyl, musíš ho sloučit sám a to tak, že dáš v GPartedu něco jako rozdělit disk nebo změnit velikost disku a tam by mělo být na kolik můžeš tu velikost disku MAX zvýšit a to vypíšeš a ono ti to ty disky splácne do jednoho.

 

Nesnáším linuxy... vždycky v tom udělají šílenej bordel.

 

Pak naistaluje co chceš a máš to :)

Link to comment
Share on other sites

Omlouvám se za double post..

Ale kámoš tam něco udělal a teď to je že 150 GB má Windows 80 má Linux a pak je tam 70 volných,nedalo by se nějak těch 70GB dát k těm 80 ?

Ještě jednou sorry za double Post

Link to comment
Share on other sites

 

Nesnáším linuxy... vždycky v tom udělají šílenej bordel.

 

Ne, to dělají právě Windows a špatný uživatel.

 

Omlouvám se za double post..

Ale kámoš tam něco udělal a teď to je že 150 GB má Windows 80 má Linux a pak je tam 70 volných,nedalo by se nějak těch 70GB dát k těm 80 ?

Ještě jednou sorry za double Post

 

Na to bych se vysral a hodil si těch 70 GB třeba jako /home

Link to comment
Share on other sites

Ale mě těch 80 nestačí :d Jde to teda nějak sloučit?

 

 

Kde jsem říkal, že máš používat jen 80 GB?

Si nech těch 80 GB na systémovej oddíl a 70 GB na /home a nemusíš to slučovat. :)

Jde to, ale ne vždycky s to povede, ještě když tam máš nějaký pojebaný partition table.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...