Jump to content

Servomotor


Topina

Recommended Posts

ahojte, prosim vás.. někdo kdo se v tom vyzná.. Dejte mi link na nějáký obchod kde se dá koupit servo motor který ovládá nějáká časová buňka.. že si třeba nastavím že v 08:00 píst vyjede a v 19:00 píst zajede.. Fakt mi moc pomůžete.. celkem to narychlo potřebuju dík :)

Link to comment
Share on other sites

Ano.. pochopil jsi to zprávně

 

Já teda servomotory a serva znám jen z modelářství, takže ti napíšu co vím :d

Do nějakýho lepšího servomotoru jdou 3 kabely, +, - a jeden - ten dává rychlé impulzy v délce pár ms, které způsobují otočení... :d

 

Ty v podstatě potřebuješ jen servomotor, kterej můžeš klíďo kuchnout z nějakýho serva a musíš k němu sehnat něco, co bude umět hodiny a ve správnej čas vydá ty impulsy... Bude to chtít asi celkem dobrou znalost obvodů a něco, v čem bys "napsal" instrukce pro to zařízení (třeba se dá sehnat celá obvodová deska, tu připojíš, dá se do ní v Cčku napsat nějaký instrukce a to dělá, strejda si takhle [úspěšně] postavil digitální hodiny) :d

 

To je teda co vím, já servomotory používám jen v modelářství, takže tu druhou část, s obvodama a zapnutím v určitej čas jsem nikdy nedělal, takže tam toho vím jen trošičku týhle teorie :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...