Jump to content

Web s doménou 2. řádu .TK - DNS záznamy (free doména)


_m4rt1n_

Recommended Posts

V tomhle tutoriálu si ukážeme, jak si vytvořit web s doménou prvního řádu .TK zdarma. Většina z váš již tuhle službu zná, ale pouze jako přesměrování, kdy si vytvoříte svůj web ve tvaru mujweb.neco.com a poté si ho zkrátíte na mujweb.tk, ale tohle je něco jiného. S doménou totiž dostáváme možnost nastavit si svoje DNS záznamy, takže použijeme ty od našeho poskytovatele webhostingu a máme doménu zdarma. Poté váš web bude v tomto tvaru - mujweb.tk, ale ne jako přesměrování - nyní to bude doména druhého řádu.

 

Jako webhosting k ukázkám nám bude sloužit zahraniční 000webhost (free webhosting), který můžete využít i vy a je možná kvalitnější než naše free webhostingy, navíc je bez reklamy.

 

Ale teď už se dostáváme k tutoriálu:

 

1) Musíme si tedy zaregistrovat náš web na nějakém hostingu, takže já v tomto tutoriálu využiju 000webhost a je nutné uvést již zvolený tvar...já budu registrovat například doménu - m4rt1n.tk (viz. screen1)

 

screen1:

 

tut1.png

 

 

2) Nyní si zaregistrujeme doménu na webu http://www.dot.tk, kde si vybereme službu register domain (viz. screen2) a doménu zadáme v tom tvaru, ve kterém jsme ji zadali u webhostingu. V dalším kroku je nutné dávat pozor. Hned první bod (Use your new domain) změníme na - Use DNS a ten poté ještě na - Your own DNS. Zde zadáme DNS našeho poskytovatele webhostingu. Můj hosting 000webhost má servername: ns01.000webhost.com a ns01.000webhost.com a IP nevyplňujeme. U každého hostingu je to ale jinak. Poté vyplníme všechny ostatní pole (délku období nastavte 12 měsíců a poté se to dá prodloužit) a dáme Sign Up - celá registrace viz. screen3.

 

screen2:

 

tut2.png

 

screen3:

 

tut3.png

 

 

3) Registraci je nutné potvrdit přes nějakou službu či sociální síť - vaše možnosti vám vyskočí hned poté, co registraci potvrdíte tlačítkem Sign Up. Většina z vás asi využije Facebook a nebo úplně dole je možnost e-mail adresy.

 

4) Po potvrzení je vše hotové. Ještě dostanete údaje do administrace vaší domény.

 

Nyní musíte čekat. Vaše doména se většinou aktivuje do 2 až 4 dnů. Pokud je to delší doba pravděpodobně jste nějaký krok udělali špatně

 

//Doufám, že se vám tutoriál líbil a při nějakém problému se nebojte ozvat. Omlouvám se za případné pravopisné chyby, ale myslím, že tu žádné nejsou :ble: .

Link to comment
Share on other sites

Moc pěkne popsané ;) 10/10 Ani som nevedel, že .tk je doména 1.Řádu :d

Som myslel že to je furt 2.řádu, nevadí ;) Super tut ;)

No to je podle toho, jak ten nadpis kdo pochopí. Doména 1. řádu je ta koncovka .tk, ale tvujweb.tk už je doména 2. řádu ;).

Link to comment
Share on other sites

mas to spatne

neco.neco = domena 2.radu

neco.neco.neco = domena 3. radu

a domenu 1. radu jsem teda jeste nevidel

Mám to dobře...no pokud myslíš, že ne cituj přesně tu část, kde je chyba.

Link to comment
Share on other sites

mas to spatne

neco.neco = domena 2.radu

neco.neco.neco = domena 3. radu

a domenu 1. radu jsem teda jeste nevidel

Mám to dobře...no pokud myslíš, že ne cituj přesně tu část, kde je chyba.

 

nadpis..1. nahrad 2.

Link to comment
Share on other sites

Pawno.cz - Doména 2. řádu

Pawno.4fan.cz - Doména 3. řádu

 

81.0.215.241 - Doména 1. řádu

 

Navíc .tk není doména, nýbrž je řazena mezi sub-domény, jelikož .tk mění jen adresu, ale web je stále na původní adrese.

Link to comment
Share on other sites

Pawno.cz - Doména 2. řádu

Pawno.4fan.cz - Doména 3. řádu

 

81.0.215.241 - Doména 1. řádu

 

Navíc .tk není doména, nýbrž je řazena mezi sub-domény, jelikož .tk mění jen adresu, ale web je stále na původní adrese.

 

Ty musis byt pekny deb*l... IP adresa neni domena!!

domena:

0. radu = .

1. radu = cz.

2. radu = curak.cz.

3. radu = si.curak.cz.

...

 

posledna . sa vynechava....

ip adresa neni domena!!!!!

.tk je domena 2. radu a vzdy bude a ty si iba riadny k***t

To ci si nastavis 402 temporary redirect alebo ne je tvoj problem a tiez je tvoj problem ked si nedokazes nastavit DNS!!! Debile...

Link to comment
Share on other sites

Pawno.cz - Doména 2. řádu

Pawno.4fan.cz - Doména 3. řádu

 

81.0.215.241 - Doména 1. řádu

 

Navíc .tk není doména, nýbrž je řazena mezi sub-domény, jelikož .tk mění jen adresu, ale web je stále na původní adrese.

Nejdřív si to přečti celý než to začneš komentovat. Je to návod na nastavení DNS záznamů a ne na přesměrování. Tak to tak debilně nekomentuj....

 

//Edit: přepsal jsem nadpis na doménu 2. řádu....chyba tam nebyla, ale myslel jsem to jinak než vy, takže je to už změněné...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...