Jump to content

Kontrolujeme správný chod podmínek


Petr

Recommended Posts

Kontrolujeme správný chod podmínek

 

 

Obtížnost : award_star_gold_2.pngaward_star_silver_2.pngaward_star_silver_2.pngaward_star_silver_2.pngaward_star_silver_2.png

 

Obsah

  • Řešíme problémy s chybným scriptem

Řešíme problémy s chybným scriptem

Určitě se Vám už někdy stalo, že Vámi vytvořené scripty na serveru nefungovali i když kompilace nevyhodila žádné chyby.¨

 

Jedna z příčin může být "Špatně zvolená podmínka". Ukážu rovnou na příkladu:

 

if(GetPVarInt(playerid, "Animations") == 1) {
VámiZvolenáFunkce();
VámiZvolenáFunkce2();
}

 

Script máte, kompilace chybu nevyhodí ale na serveru Vám to žádnou akci nevykoná. Jak zjistit čím to je? Je to jednoduché. Stačí pod podmínku vložit funkci, která vypisuje nějáký text. Já použiju funkci print, klidně ale můžete použít funkci SendClientMessage nebo GameTextForPlayer. print ale můžete použít kdekoli, kdežto ty 2 ostatní jen v případě, že jste připojení na serveru.

 

Testovací script by měl vypadat takto:

 

if(GetPVarInt(playerid, "Animations") == 1) {
print("Test");
VámiZvolenáFunkce();
VámiZvolenáFunkce2();
}

Pokud Vám zprávu vypíše, podmínka funguje v pořádku a pravděpodobně máte chybu někde jinde. V opačném případě máte špatně zvolenou podmínku. Konkrétně v tomto případě by to mohlo být špatným názvem proměnné nebo kontrolou špatné hodnoty. Nicméně musíte si překontrolovat podmínku, zda je správně. Pokud ano, musíte jít po scriptu a najít si, jestli jste někde neudělali chybu v informacích, které pak podmínka vyžaduje.

 

To by bylo asi vše.

Díky za pozornost.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

lol to je tut ak sviňa xDDDDDD 3/10 ( Nejsme labilně postížený tak proto... opravdu stupidní TuT...)

 

Nebo by jsi to mohl řešit opakem podmínky

 

if(!(GetPVarInt(playerid, "Animations") == 1)) 

{

   // False 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemachruj tu ze umis pripsat vykricnik a dve zavorky

 

Trololol .... ale nootak :ble: *snif* *snif* *snif* .... já jen upozornuju na to jak je tento TuT stupídní... myslím že každýho průměrnýho (Těžko napsat průměrnýho protože když se někdy podívám co je v helpu za nobrainský topici tak nevim jak si takovýho člena představit) člena samosebou napadne něco ve smyslu toho že něco přidá do podmínky aby si ověřil správnost nebo tak něco. Tohle mi připadá jako návod jako na Jak správně číst manual manuálu .

Link to comment
Share on other sites

Nemachruj tu ze umis pripsat vykricnik a dve zavorky

 

Trololol .... ale nootak :ble: *snif* *snif* *snif* .... já jen upozornuju na to jak je tento TuT stupídní... myslím že každýho průměrnýho (Těžko napsat průměrnýho protože když se někdy podívám co je v helpu za nobrainský topici tak nevim jak si takovýho člena představit) člena samosebou napadne něco ve smyslu toho že něco přidá do podmínky aby si ověřil správnost nebo tak něco. Tohle mi připadá jako návod jako na Jak správně číst manual manuálu .

Stupidní jsi tu akorát tak ty, Petr tu alespoň napsal TuT, protože se snaží, aby to ty lamky co neumí pawn pochopily, to že ty to už umíš je srdečně všem jedno.

Link to comment
Share on other sites

Nemachruj tu ze umis pripsat vykricnik a dve zavorky

 

Trololol .... ale nootak :ble: *snif* *snif* *snif* .... já jen upozornuju na to jak je tento TuT stupídní... myslím že každýho průměrnýho (Těžko napsat průměrnýho protože když se někdy podívám co je v helpu za nobrainský topici tak nevim jak si takovýho člena představit) člena samosebou napadne něco ve smyslu toho že něco přidá do podmínky aby si ověřil správnost nebo tak něco. Tohle mi připadá jako návod jako na Jak správně číst manual manuálu .

 

Pawniš vôbec??? Keď je niekde chyba ako ju zistíš??? Len printom/printf :)

Link to comment
Share on other sites

Sranda je, že (podle mě) hodně lidí co by tohle zajímalo neví co je getpvarint :d

 

To je sice pravda ale o obsah podmínky tady vůbec nejde :d

Link to comment
Share on other sites

Tento spôsob milujem :). Ale taktiež používam printf... hlavne keď som robil ohňostroj :)

 

Pawnem se nezabívám a to cos napsal zní jako pěkná blbost... teda aspon pokud tu funkci/kod dáš hned na nazačátek podmínky... programátore "lol" "lol" "lol"

 

if(bla...)

{

TedUdelejNěcoAbychZjistitJestliJePodmínkaOk();//

Link to comment
Share on other sites

Tento spôsob milujem :). Ale taktiež používam printf... hlavne keď som robil ohňostroj :)

 

Pawnem se nezabívám a to cos napsal zní jako pěkná blbost... teda aspon pokud tu funkci/kod dáš hned na nazačátek podmínky... programátore "lol" "lol" "lol"

 

if(bla...)
{
TedUdelejNěcoAbychZjistitJestliJePodmínkaOk();// Třeba mi to dá ban cokoliv
fceasd(); //
}

"cheers" anoooo "cheers" a ted se tu budeme povišovat nad ostatníma že víme něco víc "cheers"

prober se ... to že ty něco umíš je všem u prdele ale aspon se tu nemusíš projevovat jak naprostej imbecil :) každej to nemůže chápat tak jako ty ;)

Link to comment
Share on other sites

Tento spôsob milujem :). Ale taktiež používam printf... hlavne keď som robil ohňostroj :)

 

Pawnem se nezabívám a to cos napsal zní jako pěkná blbost... teda aspon pokud tu funkci/kod dáš hned na nazačátek podmínky... programátore "lol" "lol" "lol"

 

if(bla...)
{
TedUdelejNěcoAbychZjistitJestliJePodmínkaOk();// Třeba mi to dá ban cokoliv
fceasd(); //
}

 

Čo trepeš za hovadinu???

Link to comment
Share on other sites

Samozřejmě že toto je triviální, ale to asi všechny návody kategorie *. A proč? Protože jsou určeny pro začátečníky nejen v Pawn, ale ve scriptovacích jazycích úplně. A věřím tomu (a mám s tím i zkušenosti), že většinu nováčků tento postup nenapadne. Proto jsem taky tento návod napsal. Pokud se ti nelíbí, beru to, určitě toto chápeš bez sebemenších problémů, ale jak jsem psal, najdou se tací, kterých by se to mohlo hodit. A jestli jsi rozumný tak určitě chápeš, že nejde napsat návod tak, aby byl určen pro všechny kategorie určené podle znalostí.

 

Jo a ještě k tomu tvému příkladu, není pravda, že to vždy můžeš vyřešit negací. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...