Jump to content
  • 0

pomoc CSS odsazení panelů ?


stajda

Dotaz

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

tak jsem se na to koukl a trošku mě to vyděsilo....

 

jestliže jsou to všechno tabulky a ty to chceš odsadit, tak to můžeš (protože máš naštěstí tabulky řešené pomocí tříd) upravovat jednu po druhé přesně tak jak chceš.

 

Takže třeba pokud bys chtěl změnit odsazení toho levého menu (jak začíná bodový systém a končí ikony) tak to uděláš přes třídu >> side-border-left << kterou sis prozřetelně předtím vytvořil.

 

obsah této třídy v kaskádě

.side-border-left {
color : #000000;
background-color : #1a1a1a;
width: 180px;
border-right : 1px solid #1a1a1a;
border-left : 1px solid #1a1a1a;
padding-top:5px;
padding-bottom:5px;
padding-left:5px;
padding-right:5px;
   	border-left : 1px solid black;
border-top : 1px solid black;
border-bottom : 1px solid black;

}

 

víc už snad nemusím dodávat, nebo?

 

snad ještě jen že střed má třídu >> main-bg << a pravý panel >> side-border-right <<

 

a taky že.... !!! podívej se na to css-ko pořádně, je tam duplicit a chyb jak maku

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak to zkusíme jinak "cyclops"

 

boxmodel.gif

 

tohle jsou nástroje pro odsazování...

 

Nyní je potřeba definovat, co myslíš pod pojmem panel:

dle mé analýzy se na stránce vyskytují 4 tabulky

1/ table class="outer-border center" ... jest horní lišta s logem... zbytečně složitá a navíc uvedená třída neexistuje v kaskádovém sešitu!

 

 

2/

 

3/

 

Pokračuji tedy rozdělením této tabulky, dělí se na 3 td:

Pokud odhaduji správně, tak právě tyto následující elementy považuješ za panely, pokud ne dej vědět! Budu s tím iplicitně počítat a považovat následující td elementy za panely.

Za každým panelem uvedu jeho vlstnosti v css sešitě.

 

a/

 

.side-border-left {

color : #000000;

background-color : #1a1a1a;

width: 180px;

border-right : 1px solid #1a1a1a;

border-left : 1px solid #1a1a1a;

border-left : 1px solid black;

border-top : 1px solid black;

border-bottom : 1px solid black;

margin-top: 5px;

padding-top:5px;

padding-bottom:5px;

padding-left:5px;

padding-right:5px;

}

 

b/

 

.main-bg {

color : #BCBCBC;

background-color : #1a1a1a;

padding-top:5px;

padding-bottom:5px;

padding-left:5px;

padding-right:5px;

border-bottom : 1px solid black;

border-top : 1px solid black;

}

 

c/

 

.side-border-right {

color : #000000;

background-color : #1a1a1a;

width: 180px;

border-left : 1px solid #1a1a1a;

border-right : 1px solid #1a1a1a;

padding-top:5px;

padding-bottom:5px;

padding-left:5px;

padding-right:5px;

border-top : 1px solid black;

border-bottom : 1px solid black;

border-right : 1px solid black;

}

 

 

Když se na to tak celkově podíváš, tak snad uvidíš, že k odsazení oněch hlavních "panelů" slouží položka margin, která je použita u první třídy >>side-border-left<< ale jen pro top="5px".

Z tohole snad již jde pochopit, že je nutno tyto změny použít u všech okrajů (tzn top, bottom, left, right).

 

Taky docela hodně bijou do očí duplicity, které se v těch třídách vyskytují

----------------------------------------------------------------------------------------

A teď ještě jinak (jen pro jistotu): pokud je pojmem panel myšleno ten "nejmenší" element, ketrý se na stránkách nachází, tzn. ony jednotlivé minitabulky (př. hned zvrchu tabulka začínající "Nabor adminov - SA:MP" a končící obrázkem readmore.png) je třeba striktně rozlišovat, ve kterém nadřazeném elementu se tyto tabulky nacházejí (a,b,c).

 

Pokud vezmu např tu z elementu main-bg, tak ta má následující kod

 

 

 

Jak lze vidět, zde již o prozřetelnosti (o které jsem mluvil v první mé odpovědi) nemůže být ani řeč. Pokud by jsi chtěl nastavovat odsazení těmto tabulkám, musíš to udělat pro každou ručně! nebo všem přidat nějakou novou třídu, kde to bude definované.

Jinak se v těchto elementech drží vlastnosti předešlých tříd - tzn pro tento příklad právě třídy main-bg, ale popravdě tohle jsem ještě nikdy moc neladil tu dědičnost.

 

Jinak po ještě detailnějším prozkoumání zjišťuji, že tyhle tabulky jsou úplně všude... doslova, takže pokud bys je chtěl zanořit do tříd, je na to nejvyšší čas, než začnou přibývat příspěvky.

 

Celkově to na mě má dojem zkopírovaného poměrně funkčního templatu doplněného ručně nějakým základním kodem z WYSIWIG editoru, poměrně amatérské, zdá se mi. To říkám jen proto, že jsem původně zkoušel ten kod trošku zpřehlednit, ale popravdě by to bylo lepší spíš přepsat.

 

Možná jsem moc nepomohl, ale aspoň víš na čem jsi ... "silent"

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Home

ForumDownloads

ClankyGalerie

UploadTeam

SAMPCS 1.6

 

 

Bodovy system

 

Miesto

Nick

Body

1

BubliFuck

539

2

Drummer

472

3

_L3on_

415

 

Poslední videa

video

video

 

Návštěvnost

TOPlist

 

Ikony

http://onhost.eu
nonsteam.cz - seznam CZ/SK Non-Steam Counter Strike serverů

 

Ale ne! Kde je JavaScript?
Váš prohlížeč nemá zaplý JavaScript nebo jej nepodporuje. Prosím zapněte enable JavaScript ve Vašem prohlížeči ke správnému zobrazení této stránky,
nebo přejděte k prohlížeči, který podporuje JavaScript; Firefox, Safari, Opera, Chrome nebo na verzi Internet Explorer novější než verze 6.

 

Nabor adminov - SA:MP

TeamTakže rozhodol som sa prímat dalších adminov a neaktívnym odobrat admin práva. Musíte mat 15 a viac rokov, skusenosti z adminstvom na realne zemi , aktivita cca 2-3h denne. Takže vaše prihlášky za administrátora na servery píšte do FORUM sekce: Nábor adminov. Z pozdravom Ratchet_xD.

PS: Kto bude spamovat shoutbox zo žiadostami o admin práva má BAN na webe na 1 týžden !!!

Přidal: Ratchet_xD, Komentáře (0), Přečtené 28x readmore.png

 

AT

TeamAhoj jistě jste si všimli, že na našem portálu došlo k změnám 1) změna AT v SAMPu 2) nový Counter strike 1.6 server 3) Web nám trochu upadá.
Proto jsem se rozhodl shánět v téhle novince nové adminy na web a CS 1.6 server.

-Máteli zájem o admin práva na CS 1.6 server napiště nám do >>fora<< vaše základní informace ( věk, nick, jestli máte steam atd. )
-Máteli zájem o admin práva na webu napiště mi >>Soukromou zprávu << ,která by obsahovala informace o tom jáke věci by jste chtěli na webu dělat ( moderátor, hlídání fora atd. )

Přidal: isame, Komentáře (0), Přečtené 18x readmore.png

 

Counter strike 1.6 server

Counter strike 1.6Ahoj, pro náš portál jsem udělal server moji oblíbené hry Counter strike 1.6, server je zaměřením Only assault doufám, že to některé potěší a zároveň, že to nebude moc lidem vadit. Server už první den od zveřejnení měl dobroun návštěvnost v průměru 12/18, ikdyž chvilkami bylo i full. Doufám, že se vám na serveru bude líbit a že si tam budete užívat volného času.
IP:31.31.74.68:27010

Přidal: isame, Komentáře (0), Přečtené 23x readmore.png

 

Stupid Noobs

ChybyChcem iba upozornit že sa tu možu vyskitnut isté lamy (deti) čo budu o mne hovorit že som zlodej , kopírator , ..a podobně. Mne je to jedno nech si o mne vravia čo chcu detičky hloupé len závidia že máme hratelnost servera a oni že maju 2/100 a tky nám zavidia .cz doménu. Prosím ignurujte tuto demenciu snad nechcete byt sprostý ako oni. ;)

Přidal: Ratchet_xD, Komentáře (4), Přečtené 75x readmore.png

 

Uprava Desingu...

GrafikaTakže dnes som sa rozhodol upravit design na webe ktorý urobil stajda. Duvod: tá modrá farba bola taka mrtva a aj ten background bol taký na hvn tak som to celé upravil dufam že sa vám to páči. PS: stajda nemen tu tému. Ratchet_xD

Přidal: Ratchet_xD, Komentáře (1), Přečtené 37x readmore.png

 

Starý Design

ChybyAk máte niaké výhrady voči tomuto novému designu, môžete si vrátiť z5 ten pôvodný čo tu bol pred týmto. Není nič jednoduchšie ! Čítajte viac

Přidal: QWER, Komentáře (1), Přečtené 57x readmore.png

 

Zemřel Steve Jobs

NovinkyZemřel Steve Jobs. Zakladatel společnosti Apple, vynálezce a vizionář.

Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple, zemřel. V šestapadesáti letech podlehl rakovině slinivky břišní. Jobs svým vizionářským přístupem a charismatickým působením změnil pohled světa na osobní počítače, mobilní telefony i přenosnou zábavu.
Steve Jobs zemřel ve středu. S rakovinou zápasil od roku 2004, v roce 2009 podstoupil transplantaci jater.

Přidal: isame, Komentáře (1), Přečtené 42x readmore.png

 

Chcete VIP na serveru?

ServeryAhoj, všechny Váš zdravím a obracím se za Vámi s touto novinkou.

Doposud nebyla skoro žádná možnost získat VIP na serveru. Teď přišla ta chvíle a i Vy budete mít všichni šanci získat VIP na určitou dobu. No abych vysvětlil o co jde. Rozhodli jsme se, že ten kdo Nám obědná VIP na samplistu, to jest stránka ze serverama a když Nám Vy obědnáte VIP a tím přispějete větší návštěvnosti, pak Vám udělíme VIP na serveru dle toho, na kolik dní jste Nám VIP pro server koupili. Platba je přes SMS a každý kdo přispěje napíše buď MĚ CzechBoy nebo Ratchetovi. Odkaz pro Náš server , kde nám můžete obědnat VIP je zde: Link

Přidal: CzechBoy, Komentáře (10), Přečtené 99x readmore.png

 

Ukladanie učtov

ChybyVela ludí sa stažovalo že sa im na servery neukladá nahraný čas, peniaze v banke ,nemovitosti atd. Tak tomuto by mal bit už koniec ! Vaše info by sa už malo ukladat ak by ste z tím mali aj nadalej problém tak my napíšte tu na webe SZ (Ratchet_xD) Thnaks QWER :)

Přidal: Ratchet_xD, Komentáře (2), Přečtené 40x readmore.png

 

Pár novinek z mp 0.3d

ServeryZde Vám přináším dalši novinky z mp 0.3d

- Všechny zvuky z misí (s ID větším než 2000) z GTA:SA single playeru můžou být použity s PlayerPlaySound
- RemoveBuildingForPlayer může být použit pro odstranění jakéhokoliv objektu ze hry
- Opraveny chyby s radarem při jízdě jako spolujezdec
- Opraveny problémy se synchronizací vozidel, které způsobovaly 'warpování' vozidla nebo jízdu vozidla po 'boku'


čti více

Přidal: CzechBoy, Komentáře (4), Přečtené 58x readmore.png

 

Mody na webu

Ahoj, dneska byly na web přidány nový smajlíci ( doufám, že se vám líbí - a jestli chcete něaký další napiště do komentáře jaký ), k večeru na web budou přidány ještě něaké modifikace , které vám upravý hlavně modifikaci v živatelském prostoru.

Přidal: isame, Komentáře (1), Přečtené 38x readmore.png

 

Strana 1 z 2: 12

 

 

 

Přihlášení

Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.



Shoutbox

Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

26/10/2011 13:45
PRosím vyjádření se k Mé žádosti - PEDOBEAR

26/10/2011 11:52
Můžu poprosit o nějaké odpovědi k mému příspěvku ve Fóru? Prosím.. čekám na odpědi od včera =)

26/10/2011 11:50
Enko, zabotíme ještě? pankster

26/10/2011 11:49
Hezké ráno bye

26/10/2011 11:47
Zdravím pankster

 

Kdo je on-line

bullet.png Hosté on-line: 5
bullet.png Členové on-line: 2

 

Drummer 10Min

isame10Min

PEDOBEAROffline

pituOffline

FatalixOffline

EnkoOffline

Bubo_xDOffline

daFFOffline

spoonerOffline

CruuiserOffline

 


bullet.png Registrovaní členové: 112
bullet.png Nejnovější člen: PEDOBEAR

 

 

 

 

Powered by PHP-Fusion. Webpage http://www.rsgame.cz" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

 

 

Moderní zdravotní matrace, které pomáhají od bolesti - matrace UNAR|Oblékáme se stylově - oblečení a hip hop oblečení|Nábytek, židle a nábytkové doplňky na lino.cz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...