Jump to content

Chcete predávať GM alebo FS ?


Pongo

Recommended Posts

Takže rozhodol som sa napísať TUT podľa návodu ako to zostrojiť a nie žiadne kódy.

Pretože sa môže stať to, že lamy by si to tu skopírovali a predávali by cudzie výtvory. :)

(Ďalej si myslím, že TUT-y by mali byť písane týmto spôsobom tým by sa znížil počet lám na tomto fóre.) :p

 

Načo je to vlastné dobré ?

Kupujúci si môže svoj tovar pozrieť.

 

Návod:

Takže zhotovíte Trial verziu GM alebo FS (každý mód bude mať licenciu). Trial bude voľne k stiahnutiu ale bude časovo obmedzený cez settimer. Ten sa bude dať deaktivovať pomocou licenčného kódu, ktorý kupujúci obdrží po zakúpení. (Zadá ho cez príkaz do dialógu) - Po zadaní sa tento settimer deaktivuje. A na koniec aby sa nedal vytvoriť crack alebo niečo podobné ako sa tomu dnes robí do GM alebo FS implantujeme ochranu pred DeAmx ! :)

PS: Ten settimer vykoná to, že sa napr. server vypne alebo ak sú vo FS objekty tak zmiznú. :p

 

Záverečná písomná reč: :d

Dúfam, že som vám uviedol dobrý návod ako nato. Dá sa to nazvať ako nápad ale je to zrealizovateľné a nie je to ťažké vytvoriť. Mimochodom na všetko sú tu TuT-y takže neviem načo by som to tu mal vypisovať. :)

 

Nudil som sa a tak ma to napadlo pretože nikto v sa-mp toto ešte nevyužil. (Som pripravený na buzeráciu, že toto nie je TUT a bla bla :d a tak isto na to, že sa to da spraviť aj inak ale toto je najrozumnejší spôsob.) :boss:

Link to comment
Share on other sites

Deamx se dá obejít ;)

 

No to možno da všetko sa dá...

Ale kupujúci asi nebude vedieť dobre pawno kde to ešte obísť DeAmx. ;)

 

Áno ale čo ak si to kúpi profi pawner?

Link to comment
Share on other sites

Deamx se dá obejít ;)

 

No to možno da všetko sa dá...

Ale kupujúci asi nebude vedieť dobre pawno kde to ešte obísť DeAmx. ;)

Ale přes pawno se deamx neobchází :p

 

No vidím, nechcem ťa uraziť ale keď nevie pawno tak ľahší programovací jazyk je už asi iba CSS a HTML takže fakt neviem čo by chcel obísť. Asi, že keď nevie ani taký primitívny jazyk tak určite nejaký DeAmx neobíde.

Link to comment
Share on other sites

Cez SetTimer by jsi to těžko udělal, protože s restartem serveru by se timer opakoval. Kdyby jsi to ukládál do souboru, soubor se dá smazat, takže je to tak trochu podle mě nerealizovatelné..

 

No to je pravda.. ale k čemu ti bude mód který po 5 minutách shodí server ?

Link to comment
Share on other sites

Cez SetTimer by jsi to těžko udělal, protože s restartem serveru by se timer opakoval. Kdyby jsi to ukládál do souboru, soubor se dá smazat, takže je to tak trochu podle mě nerealizovatelné..

 

Do súboru kto hovoril o súbore ? Načo do súboru ? Mimochodom ja už som niečo také spravil len to nie je na tu licenciu, že ten settimer killne. ;)

 

No to je pravda.. ale k čemu ti bude mód který po 5 minutách shodí server ?

 

Keď už nevieš ani čítať to čo som napísal a treba ti to osobitne ešte raz napísať. Na to aby si kupujúci mohol pozrieť tovar, ktorý chce kúpiť. Ako fakt demencia najväčšieho stupňa.

Link to comment
Share on other sites

No nastavit timer třeba na 15 minut. To by hodně otravovalo s tim furt restartovat tak by si to někdo koupil. Problém by byl kdyby to AMX a kód někdo hodil na internet.

 

Ten kód môže zadať predajca na servery. (Ak sa t týka objektov asi to nebude predávať viacerým to by som napr. ja nemal o to záujem a aj čo sa týka skriptov.)

Prinajhoršom by sa normálne spravili autorské práva a ak by to zverejnil podľa kódu by sa zistilo kto to bol a dostal by pokutu.

Link to comment
Share on other sites

No nastavit timer třeba na 15 minut. To by hodně otravovalo s tim furt restartovat tak by si to někdo koupil. Problém by byl kdyby to AMX a kód někdo hodil na internet.

 

Ten kód môže zadať predajca na servery. (Ak sa t týka objektov asi to nebude predávať viacerým to by som napr. ja nemal o to záujem a aj čo sa týka skriptov.)

Prinajhoršom by sa normálne spravili autorské práva a ak by to zverejnil podľa kódu by sa zistilo kto to bol a dostal by pokutu.

 

Ty autorský prává, nevíš jestli se můžu dávat i nezletilým?

Link to comment
Share on other sites

No nastavit timer třeba na 15 minut. To by hodně otravovalo s tim furt restartovat tak by si to někdo koupil. Problém by byl kdyby to AMX a kód někdo hodil na internet.

 

Ten kód môže zadať predajca na servery. (Ak sa t týka objektov asi to nebude predávať viacerým to by som napr. ja nemal o to záujem a aj čo sa týka skriptov.)

Prinajhoršom by sa normálne spravili autorské práva a ak by to zverejnil podľa kódu by sa zistilo kto to bol a dostal by pokutu.

 

Ty autorský prává, nevíš jestli se můžu dávat i nezletilým?

 

Neviem, ale skôr ani napr. keď nejaká mladá speváčka zo Superstar naspieva album a ma pod 18 tak naň má autorské práva. (Teda aspoň si myslím.) :d

Link to comment
Share on other sites

Cez SetTimer by jsi to těžko udělal, protože s restartem serveru by se timer opakoval. Kdyby jsi to ukládál do souboru, soubor se dá smazat, takže je to tak trochu podle mě nerealizovatelné..

 

Do súboru kto hovoril o súbore ? Načo do súboru ? Mimochodom ja už som niečo také spravil len to nie je na tu licenciu, že ten settimer killne. ;)

 

No to je pravda.. ale k čemu ti bude mód který po 5 minutách shodí server ?

 

Keď už nevieš ani čítať to čo som napísal a treba ti to osobitne ešte raz napísať. Na to aby si kupujúci mohol pozrieť tovar, ktorý chce kúpiť. Ako fakt demencia najväčšieho stupňa.

 

Číst neumíš tak leda ty ! Reagoval jsem na grubbův příspěvek .. se nejdřív podívej a pak něco mektej ! Fakt demence nejviššího stupně :d

Link to comment
Share on other sites

existuje jediný SPOLEHLIVÝ způsob jak to udělat a to je že přes fci HTTP při startu Modu či scriptu pošlete udaje aby to zapsalo do nějakého souboru na webu IP a čas a při vypnutí módu či scriptu by to přepsalo ten čas a když by ten čas byl menší než určitá hodnota tak by to každé 2 minuty psalo "Licence tohoto módu brzy skončí kontaktujte admina serveru" a na webu by byl formulář ke koupení plné verze

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...