Jump to content

TextDraw


Guest Joe Black

Recommended Posts

Cafte všetci pawneri! Na foru som novy ale s pawnom pracujem už asi 2 mesiace(zdar Veron xD)

 

A moj prvý tut bude o textdrawe..čo to je? Vlastne Text v jakejkolvek časti obrazovky.

 

Premena na textdraw sa definuje s Text:

(napr. new Text:text1)

 

Na zaklad je potreba: text1 = TextDrawCreate(Float:X,Float:Y,text[]); - ked Float:X je pozicia od Laveho Boku (maxima je 640) a za Y vzdialenost od horneho okraja (maxima je 445) a text je Vlastne text čo sa ma zobrazit.

 

TextDrawDestroy(Text:text); - je na zničenie určiteho textu. Do zatvorky napište id textu.

 

Priklad: TextDrawDestroy(text1);

 

TextDrawLetterSize(Text:text, Float:x, Float:y);- sa pouziva na zmenu velkosti pisma...X a Y je širka a vyška.

 

 

TextDrawAlignment(Text:text, zarovnanie);- Pouziva sa na zarovnanie urciteho textu. Ak je zarovnanie 1 alebo 0, zarovnava text dolava, ak je zarovnanie 2, zarovnava do stredu, ak je zarovnanie 3, zarovnava doprava

 

TextDrawColor(Text:text, farba); - je na zafarbenie textu.

 

TextDrawUseBox(Text:text, pouzivat);- je na umiestnenie textu do boxu. Ak nastavite 1 bude sa použivat ak nastavite 0 nebude sa použivat.

 

TextDrawSetShadow(Text:text, velkost);- moje oblubene :) je na nastavenie tiena..da sa nastavit aj velkost

 

TextDrawSetOutline(Text:text, velkost);- nastavuje sa obrys pisma..da sa nastavit velkost

 

TextDrawBackgroundColor(Text:text, farba);- je na nastavenie farby tiena alebo obrysu.

 

TextDrawFont(Text:text, druh);- je na nastavenie pisma. Môžete nastavit od 0do 3... ak date vačšie jak 3 tak to spôsoby poruchu HRY!

 

TextDrawSetProportional(Text:text, nastavit); - je na nastavenie primeraneho odstupu pismen. 1 - pouziva sa.

 

TextDrawShowForPlayer(playerid, Text:text);- je nato aby sa ukazal text hračovi.

 

TextDrawShowForAll(Text:text);- je na zobrazenie text drawu všetkym hračom.

 

Upozornenie: TextDrawShowForAll neoporucam pouzivat!!!

 

Je to môj prvy tut. Sorry za preklepy napisal som to za 10 minut. Nejsu tu všetky funkcie lebo niektore su dosť zbytočne.

 

:roll: Ale aby sťe nepovedaly: TextDrawHideForPlayer(playerid, txt); - na schovanie testu

TextDrawSetString(txt, "Novy ~y~text"); na vytvorenie new textu.

 

EDIT: Sorry, ešte jedna hlavnejšia Vec: TextDrawSetOutline(text,pouzivat); sa použiva na zarovnanie textu..1-poživa sa.P.S: Nejsom si moc isti... :o:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...