Jump to content
  • 0

pomoc Pripajanie a Odpajanie


LORD BENDTNER

Dotaz

15 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Zdravim,

chcem sa vas opitat ako by som spravil toto pripajanie na server?

attachicon.gifWeapon-200.gif

A toto dopajanie na servery?

attachicon.gifWeapon-201.gif

Vela samp servery to použivaju ako by som to spravil?

:slap: si tu dosť dlho na to, aby si sa vedel poriadne vyjadriť, že čo chceš dosiahnuť...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a teraz taká otázka, prečo si to dal do callbacku "OnPlayerDeath" ktorý sa vyvoláva pri hráčovej smrti, keď chceš, aby sa to zobrazilo pri pripojení/odpojení. Žeby mala smrť niečo spoločné s pripojením alebo odpojením?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak logicky uvažuj, chceš aby sa to zobrazolo pri pripojení hráča, takže to bude musieť byť v callbacku "OnPlayerConnect". Ale tam je iba parameter "playerid" a žiaden "killerid".. tak si pozrieme čo nám hovorí wiki o parametri "killerid" :

The ID of the killer (can be INVALID_PLAYER_ID).
Síce neviem anglicky, ale pochopil som že tam môže byť aj hodnota "INVALID_PLAYER_ID", tak ju tam skúsim dať.. a vuala, funguje to.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no nič Miro, tak ešte raz...
na wiki je napísaný tento príklad:

public OnPlayerDeath(playerid, killerid, reason)
{
    SendDeathMessage(killerid, playerid, reason);
    return 1;
}

všimni si funkciu a aké parametre sa tam píšu:

SendDeathMessage(killerid, playerid, reason);

(sú tri: killerid, playerid, reason)

chceme to dať do publicku "OnPlayerConnected" v ktorom však máme iba parameter "playerid". Takže ako nahradíme parameter "killerid"? Odpoveď nájdeš v komentári vyššie. A čo parameter "reason" ? Pozrieme čo nám hovorí wiki:
The reason (not always a weapon) for the victim's death. Special icons can also be used (ICON_CONNECT and ICON_DISCONNECT).

použijeme Google Translator na preloženie tých zvláštnych slov:
Dôvodom (nie vždy zbraň) za smrť obete. Zvláštne ikony môžu byť tiež použité (ICON_CONNECT a ICON_DISCONNECT).
A čože to tam je napísané? :o  "Zvláštne ikony môžu byť použité(ICON_CONNECT a ICON_DISCONNECT)", žeby to boli tie ktoré chceme? Žeby sme skúsili tam napísať ich ID?

PS: Hlavne dodrž poradie parametrov.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...