Jump to content

pomoc WiFi


nrx

Recommended Posts

zdravím. Nedávno mi prišla WiFi ZyXel NBG-416N.

 

Pokúšal som sa ju nejako spojazdniť, ale keďže s týmto nemám skúsenosti, nejak sa mi to nepodarilo. Na WiFi routeri mám 4 LAN porty vyznačené žltou farbou, 1 dieru pre anténu, jeden WAN port označený modrou farbou, dieru Power (sila) a jedno tlačítko RESET WPS.

 

Takže, najprv som zapol WiFi, namontoval anténu a skúsil som sa pozrieť na mobile či tam ta WiFi je, bola tam, to je v poriadku.

 

Tu nastáva problém. WiFi má samozrejme heslo, ktoré potrebujem zmeniť cez PC. Návodu som nepochopil a preto sa obraciam na vás. Teraz som pripojený na Internet pomocou káblu. Mám jeden dlhý, biely kábel ktorý vedie na komín pod strechou kde je nejaká krabica ktorá zaistuje pripojenie. Tento kábel je pripojený k čiernej krabici v ktorej sú 2 ethernet porty, v jednom je ten kábel a v druhom je modrý kábel ktorý mám zapojený do PC, to mi zabezpečuje pripojenie.

 

Teraz ale neviem ako to mám napojiť, skúšal som ten modrý kábel dať do toho modrého WAN portu a potom do PC, napojiť Power. Neviem či to funguje, pretože vôbec neviem ako pridať nové pripojenie (network) :d Skúšal som cez Centrum Sieti, ale potom neviem čo mám robiť.

 

Rady?

Link to comment
Share on other sites

každá wifi má svoje nastavení .. má individuální IP, kam se dostaneš do administrace přez počítač, do kterého je kabelem připojená .. přístup bývá většinou Admin a heslo: heslo .. alespoň já jsem to tak měl defaultně .. a tím se dostaneš do nastavení, kde si můžeš nastavit tu wifinu, případně heslo wifiny apod. ;)

Link to comment
Share on other sites

každý wifi router má individuální místní ip adresu ve travu 192.168.1.x kde x je 0-255

ja to mam třeba na 192.168.1.1

v navodu by jsi měl mít ip adresu a defaultní nick a heslo pro admina k nastavování routeru

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...