Jump to content

[Help]Dual Boot


Randley

Recommended Posts

Ahoj, potreboval by som si spraviť dual boot teraz mám XP a chcem mať ešte aj 7. Chcem sa opýtať mám disk C: a E: Teraz Windwos XP mám na C: a Windows 7 si chcem dať na E: A chcem vytvoriť dual boot že keď si zapnem pc bude sa ma pýtať ktorý Win chcem nabootovať. Stačí keď si nainštalujem na E: Ten windows a on sa ten dual boot spraví sám alebo potrebujem ešte nejaké špecialné programy nato?

Link to comment
Share on other sites

1. Klavesa windows + PauseBreak

2. Upresnit/ spusteni a zotaveni systemu

3. Upravit

4.Otevre se ti boot.mgr nebo tak nejak to je a tam mas spravu toho celeho.

5.tam proste zkopirujes posledni radek vlozis ho pod ten posledni a zadas cestu k win 7 pohrajes si s cisly podle toho kolik mas disku,partitionu apod.

 

!POZOR! Jestli to zmrvis tak se ti nenabootuje ani jeden :d

Link to comment
Share on other sites

No neviem ja som to nijak neriešil tak isto som to robil kamošovy a bez nejakeho nastavovania proste maš jeden disk rozdeleny na dve časti na jednom maš xp na druhom 7 a stale sa to pita lebo maš dva zavadzače os a vždy sa pita ktory spustit

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

No neviem ja som to nijak neriešil tak isto som to robil kamošovy a bez nejakeho nastavovania proste maš jeden disk rozdeleny na dve časti na jednom maš xp na druhom 7 a stale sa to pita lebo maš dva zavadzače os a vždy sa pita ktory spustit

 

Jn ono by se to melo nastavit samo.Ale kdyz se mu to nenastavilo tak se to musi udelat manualne no :d

Link to comment
Share on other sites

formatovanie particie malo by zrušit dany os

formatovani celeho disku by bylo zbytecne.. proste by sel do boot.mgr(ci jak to je :d)

smazal by radek s Windowsem ktery chce odstranit,vsechny 2 by prepsal na 1.Smazal slozku smazaneho Os a bylo by :d

 

Radoslav, Jo aha :d tak to potom normalne to nainstaluj na E: a ono se ti to na 100% samo zapise do boot.mgr(ci jak to je :d)

Link to comment
Share on other sites

a načo ti je to vypinat to nieje dual bootovanie, bootovanie je načitanie os z daneho hardware ak mas dva zavadzace pita sa co chces spustit tak to vypnes zmazanim jedneho z nich ktory nechces neviem aky by to malo vyznam vypinat

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

DooM niečo som našiel je to ono?

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

 

 

 

Laces tak potom jen smažem tu složku stým Winem?

Link to comment
Share on other sites

tak jinak :d

1. PauseBreak + klavesa windows

2. to posledni dole jak tam je 3x Settings

3. Das to posledni Settings

4. Edit

5. a jsi v boot.mgr :d

 

Radoslav,jop to je ono

Link to comment
Share on other sites

ma napadlo musiš zmazat to z toho suboru lebo to by si musel naformatovat kompletne disk takze ak to chces vypnut zmazs dany riadok v tom zavadzači

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Téma bylo uzavřeno, problém byl vyřešen.

Toto téma bylo uzavřeno, jelikož zakladatel tématu již problém vyřešil. Pokud máte další dotazy ohledně tohoto tématu, založte si téma nové.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...