Jump to content

Jak na AttachedObject


Kuba

Recommended Posts

Ahoj tak jelikoz sem se poslední dobou zabýval touto funkcí tak vam chci napsat můj první TUT

 

K ČEMU SLOUŽÍ TATO FUNKCE

Tato funkce slouží k přidání objektu na hráče. Například zbraně nazáda nebo helmy či čepice.

 

JAK ZJISTIT SOUŘADNICE

K souřadnicím vám pomůže tzv. Hold Studio (spoiler)

 

 

Stáhněte si hold studio a dejte si ho do FilterScript. Ve hře se přihlašte na Rcon a dejte /hshelp. Pokud chcete hledat id objectu poslouží vám funkce /search funkcí /hold id si dáte na sebe váš object. /bone Touto funkcí si můžete vybrat kde bude object umísten tedy s jakou části těla se bude pohybovat. Potom jenom zkoušejte /x /y /z /rx /ry ..... Až budete mít svůj object tam kde chcete date /saveinfo vašepoznámka Potom si najedte do složky scriptfile a otevřte si soubor hold-studio v pawnu. Tam už budete mít svoje objecty i se souřadnicemi.

 

ROZEBRANI FUNKCE

SetPlayerAttachedObject( playerid, 0, 18645, 2, 0.093331, 0.000000, 0.000000, 114.545127, 69.801780, 341.401519, 1.000000, 1.000000, 1.000000 );

Funkce

Hráči

Tato nula je důležitá pokud máte všude nulu tak můžete mít nasobě jen 1 object! Takže by ste měli mít všude jiné číslo

ID objectu

Ta dvojika znamená s jakou částí těla se bude hýbat object v tomto případě hlava

Toto jsou souřadnice X,Y,Z,RX,RY.....

 

PRAXE

Chcete-li mít například helmu na motorce tak

do publicu OnPlayerEnterVehicle(playerid, vehicleid, ispassenger)

if(GetVehicleModel(vehicleid) == 448) SetPlayerAttachedObject( playerid, 0, 18645, 2, 0.093331, 0.000000, 0.000000, 114.545127, 69.801780, 341.401519, 1.000000, 1.000000, 1.000000 );

Chcete-li aby se helma smazala když vystoupíte z motorky

do publicu public OnPlayerExitVehicle(playerid, vehicleid)

RemovePlayerAttachedObject ( playerid, 0);//Tato nula smaze vsechny objecty co mají 0

 

Tak to je asi všechno co bych vám o teto funkci řekl. Doufám že jsem vám pomohl :v:

Komentujte zdar CoCo

Link to comment
Share on other sites

super 10/10 to sa mi paci uz som davno hladal, ako zistim tie suradnice a nikdo mi nepomohol ... Dik

Jsem rád že ti to pomohlo :)

Link to comment
Share on other sites

Takže asi takto:

Bylo by asi lepší, kdyby jsi Hold Studio prezentoval v sekci "Mody z forum.sa-mp.com".

Toto je naprosto špatně zvolená sekce.

Teď k tomu rozepsání funkce. Jako je blbost sem dávat tut na nějákou tu funkci, navíc ještě takto blbě popsanou. Myslím, že by daleko efektivnější bylo sem vložit odkaz na wiki kde je to 100x lépe popsáno.

 

Hodnocení: Nekvalitně a chybně zpracováno

Link to comment
Share on other sites

":3vyyopmb]Takže asi takto:

Bylo by asi lepší, kdyby jsi Hold Studio prezentoval v sekci "Mody z forum.sa-mp.com".

Toto je naprosto špatně zvolená sekce.

Teď k tomu rozepsání funkce. Jako je blbost sem dávat tut na nějákou tu funkci, navíc ještě takto blbě popsanou. Myslím, že by daleko efektivnější bylo sem vložit odkaz na wiki kde je to 100x lépe popsáno.

 

Hodnocení: Nekvalitně a chybně zpracováno

 

Já tu neprezentuju Hold Studio :) Snažím se vysvětlit co a jak a jak to funguje ..

Jinak díky za názor :)

Link to comment
Share on other sites

":1la180fp]Takže asi takto:

Bylo by asi lepší, kdyby jsi Hold Studio prezentoval v sekci "Mody z forum.sa-mp.com".

Toto je naprosto špatně zvolená sekce.

Teď k tomu rozepsání funkce. Jako je blbost sem dávat tut na nějákou tu funkci, navíc ještě takto blbě popsanou. Myslím, že by daleko efektivnější bylo sem vložit odkaz na wiki kde je to 100x lépe popsáno.

 

Hodnocení: Nekvalitně a chybně zpracováno

 

Já tu neprezentuju Hold Studio :) Snažím se vysvětlit co a jak a jak to funguje ..

Jinak díky za názor :)

 

Ja ti rikal at si opravis ty chyby

 

k tutu 3/10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
sry ze pisu do stareho topicu ale kde najdu ID tech objektu co se muzou vkladat ?? diky za odpoved

 

No tak kdyz mas to Studio tak das jenom /search a tam zadas jmeno objectu a pak si to id zapamatujes no apak to holdnes nebo tady

http://wiki.sa-mp.com/wiki/Game_Object_ID_List

i v mtacku jestly si najdes navod na 0.3c objecty tak tam si tez muzes najit id a napsat si ho treba na papír ;)

 

 

xD už to tu je ale to neva 10/10

 

Aha a kde ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...