Jump to content

Podmínka na příkaz - hráč ve vozidle+návěs (více aut)


Kuba5

Recommended Posts

Zdravim.. tak jak už někdo víte od rána do večera jsem s touhle podmínkou patlal.. nakonec jsem zjistil, že ten kod který jsem tam měl šel jen na jedno auto v podmínce.. čili např. 515 || 514 || 403) nešlo.. ale zjistil jsem, že to jde když je tam malinko jiná funkce.. takže jdeme na to "rr"

 

Uvedu příkaz /prace..

 

Pokud nemáte definaci dcmd, tak nahoru:

#define dcmd(%1,%2,%3) if ((strcmp((%3)[1], #%1, true, (%2)) == 0) && ((((%3)[(%2) + 1] == 0) && (dcmd_%1(playerid, "")))||(((%3)[(%2) + 1] == 32) && (dcmd_%1(playerid, (%3)[(%2) + 2]))))) return 1

 

Pokud jste úplný začátečníci, tak si nahoru dejte taky definaci barvy která je použita (pokud si neuděláte svou barvu):

 

#define COLOR_CERVENA 0xAA3333AA

 

 

Do OnPlayerCommandText:

dcmd(prace,5,cmdtext);

 

Někam mimo public, např. dolu:

 

dcmd_prace(playerid, params[])
{
#pragma unused params
if(IsPlayerConnected(playerid)) //kontrola jestli je hráč připojen
{
if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) //zjištění jestli je hráč v nějakém autě
{
if(IsTrailerAttachedToVehicle(GetPlayerVehicleID(playerid))) //zjištění jestli je nějaký návěs připojen k autu
{
if(GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 515 ||   GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 514 || GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 403) // všechny 3 čísla jsou ID aut v kterých hráč musí být aby se po napsaní /prace zobrazilo to co chcete, pokud hráč sedí v jednom z těchto vozidel
{
//SEM CO SE STANE POKUD PODMÍNKY SPLŇUJE (SEDÍ V JEDNOM Z VYPSANÝCH VOZIDEL A MÁ PŘIPOJENÝ NÁVĚS
}
}else SendClientMessage(playerid,COLOR_CERVENA,"Pro práci musíš sedět v trucku se zapojeným návěsem."); //pošle hráčovi zprávu pokud  nesedí v jednom z vypsaných vozidel nebo nemá připojený návěs k vozidlu
}else SendClientMessage(playerid,COLOR_CERVENA,"Pro práci musíš sedět v trucku se zapojeným návěsem.");//pošle hráčovi zprávu pokud  nesedí v jednom z vypsaných vozidel nebo nemá připojený návěs k vozidlu
}
return 1;
}

 

Mě to jede v pohodě.. případné warningy, errory nebo přímo chybu ve hře hlašte :)

P.S: Je to můj 1. TuT, tak na to berte ohled, díky.

Link to comment
Share on other sites

kdys tu nic nepisou.. mozna to mas dobře.. :d ze ti tu nikdo nepise..

 

A proč by měli psát když třeba ten TuT nevyužili zatim.. nemyslíš, že si trochu naháníš příspěvky?

Link to comment
Share on other sites

if(GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 515 || GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 514 || GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 403)

By šlo udělat přehlednějšim způsobem...

new Id = GetPlayerVehicleId(playerid);
new Model = GetVehicleModel(Id);
if(Model == 515 || Model == 514 || Model == 403)
{

Jinak to je dobrý ;)

Link to comment
Share on other sites

Error undefined COLOR_CERVENA co mám dělat pls help help :d

 

To asi nemyslíš vážně že? :d Moment.. dam do tutu i definaci tý barvy červený..

 

-- pát 23. črc 2010 8:31:05 --

 

if(GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 515 || GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 514 || GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) == 403)

By šlo udělat přehlednějšim způsobem...

new Id = GetPlayerVehicleId(playerid);
new Model = GetVehicleModel(Id);
if(Model == 515 || Model == 514 || Model == 403)
{

Jinak to je dobrý ;)

 

Jasně.. bylo, ale tady je jistota, že to jde... "affraid" a díky

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...