Přejít na obsah

Základy pawn – kdo, co, jak a proč

samp Pawn info návody základy

  • Pokud chcete odpovědět, přihlaste se
Žádné odpovědi

#1
vEnd

vEnd

    Python maniac

  • Globální moderátor
  • Příspěvků: 682

Zdravím, asi jste si všimli, že přibyla nová sekce "Základy pawn". Po domluvě s Ewwem jsem se rozhodl, že většinu svých návodů z ewa (jiného fóra) přesunu i sem. Vyžádal jsem si na to svou sekci, za chvíli vysvětlím proč. Vlastně vysvětlím všechno.

 

Proč to vzniklo?

Jednoduše řečeno, je zde horda lidí, co žádají o pomoc se svým kódem nebo problémem, ale když jim někdo poskytne návod, jak toho dosáhnout, skončí to na tom, že dotyčný nezná základy.

 

Odkázat jej na google či na samp wiki bez toho, aniž by to helper nějak přiblížil, má asi stejnou vypovídací hodnotu jako ten příspěvek od toho, co žádá pomoc. Řešením je odkázat jej na místní sekci "Návody", ale...

 

...ale to by v té sekci nesměl být takový bordel. :d Za ty roky se tam nahromadily stovky návodů, sice byl pokus o to je roztřídit (nice try, Petře, Hipe), ale že by to zrovna dvakrát pomohlo, to ne.

 

Proto vznikla tato sekce, která bude sdružovat návody pro úplné začátečníky.

 

Jakých návodů se to týká a co musí splňovat?

Jsou to návody, které se věnují jednotlivým strukturám jazyka Pawn, jeho syntaxi apod. Já prozatím plánuji návody na proměnnou, pole, funkce, podmínky, cykly a řetězce. Co bude dál, to se uvidí.

 

Přispět svým návodem může každý, ale návod v této sekci by měl splňovat tato pravidla, jinak by sekce postrádala smysl:

1. Návod musí být sepsán "jako pro blbce"; to znamená, že musí být vše pododrobna a srozumitelně vysvětleno, žádné odborné výrazy a úseky, popř. tyto úseky musí být od návodu nějak odděleny s upozorněním, že jde o něco navíc (já využívám spoilerů);

2. Tématem by neměla být žádná konkrétní funkce SA:MP (timery, 3dlabely apod.) ani žádný větší celek (jak udělat TDM, jak na anketu apod.), sekce je pouze pro věci týkající se Pawn;

3. Návod musí být v souladu s šablonou pro psaní návodů.

 

Každý návod v této sekci musí projít schválením, když nebude splňovat bod 1 nebo 2, bude přesunut do sekce "Ostatní návody". V případě, že by nesplňoval bod 3, by jej uživatel musel nejprve upravit tak, aby byl v souladu s šablonou (není nutné to moderátorům znesnadňovat tím, že se to nebude dodržovat).

 

Jak přesně to má pomoct?

Zkušení pawneři mohou žadatelům o pomoc poslat odkaz na tuto sekci, pokud daný člověk nebude mít elementární znalosti Pawn.

 

Závěrem

Doufám, že se to osvědčí, udělat pořádek v celé sekci "Návody" si myslím je utopická myšlenka, takže tohle je (by mohla být?) ta zlatá střední cesta.


Upraveno uživatelem vEnd: 12 červenec 2016 - 22:16:42

  • 4


I always enjoy meeting people more chemically imbalanced than myself. -Trevor Philips
It's hard to follow the train when you are hauling two number nines; a number nine large; a number six with extra dip; a number seven; two number 45s, one with cheese; and a large soda. -guess who


Také označeno jedním nebo více klíčovými slovy: Návod, samp, Pawn, info, návody, základy

0 uživatelů si prohlíží toto fórum

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

© 2015 IPS, Inc.

Zajímat Vás mohou ještě aktuální zprávy. sleviště, slevy dnes Herbalife je skvělou cestou pro dobré zdraví. Je libo dětský web?