Jump to content

návod Jak vytvořit Tip


Recommended Posts

Ahoj! Vítám vás u mého prvního tutoriálu! Doufám že vám pomohu;)

 

 

#include <a_samp> 

public OnFilterScriptInit()//toto se vyvolá při načtení FS
{
    SetTimer("tip",60*1000,true);//timer na 1 minutu
    return 1;
}

forward tip();
public tip()
{
    new nahodny = random(4);//na 5 tipů
    switch(nahodny)
    {
        case 0: SendClientMessageToAll(0x00FF00FF,"[TIP] text1");
        case 1: SendClientMessageToAll(0x00FF00FF,"[TIP] text2");
        case 2: SendClientMessageToAll(0x00FF00FF,"[TIP] text3");
        case 3: SendClientMessageToAll(0x00FF00FF,"[TIP] text4");
        case 4: SendClientMessageToAll(0x00FF00FF,"[TIP] text5");
    }
}
V tom SendClientMessageToAll si změnte akorát to text, pokud chcete více tipů,

tak na řádku 12 do random() napíšete kolik chcete tipů pokud 10 tak napíšete 9, atd...

a napíšete i case 5: ......

 

 

 

Doufám že vám návod pomohl děkuji Rudewolff;)

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Tohle není návod, ale opoznámkovaný script, který prakticky nic nevysvětluje. Každá část kódu by měla být vysvětlena, měl bys vysvětlit princip, jak to pracuje. Navíc, tohle je špatně:

new nahodny = random(4);//na 5 tipů

Tohle bude generovat čísla 0, 1, 2 a 3. Pokud chceš 0 až 4, musíš tam mít random(5).

 

Dám ti radu, na příští návod se lépe připrav a zkus vzít v potaz mé rady.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Já vím ale tohle byl můj první návod a od příštího to tak budu dělat...

 

A nebylo by od věci nahoře použít "Hledat" protože tenhle návod (script v tvém případě) tady je už snad 1000x

 

fJPNCqb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Já bych okomentoval spíše pozitivně.......na to že je to první tutoriál tak pěkné.Sic mohl okomentovat celkově funkce (nějaké začátečníky by mohlo zajímat celkově co je switch,forward............), ale snaha se cení.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Nic proti tomu že chceš dělat návody. Ale zásadní věc.. Nedělej návody s konkrétním kódem. Myslím tím že návod by neměl být použitelný ( CTRL+C -> CTLR+V )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nelyncunte ho chudaka. Sice ten navod neni nic moc, ale alespon ma slusnost a je ochotny si to priznat. To se ceni to umi malo kdo. Ale rozhodne bych ti doporucil psal navody, az v pawnu naberes vice zkusenosti.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Taky mi ho prijde lito :d ale ATomas, on sem pravdepodobne uz ani nechodi (rok stary tutorial)

 

 

 

Dobrý deň , a čo mám napísať do configu servera a filterscripts ?

 

Zalezi jak si ten soubor pojmenujes. Pokud ho pojmenujes reklama.pwn a zkompilujes do reklama.amx tak do server configu pripises k filterscrips reklama 

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Nelyncunte ho chudaka. Sice ten navod neni nic moc, ale alespon ma slusnost a je ochotny si to priznat. To se ceni to umi malo kdo. Ale rozhodne bych ti doporucil psal navody, az v pawnu naberes vice zkusenosti.

Podívej se na můj a Ewweho příspěvek, ne všichni zde ho lynčují, jen mu dávají rady, jak na to jít správně. Podívej se na to také z pohledu moderátora, jsou tu stovky nepoužitelných návodů, člověk jej na to musí upozornit, jinak to téma skončí mezi nimi.

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

Neviete mi náhodou pomôcť že keď píšem napríklad nejakú SCMku a nezadám farbu tak tam je taká bledo modrá .. Neviete jeho hex kód ? .. Nechcelo sa mi kvôli takejto maličkosti vytvárať nový príspevok :) Ďakujem

Maličkost to možná je, ale když nám nedodáš kód (SCM má jako výchozí bílou barvu, ne bledě modrou, takže máš nějakou vlastní verzi), tak se to může protáhnout do diskuze. Založ si své téma.

 

Konec OT

Prosím vás, abyste se dále vyjdařovali jen k samotnému návodu (ačkoliv to nebude mít smysl, autor je neaktivní). Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...