Jump to content
  • 0

pomoc Problém s podmínkou u restart serveru


Honza_585

Dotaz

Zdravím,

poprosil bych o pomoc, jedná se o podmínku a funkci když restartuji server, potřebuji aby všichni hráči co jsou připojeni na serveru dostali kick.

Jsem zkoušel, a nedostanu kick, normálně při restartu mi naskočí onplayerconnect,

 

Děkuji za pomoc.

    for(new i=0;i<MAX_PLAYERS;i++)
    {
        if(IsPlayerConnected(i))
        {
            Kick(i);
        }
    }
Link to comment
Share on other sites

13 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
před 58minutami, Paulee said:

Ahoj,

no trošku nechápu smysl toho, přece když restartuješ server, všichni dostanou kick a musí se znovu napojit ne? A kde voláš přiložený kód?

Jasný, ale nevím proč, ale restartuji server přijdu na server a dám např. Kill, a nezabije mně to.. Musím se odpojit a znovu připojit.. Jen vždy po restartu serveru se to děje.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 1minutou, Honza_585 said:

Jasný, ale nevím proč, ale restartuji server přijdu na server a dám např. Kill, a nezabije mně to.. Musím se odpojit a znovu připojit.. Jen vždy po restartu serveru se to děje.. 

a volám ho přímo v ongamemodeexit

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Predpokladám, že celý problém je v synchronizácií - ty zavoláš Kick, a kým tá informácia dorazí ku klientovi (hráčovi), tak server je už offline - ale možno sa mýlim.

 

Ako už bolo spomenuté, sprav si vlastný príkaz na reštart serveru:

for (all players) Kick(playerid);
SendRconCommand("gmx"); // ešte lepšie je dať toto do timeru napr. na 1 sekundu

 

Citace
  • This function can also be used in a filterscript to detect if the gamemode changes with RCON commands like changemode or gmx, as changing the gamemode does not reload a filterscript.

Zdroj

Nemáš ten príkaz "kill" v nejakom FS? možno to spôsobuje problémy

 

Posledné čo mi napadá je parkour mod :D viem že ten dosť často spôsoboval to, že ti nechal 0 HP ale nezabil ťa...

Edited by Quiter
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 19minutami, Quiter said:

Predpokladám, že celý problém je v synchronizácií - ty zavoláš Kick, a kým tá informácia dorazí ku klientovi (hráčovi), tak server je už offline - ale možno sa mýlim.

 

Ako už bolo spomenuté, sprav si vlastný príkaz na reštart serveru:

for (all players) Kick(playerid);
SendRconCommand("gmx"); // ešte lepšie je dať toto do timeru napr. na 1 sekundu

 

Zdroj

Nemáš ten príkaz "kill" v nejakom FS? možno to spôsobuje problémy

 

Posledné čo mi napadá je parkour mod :D viem že ten dosť často spôsoboval to, že ti nechal 0 HP ale nezabil ťa...

 

 

No žádný mod právě nemám, a vše mám v gamemodu :D Já když se zabiju, tak mám 0 HP.. Musím si manuálně nastavit 1 HP abych se znovu respawnul..

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 18hodinami, Honza_585 said:

a volám ho přímo v ongamemodeexit

Dle mého je kravina sem to cpát. Ukončí dřív server, než to doputuje k hráči.

 

před 18hodinami, XpresS said:

Nevidíme kód ale prečo nespravíš vlastný systém na toto? 

Tj, kickneš hráčov a potom resetuješ server 

 

před 15hodinami, Quiter said:

Ako už bolo spomenuté, sprav si vlastný príkaz na reštart serveru:

for (all players) Kick(playerid);
SendRconCommand("gmx"); // ešte lepšie je dať toto do timeru napr. na 1 sekundu

 

 

před 15hodinami, Honza_585 said:

Právě jsem chtěl udělat, když se restartuje server né mnou.. ale třeba i automaticky, aby to ty hráče všechny vyhodilo..

Kluci ti sem napsali i přímo jak to máš udělat. Udělej si například příkaz /gmx, kde vykickneš všechny hráče, hoď timer např na 1s, restartuj server. 

 

Kód si zkus vymyslet a najít sám, nejlépe se tak něco naučíš. Pokud nějak postoupíš a nebude to fachat, můžeš sem daný kód přiložit a pokusíme se poradit :).

 

Edited by Paulee
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 52minutami, Honza_585 said:

Jasný já to chápu, ale když se restartuje server automaticky od hostingu, tak těžko když tam nebudu dávat /gmx.. Žejo, potřebuju to automaticky.

Nevím jestli si rozumíme. Takže ty to chceš odchytit tak, že kdykoli se restartuje server, vyhodí to všechny hráče? Já vidím problém v tom, že potřebuješ restartovat server z GM, né z nějaké control panelu hostingu. Tak si v GM udělej nějaký job, který ti restartuje server. Nebo si nastav automatické restartování v noci, kdy tam nikdo není. Jinak v SAMP nevidím důvod proč restartovat server v přítomnosti hráčů. Stačí každý den v noci.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Citace

 když se restartuje server automaticky od hostingu

 

Ťažko povedať či sa vtedy vôbec vykonáva OnGameModeExit - na wiki je písané že v prípade crashu sa to nevykonáva.

 

Čo keby si na to skúsil ísť z opačného konca? Ak je problém iba to, že to hráča nekickne pri REŠTARTE servera, tak ho kickni po jeho spustení :D poznač si čas zapnutia servera (ongamemodeinit) a porovnávaj pri pripojení hráča. Ak sa hráč pripojí napr. 1 minutu (alebo skôr) od spustenia GM, tak ho kickni a napíš mu aby sa pripojil znova napr. za minútu...

 

Nie je to síce ideálne riešenie, ale ani tvoj problém nie je normálny - stále si myslím že máš v GTA nainštalované nejaké módy ktoré to spôsobujú.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 22hodinami, Quiter said:

 

Ťažko povedať či sa vtedy vôbec vykonáva OnGameModeExit - na wiki je písané že v prípade crashu sa to nevykonáva.

 

Čo keby si na to skúsil ísť z opačného konca? Ak je problém iba to, že to hráča nekickne pri REŠTARTE servera, tak ho kickni po jeho spustení :D poznač si čas zapnutia servera (ongamemodeinit) a porovnávaj pri pripojení hráča. Ak sa hráč pripojí napr. 1 minutu (alebo skôr) od spustenia GM, tak ho kickni a napíš mu aby sa pripojil znova napr. za minútu...

 

Nie je to síce ideálne riešenie, ale ani tvoj problém nie je normálny - stále si myslím že máš v GTA nainštalované nejaké módy ktoré to spôsobujú.

 

Nemám nic nainstalováno :D a gamemodem to být nemůže prostě, nemůže..

 

1) vždy se to děje jen když jsem na serveru dám restart, restartuje se hra - napíšu login atd, a dám /kill, nebo zabije mě.. A nespawnu se

2) Kdyby to bylo modem, tak by mi to dělalo i když se odpojím a připojím a dám kill..

 

Dělá mi to vždy jen když restartuji server z hostingu - když se ale odpojím vypnu zapnu GTA, dám kill tak všechno jede... Nevím čím to může být, takže jsem chtěl když dám takový restart z hostingu, aby to všechny připojené vyhodilo a museli znova pustit GTA.

 

Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No takže, jsem přišel na to když restartuji mod přímo ve hře pomocí GMX RCON, tak mi to funguje parádně..

 

Jakmile ale restartuji server z CONTROL PANELU hostingu, tak mi to nefunguje ten kill a nespawnu se, a musím se odpojit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...