Jump to content

ostatní Maikeroo town, Igrania... nostalgie


And3rs

Recommended Posts

Ahoj, tady And3rs z SAMP, rok kolem 2006- 2008.. pamatujete si někdo Igranii, Zaparit SAMP? Největší zlom co si pamatuju bylo když Maverick se svým Maikeroo town šel pod Igranii a tam běžel tento mód, který maverick vyvíjel, později už ne. Pak se přidal niCe s majklem jako admini a vznikl WTLS a dodnes koukám gta multiplayer cz, pěkně vystřelili, což je super. Před MT sem měl server tuším, že na RealnyZivot. Ještě si pamatuju bzuco a misco a jejich mód Vojna Gangov?

Z nostalgie sem si zde pročetl nějaká vlákna a s dovolením sem tagnul pár lidí co si tak z dálky pamatuji. Přiznám se, že s nikým nejsem v kontaktu z té doby, byly to super časy a tak bych rád se všemi, kteří třeba hráli MT nebo jste byli admini, moderátoři a nebo samotní hráči, zde pokecal. Případně tagněte další lidi, které znáte.. Ani nevím jak je komunita dnes, můžete mě zasvětit, zajímá mě jak to je, co se změnilo.. jak vůbec funguje vývoj módů pro SAMP dnes.

Co si tak pamatuju, shitovalo se.. doufám, že mi nikdo nemá nic za zlé :-) z mé strany určitě ne.... pamatuju si dobře, že bylo fórum pawnobox? a toto fórum a hejtilo se? já teda asi byl za stranu pb, že? Máte někdo kontakt na původní členy pb fóra, mohli jsme zde pokecat.

https://pawno.cz/index.php?/topic/22702-prison-break-federal-de-sona-update/ fakt sem se pobavil...to byla doba.. díky že to někdo dal sem. toto fórum je snad jediné co sem kde našel.

Pak zmínka zde https://www.gta-multiplayer.cz/en/blogs/nice-s-blog/jak-sel-cas-na-gta-multiplayer-cz/      Během doby rok 2016 mi niCe ukázal WTLS a provedl mě módem a to co tam udělal, klobouk dolu teda.. ty ruzny minigames..fakt vymakany.

 

Rád bych zde zavzpomínal...

@Napster  @Daw3  @killbill @chytrak  @Mattsy   @Robin   @Frajtr   @DonMafia   @ffredyk   @D4n09   @DragoCZ

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Důležité je zmínit i kdysi nenáviděné veverky!

https://streamable.com/z5kps0 (YouTube blocked this shit :( )

nebo dnes již legendární válka proti Styl3rovi a jeho noshledům

To je BTW celkem věrný přepis / shrnutí toho, co se tenkrát opravdu stalo... Uživatel jménem Styl3r založil kopii fóra a já spolu s dalšími lidmi jsme se mu vetřeli do admin týmu jako kukačky, které mu pak rozvrátili hnutí zevnitř :D 

  • OMEGALUL 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Tahle pakárna měla celkem dlouhého trvání.. Nedlouho po tomto videu a naší akci, proběhla jakási akce a jeden z nejmenovaných zdejších moderátorů :CoolStoryBob: pobanoval půlku fóra - načež tehdejší admin a founder @chytrak spustil globální amnestii všem zabanovaným :D - vzniklo následující video:

 

Link to comment
Share on other sites

No sty3ler to jméno mi něco říká i ty další jména v těch videích..   s chytrakem sme byli na nože, to už si vzpomínám..  

koukám, že souboje neprobíhaly jen v SAMP :-D  ... kde sou ty časy..

 

@XpresS díky za odkaz..

 

 

Edited by And3rs
Link to comment
Share on other sites

Ahoj . Maikeroo town byla srdcovka  :) . Nebo ještě starý Reálný život 4.3 . Tam jsme se nahráli nejvíc si myslím  :) vzpomínám rád na tu dobu , kdy jsme přiletěli ze školy a šli si zahrát. Později i MTA kde jelo ve velkém derby a podobně  :)

Teď nějak nedávno vyšlo open.mp což má pod Palcem Yless a jeho team , protože původní majitel samp se na to vykaslal už  :/ . Tam ale co jsem koukal , je jen nějaký server win ale nemají ještě klienta jako bylo samp.  Nebo jestli vůbec bude ? Netuším.  

Link to comment
Share on other sites

Jojo, je to tak... Vlastně Realny Zivot + Vojna Gangov na tom sem začínal, pamatuju si jeste verzi samp  0.1b a pak 0.22? To byly časy.. Pak jsem nějak získal servery od jednoho isp a pod Zapařit portálem jsem se snažil vybudovat GTA sekci, protože sem před gta hrál cod2 .. různý fw, cw a znal sem nějaký lidi právě z cod2 .. RZ + MT (to se pridal Maverick) .. pak niCe s wtls.. bylo několik serverů pod Igrania portálem ... i mód Drugs Town od Speedina..

dneska sem se na chvíli připojil na RZ 5.5  realny-zivot.eu .... hrozná nostalgie

open.mp vypadá dobře podle popisu..

já zkusím vyhrabat nějaké screeny z té doby ze starého disku..ale moc šancí tomu nadávám, ani nevím jestli vůbec tam nějaké mám....

Link to comment
Share on other sites

Tak to jsi hrál dříve než já.  Já začal až od 0.2x . No jak to všechno uteklo  :) až strašidelně rychle  

Joo reálný život 5.5 zprovoznil můj kamarád. Koupil mod a snaží se to rozjet tak uvidíme  :) ale myslím,  že už to stejně nebude takový , jako dřív  

Link to comment
Share on other sites

to uteklo no.. když si vzpomenu Igranie kteoru sem vedl, několik serverů, stovky hráčů online.. to byla doba.. dokonce i s Maverickem sme měli herní hosting chvíli a prodávali samp servery 1 slot za 1 Kč :-D takovy punkový přístup...bylo k tomu naprogramované i webové rozhraní na správu.

jak psal @ffredyk jak probíhaly wars různý, tak taky přidám jednu historku.. a vlastně málo kdo to ví... tenkrát byla doba že jo každej chtěl bejt výbornej pawner, mít svůj mód, mít svuj server, svoje hráče atd.. tak si pamatuji tuším že @chytrakměl server u jednoho isp se svým módem, a já si toho isp pamatoval z dob kdy frčelo cod2 - měl nějaký servery a pronajímal hosting herních serverů - no a zrovna se stalo, že ten server někdo floodoval (byl takovej trend že se floodovalo) a já se chytrakovi vysmál nějak stylem že bych za tim mohl bejt já, protože sme byli na nože.. no a pamatuju si mě volal ten provider co měl ty servery na muj telefon (musel někde hodně hledat) a volal mi a začal vyhrožovat právní cestou, žalobou, a že maj důkazy...a kde si co si.. no mě bylo já nevim 13 let a já z toho celej vyplašenej, tak si pamatuju že z toho mě vysekal jeden člověk z týmu Igrania, který sem vedl, kterej měl kolegu právníka a stačil jeden obsáhlý e-mail s právní argumentací a od té doby sem o tom providerovi neslyšel.. takže i takové věci se děli. ted se tomu člověk zasměje...

 

  • Haha! 1
Link to comment
Share on other sites

Nejsmutnější na tom všem je to, že ta doba už nepůjde nikdy zopakovat. Vzpomínky jsou ale super, ať už se řešilo kdejaké ho*no či hrotila kdejaká ptákovina (z dnešního hlediska), tak hlavně ta herní atmosféra, kdy jsme díky SA-MP poznali spousta přátel ale i přirozeně nepřátel. To je k nezaplacení :D 

BTW, tohle je naše první video na YT z SA-MP vůbec. Konkrétně 14.9.2006 z našeho vlastního serveru (IPServer / IPGamez), který v době natáčení měl zrovna error v chatu, kdy to spamovalo pořád 0 :D) Těch videí ale máme mraky.

 

 

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Toto je video s pomocou ktorého som sa učil urobiť vlastný SA:MP server cez PIPNI.CZ START po prvý krát. Stále na Youtube po 14 rokoch :D

Pamätám si, že som bol tak hlúpy, že keď mi to konečne napísalo v Putty "Server started on port 7777", nemal som šajnu aká je moja IP servera, tak som si hľadal svoj server v public záložke v SA:MP klientovi. Staré dobré časy :(

 

 

Edited by Robin
Link to comment
Share on other sites

Do háje... To je nostalgie! Díky za tento topic. Já jsem začal hrát SAMP od 0.2.2.R2 někdy v roce 2007/08 a to úplně poprvé na serveru od klanu "BkM Crew" jestli si jej někdo pamatuje, případně zda tu z toho klanu někdo je. Myslím, že tam byl nějaký jejich vlastní mod "Return To Los Santos". Takový fun freeroam, dalo duelit, ukládat peníze do banky, nějaká stunt mapa na letišti LS myslím atak :D Na tom jsem serveru jsem založil vlastní rádoby klan, ale postupem času jsem přešel na "filmařinu" a točil Machinima filmy, ale to je zas jiný příběh :D

Jinak jsem zažil jak Vojnu Gangov, tak Maikeroo Town, hostingy jako Synbian nebo Crazyhost, předtím samozřejmě jsem musel mít svůj vlastní pipni server jako každý druhý a postoval jsem lamerské dotazy na pawnoboxu když jsem se učil v pawn :D

Pošlu sem nějaký fota co jsem vyhrabal.

Leden 2009, už ani nevím co "LGS" znamenalo, ale vzpomínám si, že jsem na serveru měl eXis od Mavericka :D

image.png.24b35a3345a1c9563707fefb09b28c51.png

 

Nejlepší party byly stejně v SA-MP... Xmas Party od BoSA/EeP v roce 2009. Za doby týmů jako EeP, FOX, Orange Productions, KON, t_Mc...

party1.thumb.JPG.2e16d9c565732c723c2d8bc596c4ce23.JPGparty11.thumb.JPG.1b94aa75575434361632f26169ba3d52.JPG

party10.thumb.JPG.9360631a745cf5bb1af5510aec626911.JPG

Našel se někdo na fotkách? :D

Na závěr fotka z točení machinima filmu This is War 2 od Evra :D Fotografii pořídil tuším HighPrint :D

image.png.d912ad71ddfba8a01a32fda21a6d7db9.png

 

 

Edited by TheJizzy
  • Děkuji (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 5hodinami, TheJizzy said:

 

Nejlepší party byly stejně v SA-MP... Xmas Party od BoSA/EeP v roce 2009. Za doby týmů jako EeP, FOX, Orange Productions, KON, t_Mc...

 

Doprdele, tak tyhle fotky vzbudily ty nejzarytější vzpomínky ze SAMPu, které jsem měl v palici měl doteď uložené :D 

A samozřejmě, že jsem tam byl taky :rofl:

image.pngimage.png

 

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Len tak z prdeli sa prihlásim na pwno.cz a notifikácia na tento topic :D to bolo po prdeli dávno ale stále si dosť vecí pamätám ako keby to bolo včera :D 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Igrania mi nieco hovori :D Myslim ze to bol ten hosting ktoremu som okopcil SAMP adminku a spravil prvy free samp hosting :D

Potom som ju dal von ako opensource aj s navodom, ako si spravit vlastny free SAMP hosting na pipni tak kazdy majitel samp serveru mal este aj vlastny samp hosting :D

  • Haha! 1
Link to comment
Share on other sites

Potom tu bol ešte SAMP.HOSTIK.CZ

Tiež podobná simple adminka, v červenom style :D.

Aj tak najlepšia podstránka bola u každých adminiek "Pokec"  :kappa:

 

Edited by Robin
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 2. 6. 2023 at 8:56, Robin said:

Potom tu bol ešte SAMP.HOSTIK.CZ

Tiež podobná simple adminka, v červenom style :D.

Aj tak najlepšia podstránka bola u každých adminiek "Pokec"  :kappa:

 

Omg samp hostik... po free pipni jsem u hostíku měl svůj první placený server a platil jsem si jej přes složenky :-D Časem to šlo nějak do kopru ten hosting a samp servery od něj měly pingy přes 150ms. Pak jsem přešel k Synbianu, od Synbianu ke Crazyhostu, po Crazyhostu byl ještě nějaký eXl? Nějak tak, vlastnil jej myslím DragoCZ, který vytvořil mód Tuning Town (pokud tu ta osoba někde je, tak se omlouvám jestli jsem to nějak teď popletl :( )

Nakonec hosting FakaHeda a ten frčí dodnes myslím a neměl jsem s ním jediný problém.

Link to comment
Share on other sites

před 2hodinami, TheJizzy said:

Omg samp hostik... po free pipni jsem u hostíku měl svůj první placený server a platil jsem si jej přes složenky :-D Časem to šlo nějak do kopru ten hosting a samp servery od něj měly pingy přes 150ms. Pak jsem přešel k Synbianu, od Synbianu ke Crazyhostu, po Crazyhostu byl ještě nějaký eXl? Nějak tak, vlastnil jej myslím DragoCZ, který vytvořil mód Tuning Town (pokud tu ta osoba někde je, tak se omlouvám jestli jsem to nějak teď popletl :( )

Nakonec hosting FakaHeda a ten frčí dodnes myslím a neměl jsem s ním jediný problém.

Jak můžeš podporovat daffyho který krade mody jiným (RZE)

 

A tuning town vytvořil někdo jiný ne dragocz, dave , david mam ho na fb snad i..

Edited by LaMaCZE
Link to comment
Share on other sites

před 17hodinami, LaMaCZE said:

Jak můžeš podporovat daffyho který krade mody jiným (RZE)

 

A tuning town vytvořil někdo jiný ne dragocz, dave , david mam ho na fb snad i..

Bruh, jak jsem měl vědět co ten Daffy dělá, to se psal rok třeba 2009/10..., to jsem byl happy, že mám server na kterém může běžet můj movie mod pro tvorbu samp filmů :D

Tuning Town - No, tak těch módů s tímto nebo podobným názvem bylo určitě víc.

Každopádně zlatá SA-MP léta :-D

 

Edited by TheJizzy
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
On 11. 11. 2023 at 23:26, TheJizzy said:

l ještě nějaký eXl?

xel.cz taky jsem měl. Crazyhost byl na nic a fakaheda běžela celkem dobře. Jinak ĐragonCz a DragoCZ tu bývali, ale jsou to dva rozdílní uživatelé. Đragona mám na fb a účet tady nemá. Byl mu smazanej někdy 2013 po té co to hacknul "plynojem". Tehdy se smázlo hodně uživatelů, třeba @kazlik to tehdy neskutečně nasralo. Tuším že to bylo rozhodnutí Forseho, kterej tady na to ale dlouhodobě sral. Oba byli tehdy modové pod nadvládou Forseho

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 15. 11. 2023 at 23:08, Hip said:

xel.cz taky jsem měl. Crazyhost byl na nic a fakaheda běžela celkem dobře. Jinak ĐragonCz a DragoCZ tu bývali, ale jsou to dva rozdílní uživatelé. Đragona mám na fb a účet tady nemá. Byl mu smazanej někdy 2013 po té co to hacknul "plynojem". Tehdy se smázlo hodně uživatelů, třeba @kazlik to tehdy neskutečně nasralo. Tuším že to bylo rozhodnutí Forseho, kterej tady na to ale dlouhodobě sral. Oba byli tehdy modové pod nadvládou Forseho

kvůli plynojemovi se přecházelo z phpbb na ipb a asi se něco nedalo migrovat, protože migraci bylo potřeba udělat v řádů hodin. Jinak jsem na to sral až po dlouhé době, módi taky :D tak nepřekrucovat!! :kappa:

  • Kappa 2
  • Řekni nám o tom ještě něco 2
  • OMEGALUL 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Globální moderátor
On 19. 11. 2023 at 6:52, 4Forse said:

kvůli plynojemovi se přecházelo z phpbb na ipb a asi se něco nedalo migrovat, protože migraci bylo potřeba udělat v řádů hodin. Jinak jsem na to sral až po dlouhé době, módi taky :D tak nepřekrucovat!! :kappa:

well, ještě nikdy jsem to nezveřejnil, ale kdyby jsi se ptal, proč se začali dít nějaký věci, tak přikládám muj mail Lukášovi ze dne 22.12.2014 Snad nevadí, že zveřejňuju hah :D Mezi náma si teda nepamatuju, že bys mě nějak hodně naštval, ale asi jo :D Aynway, fun fact. Lukášova odpověď "Ahoj, nemáš icq?" :D hešteg nostalgie 9 let zpět

 

Citace

Zdravím,

 
asi mě znáš pokud ne tady Hip. Myslím že nebude vadit když si budeme tykat. Chci reagovat na aktuální dění na Pawno.cz, to co se tam děje a nebo neděje. Když to vemu z tvého podnikatelského hlediska, tak naprosto chápu postoj jakým se k tomu chováš, ale když to vemu s hlediska obyčejného, znalejšího uživatele, tak si o tobě každý myslí, že tě vůbec nezajímá co se tam děje. Je mi jasné, že tě nezajímá co se tam děje a máš to jen pro výdělek. Musím ale uznat, že by jsi si měl chod zkontrolovat do úplného nitra, protože si nemyslím, že vedení co tam máš je alespoň na tolerantní úrovni. Kdyby jsi se ptal co tím myslím tak následně vysvětlím. 4Forse, nebo-li Administrátor co je přímo pod tebou by se měl o fórum starat a to po všech stránkách. Ale protože už delší dobu nic nedělal, tak jsem mu napsal, jestli něco začne dělat. Vše jsem myslel v dobrém a taky tak vykládal. Po kratší diskuzi jsem byl odbyt odpovědí "Ty máš hubu plnou keců, ale žádné nápady". Celou dobu jsem na něj byl slušný a po této odpovědi mi trochu začali praskat nervy. Protože chtěl návrhy, tak jsem mu tam vypsal cca 6 bodů co je potřeba, nejlépe postupně udělat a on na to odpověděl, že uznává že je potřeba nabrat další 2 zelené a hned napsal jestli chci barvu. Já napsal, že chci, ale jedině přes výběrové řízení (jak jsem psal v těch bodech), následně mi bylo řečeno, že mám zelenou a že na tom zapracuje. Bohužel po cca 2 měsících co jsem tam dělal moderátora mi jeden nejmenovaná člověk vlezl na účet, změnil údaje (protože na to není potřeba potvrzovací email) a promazával si špatnou kritiku. Samozřejmě to někdo nahlásil a Forse měl příležitost se mě zbavit, nenechal si nic vysvětlit a byl na každou mojí reakci neskutečně sprostej. Po 2 dnech mi alespoň zpět změnil přihlašovací údaje na účet. 
     Při příležitosti co mě vyhodil, jsem se opravdu pobavil, doslova mi řekl, že jsem si to "posral" těsně před změnami co jsem navrhl a že jsem byl tím nejvíce nadějným členem, co by tam něco mohl dělat. (Zřejmě v těch změnách). Do dneška od doby co jsem byl vyhozen uběhli 2 měsíce, nebo-li čas "těsně před změnami" a od doby co jsem navrhl těch několik důležitých změn pro chod fóra cca 4 měsíce. Jsme tu dnes a co se změnilo? Absolutně vůbec nic. Doufám, že si toto uvědomíš, že je s tím potřeba něco dělat, kdyby jsi chtěl konverzace co jsme si psali - není problém a doufám, že čas, který jsem strávil nad řešením tohoto problému a za který ani jeden z nás moc nemůže, tak se vrátí s nějakým řešením, protože už mi docházejí síly tomuto Fóru nějak více pomáhat.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...