Jump to content
  • 0

Multiplatformní mobilní aplikace


Kudris

Dotaz

Ahoj, potřebujeme udělat jednu jednoduchou app která nebude využívat nativní funkce mobilů atd. víceméně bude jen zobrazovat data z našeho informačního systému, proto jsme se rozhodili využít nějakou multiplatformí cestu a udělat pro oba OS (android & ios) v rámci jednoho kódu, a nyní jsme před velkým rozhodnutím, xamarin jsme vyřadili a nyní přemýšlíme jestli se vydat cestou flutter nebo React Native.

Byl by někdo ochotný a ideálně ze své praxe nám poradit pro co se rozhodnout? případě k tomu trošku popsat proč se rozhodl pro to a né pro to druhé? díky ♥

Link to comment
Share on other sites

8 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
před 16hodinami, Fakerko_ said:

Dotaz, nestačila by na to jen webová appka, když to má jen zobrazovat informace? 

Rozhodně to je jedna z možností, ale vyhlídkově do budoucna uvažjeme nad tím jak by se to dalo rozšíčit a zefektivnit, to že aktuálně nepotřebujeme nativní funkce neznamená že se to za dva roky nezmění, proto by jsme rádi měli tohle podchycené.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ono rozhodně bude lepší mít webovou appku s mobilní verzí, než mobilní appku s tím, že do budoucna možná.

Nativní mobilní appka zabere více času na vývoj. Bude dražší ať už kvůli tomu, že zabere více času, nebo že bude potřeba lidí, kteří dělají mobilní appky, kteří budou mít větší hodinovku.

 

Určitě se vyplatí zvážit vše. Zda je vůbec nativní mobilní appka potřeba a vynechat důvod, že jednou možná bude potřeba nativních funkcí.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

Ačkoliv jsou možnosti jako flutter, tak jsem nikdy reálně v tom neviděl nic složitějšího. Vždy se všude řeší obě appky separe. Každopádně za mě taky doporučuji webovou appku, která je mnohem levnější než mobilní appka a mnohem jednodušší na vývoj. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vzhledem k tomu, že se věnuju nativním aplikacím pro iOS, tak Tě asi moje odpověď nepřekvapí, ale multiplatformní jsou většinou šrot :D Přidávám se k Hipovi, to už raději jen web, nebo to udělat pořádně.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

Flutter dělám a neni uplně pravda že multiplatforma je na prd. Nebo minimálně jsem se stím nesetkal. Napiš mi na DC nějaký další info co to všechno má umět atd

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 9hodinami, Ewwe said:

Flutter dělám a neni uplně pravda že multiplatforma je na prd. Nebo minimálně jsem se stím nesetkal. Napiš mi na DC nějaký další info co to všechno má umět atd

😂😂😂 měl jsem pravdu, k čemu je fórum, když je Discord 😂

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor
On 28. 1. 2023 at 7:38, Fakerko_ said:

😂😂😂 měl jsem pravdu, k čemu je fórum, když je Discord 😂

Tak já to pochopil tak že stím chce pomoct a to se bude blbě vyvýjet apka na fóru :D

  • Řekni nám o tom ještě něco 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...