Jump to content

pomoc Nastavení automatické zprávy odmítnutého hovoru iPhone


Hip

Recommended Posts

  • Globální moderátor

Ahoj,

snažím se na iPhone 12 nastavit automatickou odpověď sms na jedné sim.

Co potřebuji: 

Mám v telefonu dvě sim karty (virtuální) a jsem v zahraničí, kde mám tamní sim kartu, řekněme třeba na Marsu. Jelikož jsem na Marsu a roaming je drahej jak k***t i na příchozí hovory a ještě k tomu tam je časový posun 12 hodin, chci blokovat pozemskou sim kartu minimálně v noci, ideálně po celou dobu a odeslat zpět automaticky sms zprávu.

iPhone má možnost udělat mód nerušit a blokovat hovory v nějaký čas. Jsou zde ale dva zádrhely. Jednak tato funkce funguje pro obě sim karty najednou a navíc tam nejde nastavit automatická odpověď.

Řekněme, že mi někdo ze Země volá na Mars a abych nemusel klikat na automatickou odpověď, automaticky mi to hovor odmítne. Ovšem pouze pro sim kartu ze Země. Pokud mi někdo bude ze Země volat na Mars sim kartu, chci aby mi to hovor oznámilo, klasicky. Blokování hovorů je tedy pouze v rámci jedné sim karty. Druhá věc je, že pokud mi to takto odmítne hovor, chtěl bych ideálně z Mars sim karty odeslat odpověď, že mi mají zavolat na tohle Mars číslo. 

Jak to udělat? Zatím se mi povedlo udělat to, že mi to blokuje všechny hovory a vždy pošle zprávu. Max si mohu selektovat kontakty pro které to neplatí. 

Nějaký nápady?

Link to comment
Share on other sites

Napadá mě, přesměrování hovorů na SIMku z Marsu. Jakmile ti někdo bude volat na pozemskou SIM, tak se to automaticky přesměruje na Mars.

Nevím, jak to funguje s dvěma SIM, ale najdeš to v nastavení > telefon > přesměrování hovorů a do příjemce zadáš druhé tel. číslo.

Tím pádem to nebude posílat žádnou zprávu a ani odmítat hovory, ale jen se přesměrují na druhé číslo.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ha! Sice to nechci přesměrovávat a hovory brát, protože to je drahý, ale mohl bych na druhé sim nastavit automatickou odpověď na příchozí hovor z pozemského čísla. Snad se přesměrování platí jen za uskutečněné hovory. 

 

Jinak nápady ostatních také vítány. 

Link to comment
Share on other sites

Nešlo by tohohle docility pomocí zkratek? 
Reálnou zkušenost nemám, ale zkratky jsou dost efektivní a zprávy odesílat umí. Takže v nich si to jen nějak odpodmínkovat. 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 1 hodinou, Kudris said:

Nešlo by tohohle docility pomocí zkratek? 
Reálnou zkušenost nemám, ale zkratky jsou dost efektivní a zprávy odesílat umí. Takže v nich si to jen nějak odpodmínkovat. 

Dobrej nápad, ale bohužel tam není trigger "když mi někdo volá", ale jinak je to hodně dobrý co jsem teď koukal! To díky za tip!

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Hip said:

Dobrej nápad, ale bohužel tam není trigger "když mi někdo volá", ale jinak je to hodně dobrý co jsem teď koukal! To díky za tip!

Tak škoda no, ale tak třeba aspoň na něco to využiješ :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...