Jump to content

ostatní Práce & Život


Ewwe

Recommended Posts

Já mám len takú pod otázku, čo mi chýba v tvojom príspevku. Čo vlastne robíš, alebo kde ak to nieje tajné. Táto informácia čo sa týka tvojho prispevkimi chyba. 

 

Moja cesta ešte lrn začala, a rozhliadam sa s čím začať. Je toho veľa ale čo je správna cesta, uvidíme. Potrebujem skôr momentálne skúsenosti. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Dělám mobilní apky pro několik firem českejch i zahraničních a to samý ohlendě webovejch aplikací. V bankovním sektoru i "civilním".  

Link to comment
Share on other sites

Tak i já zde přidám vlákno svých milníků a zkušenosti. Ale jak tu tak čtu, jsem ještě mladý pívo a mám co dělat, abych svý milníky do třicítky stihnul :D.

No ve zkratce, nedokážu si představit, co bych dnes dělal nebýt pawno.cz. Ve 13 mě to sem natáhlo a já se do programování ponořil. Dle toho jsem si vybíral i střední školu, jenže ne IT, ale strojařinu :D jop, trošku vedle. No nevadí, tak po maturitě jsem šel na informatiku a techniku (praxe ze střední) s vidinou, že to bude lepší. Jenže já mameluk šel na učitele - no nevadí, další věc co jsem si nevybral nejlíp. Strašně mě bavilo programování, věnoval jsem tomu většinu svého volného času a chtěl jsem v tom i pracovat. Jenže mít zkušenosti ze strojárny? Hard as fuck. Nakonec se mi "poštěstilo" a od roku 21 pracuju jako prvotřídní "ajťák". Když něco nefuguje ohledně technologií, jdou za mnou. Nefunkční monitor? Jde se na IT ... A tohle já už nedávám. Jako jo, nahrabal jsem pár zkušeností a rozhled v databázích, SQL atp., ale furt to není ono. Furt nedělám programátora ... Po delším uvažování jsem se rozhodl a to mi začíná nyní, rekvalifikace na programátora webových aplikací. A to mě sakra baví. Je to teda materiálů a příkladů jako prase, ale konečně si snad na konci roku splním svůj první milník po škole -> živit se programováním. Od 1.8.2022 budu nezaměstnaný, takže pokud by někdo věděl o fleku web developera, budu rád :). Po tomto se můj život rapidně změní, nebudu znechucen lidmi (jako introvert kolikrát fakt trpím, to vám povím) a budu se moct věnovat svému.

To, že máš Teslu ti sakra závidím a na mém bucket listu je taktéž :D miluju technologie a jak to vše jde dopředu, za pár let si ji chci pořídit. Ale zde je další milník a to nebýt v pronájmu, na sídlišti bych Teslu parkovat fakt nechtěl. A vydělat si svůj první milion? S mým platem by to trvalo ještě 3 roky, tak uvidíme, kdy toho dosáhnu :D, ale rozhodně vím, že to bude na živnost, už nechci být zaměstnaný.

Na závěr bych chtěl dodat, každý si běžte za svým. Mě to pár let trvalo, spoustu nervů a těch hodin a probděných nocí ... Ale stojí to za to! Každý přece chce, aby svoji práci miloval, no né? :) 

  • Paráda! (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Já to mám asi tak, že žiju minimalisticky a kousek i kariérně. Někde mezi. Dávám všemu tak nějak volnější průběh a čekám co se naskytne dál. Můj milník je v podstatě udržet ve svém životě takovou rovnováhu - mít se akorát a mít dobrý pocit z menších celků. A rozhodně nechci znít a vypadat jako nějakej průměrnej človíček co přijde z práce nebo kašle na práci, otevře pivo k televizi a jde zase spát. Ani jako přehnaně motivovaný influencer, že si člověk má jít za svými sny a bla bla. Jsem pravý introvert a neskutečně přemýšlivý. Vždycky se snažím vidět všechno s nadhledem - jako pozorovatel - a podle toho se rozhoduju dál.

Díky pawnu jsem přišel na to, že mě taky baví programování a zajímat se o moderní technologie. Nicméně všechno má svoje úskalí. Baví mě to pořád, ale tak nějak cítím, že už na vyšší level nevyšplhám. Dělám občas zmatky, občas si nedokážu už ani načrtnout databázové schéma na papír atp., takže se cejtím trochu vyhořele v daný moment. Ale to k tomu někdy patří. Vidím to tak, že by si člověk měl v životě najít více než jednu věc co ho baví a později to měnit, aby nebyl insane z jednoho a té stejné činnosti.

Shrnul bych to myšlenkou, že vždycky je potřeba se posouvat. Každý klidně jinou rychlostí. Hlavně nebýt na místě no.

Edited by mxco
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

 Ja delam stavbyvedouciho jiz 8 let a hodne jsem se ve stavebnictvi naucil. Kdyz mi bylo 13-16 tak me taky bavilo programovani, pawno a dalsi takove veci. Ale postupem casu jsem zacal premyslet vlastne nad tim, cim budu az vyrostu? Rozhodl jsem se tedy pro pozemni stavitelstvi a rekl sem si, ze to proste zkusim. 4 roky drina, samy problemy ve skole, vubec mi nedavalo smysl neco takoveho studovat a rikal jsem si, ze toho proste vzdam. Nakonec mi pak preplo, zapnul jsem a nakonec uspene maturoval. No a potom prisla dalsi etapa a to prace, ze zacatku te jako studenta moc nevezmou (krom nejakych brigad). Tak jsem zacinal jako pomocnik na stavbe. Pak si nekdo vsimnul ze umim i neco vic, nez jen delat pomocnika. Tak jsem zacal delat mistra na stavbe no a po cca 3 letech jsem dostal nabidku na stavbyvedouciho. Mel jsem hodne cilu, jak uz je zmineny napriklad ten 1 milion korun. Ono nakonec ten sen opravdu prisel a nasetril jsem milion a do konce 2x. Pak jsem zalozil rodinu, ozenil a tak si tu zijeme na tom svete. No neni to parada?

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Vám všem, musím přiznat, že klobouk dolu, že si cokoliv naplánujete, a skutečně to dodržíte. U mě je to přesný impulsivní opak. :d Vždy, když začnu s plánováním, například, že si něco ušetřím, tak to vydrží stěží pár dní, než mě zaujme nově zlevněná hra. A je mi jedno, že dopředu vím, že jí budu hrát tak 3 dny a pak už jí nikdy nezapnu, prostě impulsivní rozhodnutí a celé plánování k ničemu. Stejně to mám i kariéře, ve spoření nebo klidně i příprava na nějaké zvyšování účtů a poplatků. Vydrží to jenom chvilku, a pak jdu od toho. :d
Hádám, že to bude nejspíš mým dojmem, že cokoliv náhodného, nového bude zajímavé, zábavné, vzrušující... Když mezitím, když vím, že při šetření pár tisíc po celý měsíc, k tomu s doprovodem málem vyhladovění k smrti, si prostě koupím novou lepší židli... není v tom zábava, žádná spontánnost, je to nuda. :think: Ale opět, obdivuji všechny, co si za tím stojí, a skutečně i splní. Hodně štěstí :v: 

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Jsem ještě moc mladej na to, abych si dělal nějaký vysoký cíle. Naprostej punk, když se někde vyskytnou prachy jdu pro ně a až mě to přestane bavit, prostě jdu dělat něco jinýho. Zbláznil bych se, dělat furt to stejný a ještě si to v hlavě tabulkově rozdělit :D

  • Haha! 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

TLDR

Dělám programátora a mám tak nějak v 3.14či Občas si natočím film, občas si někde zahraju, občas se někde snažím víc a občas sázím Eurojackpot. Nějaký životní cíle mám, ale zrovna v životních cílech je přitelkyně napřed, takže je rozumnější pomoct ji a pak jejím úspěchem pomoct sobě. Ez. 

Link to comment
Share on other sites

před 15hodinami, Scydo said:

Vám všem, musím přiznat, že klobouk dolu, že si cokoliv naplánujete, a skutečně to dodržíte. U mě je to přesný impulsivní opak. :d Vždy, když začnu s plánováním, například, že si něco ušetřím, tak to vydrží stěží pár dní, než mě zaujme nově zlevněná hra. A je mi jedno, že dopředu vím, že jí budu hrát tak 3 dny a pak už jí nikdy nezapnu, prostě impulsivní rozhodnutí a celé plánování k ničemu. Stejně to mám i kariéře, ve spoření nebo klidně i příprava na nějaké zvyšování účtů a poplatků. Vydrží to jenom chvilku, a pak jdu od toho. :d
Hádám, že to bude nejspíš mým dojmem, že cokoliv náhodného, nového bude zajímavé, zábavné, vzrušující... Když mezitím, když vím, že při šetření pár tisíc po celý měsíc, k tomu s doprovodem málem vyhladovění k smrti, si prostě koupím novou lepší židli... není v tom zábava, žádná spontánnost, je to nuda. :think: Ale opět, obdivuji všechny, co si za tím stojí, a skutečně i splní. Hodně štěstí :v: 

Kedysi som mal podobný problém. Potom som niekde čítal, že pred kúpov každej veci napr. spomínaná stolička by si mal aspoň deň/dva uvažovať či to naozaj v živote potrebujem  a ak stále uvažuje človek nad kúpou tak ju kúpiť. 

Ale hej, ja si pravidelne 2/3 z výplaty odkladám i keď je to kravina radšej by som mal investovať, ale nikde sa neviem dopracovať kde a ako a cez čo/koho. Viem, že ľahké je nájsť niekoho/niečo. Ale ozaj mu človek má veriť tých pár rokov. Pretože investovanie je na dlhú trať. Žiaden rok, dva ale desiatky. A čo z toho keď tá firma skrachuje alebo nebodaj sa jej niečo stane. Ja som v tomto strašne asi moc skeptický ale rozmýšľam reálne čo ak...

Bohužiaľ moja práca a vzdelanie mi nedovoľuje myslieť asi hneď na najpoctivejšie zárobky. Keďže sa chcem venovať tomu čo som vyštudoval a baví ma to. A pojem elektrotechnika je extrémne rozsiahly zmysel, ťahá sa to od opravu plošných spojov, navrhovanie, cez elektroinštalácie, rušňovodiča až po fotovoltaiku a  podobne. A ako som už spomínal ideálne v mojej pozicii potrebuje človek prax bez ktorej nejde ani podnikať ani nič robiť. Mojím ideálom je podnikať vo fotovoltaike, keď je teraz strašne veľký boom ohľadom toho. Elektrika išla hore, a každý siaha po alternatívach, a vec je taká, že to do roku 2040 bude mať každý na dome takú vec. 

Link to comment
Share on other sites

před 5hodinami, XpresS said:

Ale hej, ja si pravidelne 2/3 z výplaty odkladám i keď je to kravina radšej by som mal investovať, ale nikde sa neviem dopracovať kde a ako a cez čo/koho. Viem, že ľahké je nájsť niekoho/niečo. Ale ozaj mu človek má veriť tých pár rokov. Pretože investovanie je na dlhú trať. Žiaden rok, dva ale desiatky. A čo z toho keď tá firma skrachuje alebo nebodaj sa jej niečo stane. Ja som v tomto strašne asi moc skeptický ale rozmýšľam reálne čo ak...

Interactive Brokers. Asi najvacsi broker, ktoreho vies najst. Pri investovani diverzifikuj do roznych spolocnosti ako napr Microsoft, Apple, Coca Cola, Philip Morris, AT&T a mas to celkom safe.

Osobne cez nich investojem jak ja tak aj vsetci moji kamosi a pohoda.

Link to comment
Share on other sites

No akože hej, diverzifikovať o tom som už počul, a je to super vec. Hlavne sa teraz oplatí začať keďže všetky akcie klesli. A ten broker no neviem, sú tam aj nejaké poplatky o ktorých by som mal vedieť skôr než začnem? 

Sorry za OT ale svojím spôsobom to patrí do tohto odvetvia "Práca & Život". A aspoň sa tu ľudia niečo nové dozvedia.

Edited by XpresS
Link to comment
Share on other sites

před 8hodinami, XpresS said:

No akože hej, diverzifikovať o tom som už počul, a je to super vec. Hlavne sa teraz oplatí začať keďže všetky akcie klesli. A ten broker no neviem, sú tam aj nejaké poplatky o ktorých by som mal vedieť skôr než začnem? 

Sorry za OT ale svojím spôsobom to patrí do tohto odvetvia "Práca & Život". A aspoň sa tu ľudia niečo nové dozvedia.

Za mě bych ti doporučil Trading 212 ... Krásná a jednoduchá appka. Já tam teda mám portfolio jen na dividendovky, ale jsou tam nulové poplatky do nějaké výše částky. Do začátku zkus prubnout toto a nemusíš hned jít do akcií, můžeš vyzkoušet například ETFka, který kopírují nějaký index. Navíc výhoda tohoto brokera je, že si dokážeš koupit zlomkovou akcii. A to ti málo kdo dnes už nabídne.

Link to comment
Share on other sites

před 10hodinami, XpresS said:

No akože hej, diverzifikovať o tom som už počul, a je to super vec. Hlavne sa teraz oplatí začať keďže všetky akcie klesli. A ten broker no neviem, sú tam aj nejaké poplatky o ktorých by som mal vedieť skôr než začnem? 

Sorry za OT ale svojím spôsobom to patrí do tohto odvetvia "Práca & Život". A aspoň sa tu ľudia niečo nové dozvedia.

Poplatky tam mas asi jedny z najnizsich na svete vzhladom na to, ze to je jeden z najvacsich brokerov.

nevidim dovod ist do etf miesto akcii. Klik ako klik. 
Zlomkovu cenu akcii si mozes kupit aj u IB. 

Link to comment
Share on other sites

Tohle je hrozně moc hezké vlákno. Trošku mi to připomíná motivační videa z YT :D A stejně jako ty videa, i tohle si myslím, že tížený efekt mít nebude. Protože člověka textem a prezentací vlastních úspěchů do práce nepřemluvíte ani neinspirujete. To musí prostě člověk chtít sám, a tu chtíč prostě v sobě mít...

Všichni co si splnili své sny, vydělali milion a nebo se zkrátka mají tak, jak si vysnili upřímně gratuluji, protože to chce opravdu velký kus umu, pracovitosti a vytrvalosti. Takové lidi já vždy respektuji, protože já sám tohle neumím ani nedokázal. A ten začátek je vždycky to nejtěžší.

Já sem svůj příběh raději psát ani nebudu, protože v mém příběhu není nic inspirativního, nevydělal jsem milion a ani mi nestojí před bytem Tesla. Momentálně jsem na svém pracovním vrcholu, který následně nechávám volně běžet s třeba vidinou toho, že možná někdy se to posune o kus zase dál. Neživořím ale ani si nemůžu každý měsíc koupit nový iPhone. Nestěžuji si, ale vždycky může být lépe (nebo hůře). Každopádně co jsem si před pár lety uvědomil, že člověk může mít na kontě miliony ale to co je stejně nejdůležitější je naše vlastní zdraví. Uvědomil jsem si to v momentě, kdy jsem začal mít nějaké zdravotní potíže ale vzhledem k mojí povaze jsem s tím dodnes ani nikam nešel. Což je do budoucna ten nejhorší rozsudek, co můžete udělat. V tom si prostě uvědomíte, že to celé honění za penězi vám nikdy nenahradí to, že se každý den vzbudíte, nic vás nebolí, nic vám není... Zároveň ale víte, že ignorovat je to špatné ale stejně to ignorujete. A to je přesně to, co jsem psal na začátku. Člověka můžete inspirovat jak chcete, ale stejně je to jenom o jeho hlavě a vlastního přesvědčení...

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Je super vidět, jak se po letech lidi posunuli a že jim skutečně tohle fórum něco dalo. Nedalo nám jen know-how jak udělat cyklus a podmínku, ale i něco do života. Že i když se to na začátku zdá jako nemožné a strašně složité, ale nakonec stačí se alespoň trochu snažit, ale hlavně jak zmínil Ingnition, tak stačí chtít a k něčemu se dokopat. Ty výsledky se časem ukážou sami. 

 

Moje milníky teda nejsou tak velké jako u Ondry, ale svoje jsem si zatím splnil.

Pro mě byl nejdůležitější milník finanční. Od doby co jsem odešel od rodičů (hned po maturitě), jsem následující roky prostě neměl. Žil jsem jak se říká z ruky do huby, dělal práci, která mě nebavila, ale uživila mě. Do toho jsem byl, jak se říká, hodný hlupák co živí svoje partnerky, které vydělávali polovinu toho co já.

Ale furt jsem věděl, že to mi nestačí. Že nechci celej život dělat v malé kanceláři a tisknout přepravní dokumenty pro kamiony. Jelikož pro mě IT bylo vždy hlavně koníček, ale občas i forma brigády, tak jsem si řekl, že se chci časem posunout z oboru logistiky do IT. Což se mi konečně i bez vysoké školy povedlo. 

Takže jsem ne jen svůj cíl co jsem chtěl stihnout do 30ti splnil jak profesně tak finančně. Povedlo se mi dostat se na manažerskou pozici s tím, že mám na starost team superuserů a společně se staráme o chod IT na 4 pobočkách společnosti (celý Automotive sektor) a navíc jsem svůj finanční cíl splnil ne jen v hrubém, jak jsem plánoval, ale i v čistém.

Následující milníky jsou pro mě jasné. Než bude rodina, tak chci stihnout dálkové studium vysoké školy, protože bez toho nesplním můj finální cíl a to mít u korporátní pracovní pozice slovo Director.

Z volnočasových milníků či splněných snů, jsem si jeden nedávno taky splnil. Koupil jsem si starýho japončíka (Honda Civic 6g), takže mám v čem se hrabat při dlouhých večerech, když mě partnerka štve a potřebuju si trochu odpočinout.

  • Paráda! (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 3
Link to comment
Share on other sites

před 4hodinami, chytrak said:

Ewwe, jak je možné vydělat milion měsíčně? Myslel jsem, že vývojem mobilních aplikací se dá vydělat tak 150k/měsíc max?

Mobilní appky se pohybují mezi 300 - 1,5 milionu. Takže jestli už měl něco hotového, co se dalo použít, tak mohl appku za mega za měsíc stihnout 😁

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrátor
On 28. 7. 2022 at 0:29, chytrak said:

Ewwe, jak je možné vydělat milion měsíčně? Myslel jsem, že vývojem mobilních aplikací se dá vydělat tak 150k/měsíc max?

Záleží pro koho je děláš.  Třeba Radio Impulz apka moc nehodila. Ale dělal jsem aplikace o kterých "nemůžu mluvit" (NDA) ale týkají se bankovního sektoru tam to je uplně v jinejch číslech. Ale do toho mega mesíčně jsem počítal všechno co dělám nejen mobilní apky. 

 

 

Přijde mi hrozně zajímavé jaké je tu profesní rozložení. Četl jsem tu o hasičích o budoucích kapitánech plachetnic a Chytrákovu wigly wobly pracovní kariéru. Obecně i problémy o kterých mluvil v jiném vláknu ffredyk. A všichni jsme začínali tady bastlením sampka. Chytráka jsem si představoval touhle dobou někde jak vede vlastní soft firmu. Moc jsem ho neznal v době sampka protože jsme se v podstatě minuli. Takže jsem neznal jeho preference nebo osobní cíle.  Hrozně by mě zajímal osud ostatních jmen spojených s fórem... I lidi se kterými jsem se potkal cestou. 

 

On 18. 7. 2022 at 8:48, Paulee said:

Tak i já zde přidám vlákno svých milníků a zkušenosti. Ale jak tu tak čtu, jsem ještě mladý pívo a mám co dělat, abych svý milníky do třicítky stihnul :D.

Můžeš mít naprosto jiný cíle než já. Cokoliv z těch mých ti může přijít jako malichernost nebo zbytečnost.  Bloodman chce třeba bydlet na lodi a je to pro něj třeba ultimátní cíl.  To má každý jinak.  


Já jsem rád že jsem dostal možnost dělat práci která mě baví a dává mi životní styl takový jaký jsem chtěl.  

 

Díky všem za sdílení vaší cesty a vašich cílů :)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 6hodinami, Ewwe said:
On 18. 7. 2022 at 8:48, Paulee said:

Tak i já zde přidám vlákno svých milníků a zkušenosti. Ale jak tu tak čtu, jsem ještě mladý pívo a mám co dělat, abych svý milníky do třicítky stihnul :D.

Můžeš mít naprosto jiný cíle než já. Cokoliv z těch mých ti může přijít jako malichernost nebo zbytečnost.  Bloodman chce třeba bydlet na lodi a je to pro něj třeba ultimátní cíl.  To má každý jinak.  

Já tě chápu a naše cíle jsou pár věcmi podobné. Tu třicítku jsem napsal jako fakt, jelikož to chci do tohoto věku stihnout. Od 30 se chci pořádně věnovat rodině s již dobře vybudovanou kariérou. Zázemí pro rodinu je dle mého to nejdůležitější :) 

před 6hodinami, Ewwe said:
On 28. 7. 2022 at 0:29, chytrak said:

Ewwe, jak je možné vydělat milion měsíčně? Myslel jsem, že vývojem mobilních aplikací se dá vydělat tak 150k/měsíc max?

Záleží pro koho je děláš.  Třeba Radio Impulz apka moc nehodila. Ale dělal jsem aplikace o kterých "nemůžu mluvit" (NDA) ale týkají se bankovního sektoru tam to je uplně v jinejch číslech. Ale do toho mega mesíčně jsem počítal všechno co dělám nejen mobilní apky. 

 

Takže do toho spadají například i webové aplikace či desktop? Nebo je to mimo IT sektor? Jen ze zajímavosti se ptám :D. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...