Jump to content

pomoc Pomoc s úpravou .stl


jenkings

Recommended Posts

Ahoj

Mám jeden model v .stl stažený kdysi odněkud z internetu a bohužel si nevzpomínám, s jakou licencí byl přesně publikovaný, takže ho tu nemůžu rovnou nahrát pro všechny.

V čem ale tkví problém:

Jde o model, do kterého potřebuji osadit malý motor, na nejž je v modelu připraven otvor. Pro zjednodušení bych řekl, že je to jako "dutá trubička" se stěnou cca 1 - 1.5mm, do které přijde motor vsunout. Já bych ale potřeboval tuto "trubičku" zvětšit tak, aby vnitřní průměr byl cca 7 mm a zůstala zachována tloušťka stěny a zároveň zbytek modelu zůstal velký tak, jak je.
Obvykle si tyto úpravy dělám v tinkercadu (try not to laugh), ale zrovna tento model se mi tam nedaří načíst.

 

Model pošlu případně do SZ pokud by se našel někdo tak laskav, že by mi model upravil.

Link to comment
Share on other sites

Tak tinkercad ani na stý pokus nedokázal otevřít ten model.
Freecad jsem taky zkoušel, ten sice model otevřel, ale nebyl schopen ho jakkoliv upravit.

Z blenderu lezly při outputu takové .stl, který žádný slicer nebyl schopen rozumně převést na .gcode pro tisk.

OnShape sice model naimportoval, ale když jsem ho pak chtěl otevřít, tak ho vždy jen nabídl ke stažení tak jak je, ale nedovolil se dostat k editaci.
Nakonec dnes pomohl kolega, který nějakým záhadným způsobem donutil onshape to otevřít a povedlo se mu ten model trochu upravit tak, že je to použitelné, takže nakonec se to úspěšně podařilo.
Každopádně moc díky za ochotu :)

Link to comment
Share on other sites

před 10hodinami, jenkings said:

Tak tinkercad ani na stý pokus nedokázal otevřít ten model.
Freecad jsem taky zkoušel, ten sice model otevřel, ale nebyl schopen ho jakkoliv upravit.

Z blenderu lezly při outputu takové .stl, který žádný slicer nebyl schopen rozumně převést na .gcode pro tisk.

OnShape sice model naimportoval, ale když jsem ho pak chtěl otevřít, tak ho vždy jen nabídl ke stažení tak jak je, ale nedovolil se dostat k editaci.
Nakonec dnes pomohl kolega, který nějakým záhadným způsobem donutil onshape to otevřít a povedlo se mu ten model trochu upravit tak, že je to použitelné, takže nakonec se to úspěšně podařilo.
Každopádně moc díky za ochotu :)

Ještě mě napadlo zkusit SolidWorks, ten to dokáže schroupat a mám s ním zkušenosti. Na internetu se dá najít buď bezplatná verze na měsíc, nebo u starších verzích i doživotní licence. Jen člověk musí hledat.

Link to comment
Share on other sites

Originalní placený solidworks si na tom vylámal zuby asi nejvíc. během 2 minut, co se pokoušel ten model načíst, se dostal na limit 64GB RAM a kompletně se zakousl

  • Zmatený 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...