Jump to content

software Výběr virtualizačního software pro Windows 10


Hip

Recommended Posts

  • Globální moderátor

Ahoj,

po X letech a XXX problémech s widlema jdu na Linux. Už mě nebaví řešit blbosti u widlí jako že třeba nejde zkompilovat kód, protože cesta k souborům je moc dlouhá. Mám Ubuntu a hledám nějaký šikovný virtualizační program abych v něm rozjel Widle. Dle Microsoftu zde https://developer.microsoft.com/cs-cz/windows/downloads/virtual-machines/ nabízí rovnou image pro 4 konkrétní virtualizační softwary. Moje otázka zní, který bych si měl vybrat (a nemusí to být ani jeden z těchto 4). Mám zkušenosti s vmware. 

Moje priority a důvody jsou:

  • Hraní her co nejsou na Linux (připojení joystick by mělo fungovat)
  • Možnost operativně zvětšovat disk kde budou i widle (nevím zda to půjde, standardně to mimo virtualizaci nejde)
  • Možnost full screen obrazovky bez overlay, bez všeho co by mě mohlo rušit. Ať se to chová jako widle, jen virtuálně. Ukončit fullscreen/zpět do linuxu ideálně pomocí klávesové zkratky alespoň na 3 klávesy :-D
  • Ideálně něco, co nebude zpomalovat počítač v konfiguraci i7-8700K, GTX 1080 TI, 32GB ram, MB Intel Z370. (Jedu pouze SSD)

Ideálně nějaké srovnání, nechci vše instalovat a zkoušet. Děkuji

@Bloodman u tebe bych čekal, že budeš vědět.

Link to comment
Share on other sites

Parallels je iba pre mac pokial viem (ten pouzivam, ked potrebujem win; asi najlepsia volba pre mac).

Na linuxe (v praci) som pouzival VirtualBox. Neviem, jak to je s podporou VMWare, ale je to battle proof virtualizacia pouzivana velkymi korporaciami, tak ak mas mozno pouzit VMWare, tak by som siel dotoho.

Hry cez virtualku boli este par rokov dozadu meh; neviem, jak je to teraz.

Ale co mozes spravit je dual boot Linux/Win a pridat si disk s winom ako virtualku; takze na hranie sa prebootujes do winu, ale na pracu mozes pouzivat Linux s tym, ze v pripade potreby iba nabotujes virtualku.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Okey, díky moc. Napadá mě, dá se nějak udělat to, že budu mít dual boot a zároveň ten stejnej systém co mám při dual boot nahrávat přes vmware? vmware pracuje s iso jako všechno, co když bude místo iso fyzickej disk. Bude to fungovat? Na hry bude dual boot a na kraviny typu photoshop (protože zrovna ten není pro ubuntu) bych měl vmware - pro takové to rychlé přepínání

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Hraní her a balíček Adobe Creative cloud. Bohužel není na Ubuntu. Chci se vyhnout Wine. Užil jsem si dost na Macu s ním.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 50minutami, XpresS said:

Wine je až tak hrozný? Alebo prečo ho nechceš používať? 

Nejde mi o to že je až tak hrozný, je jen hrozný :D On vytvoří doslova windows prostředí v linuxu, (Z Macu mám zkušenosti) a dělá všude bordel, další soubory atd. Kdyby to bylo jako mono:

sudo apt-get install mono
mono photoshop (a photoshop se rozběhne)

tak super, ale wine to má o mnohé složitější :D Nehledě na to, že wine je fakt velkej, zbytečně -> stejně přes wine nefunguje vše. Ne tak jak bych očekávál z hlediska performance

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 9minutami, Fakerko_ said:

Škoda, kdyby si to chtěl jen kvůli hrám, tak já používám Nvidia Geforce Now.

Zajímavé, to jo. Ale nekupoval jsem si komp za 120k abych hrál z cloudu 😀 nehledě na to že tam se dají hrát asi jen ofiko hry. Určitě to není něco se vzdálenou plochou. Třeba takovej flight sim mi zabere 100GB se vším co potrebuju, potrebuju na to napojit další software a to pochybuju že mi oni dovolí 

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Hip said:

Zajímavé, to jo. Ale nekupoval jsem si komp za 120k abych hrál z cloudu 😀 nehledě na to že tam se dají hrát asi jen ofiko hry. Určitě to není něco se vzdálenou plochou. Třeba takovej flight sim mi zabere 100GB se vším co potrebuju, potrebuju na to napojit další software a to pochybuju že mi oni dovolí 

Jo, to ne. Je to jen na ofiko hry.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Tak mám "vyřešeno". Nakonec jsem udělal dual boot a na jednom ssd mám widle a na druhém linux. Asi fakt nejlepší volba. 

  • Paráda! (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mám na MAC PRO Parallels Desktop, a na AIRu mám WIN řešený přes Boot Camp.  Výhoda PD je ta, že svižně procházíš ze systému do systému, obrovská nevýhoda je že to žere baterku. Zkracuje mi to životnost o cca 30-40%.  Na AIRu mám ten BC a tam je nevýhoda ta, že pokud potřebuješ přebíhat mezi systémy, musíš restartovat. Výhodou je, že Ti ale běží jen jeden systém, a nežere to baterku.  Taky PD je dost osekaný systém, a dost věcí tam funguje trošku jinak, než při klasické instalaci čistých W10 na BC.

Za mě lepší je mít BC. Je to gratis, a funguje to podstatně líp než PD. 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

nojo, ale to pořád potřebuješ jeden win (fyzické zařízení) na kterej se připojuješ ne?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...