Jump to content

pomoc Excel - Párovacie čísla


LukyART

Recommended Posts

Zdravím komunita,

 

Po dlhom čase som sem prišiel s prosbou o pomoc  😁. Mám excel tabulku s produktami. Každý produkt má svoje varianty (konkrétne 6) a tie varianty sú vždy v ďalšom riadku. Čiže prakticky jeden produkt je na 6 riadkov a potrebujem k týmto 6 riadkom priradiť vždy rovnaký kód - kód predstavuje kľudne náhodne generované číslo, napr. 168456. 

Na obrázku je znázornená tabuľka - to čo potrebujem je na stĺpci pairCode, čiže ono to slúži nato, aby systém vedel priradiť veľkosti ku tomu jednému produktu na základne zhodného pair kódu.

Vedeli by ste mi s tým dakto pomôcť? Potreboval by som nejak či sa buď nedá priamo v excely alebo prípadne cez funkciu rekurzívne nastaviť aaalebo by kľudne stačilo mi dopomôcť ako sa mám k tomu dopátrať na googly, skúšal som tam písať všelijaké hovadiny ale nenašla mi to to, čo hľadám 😂

 

Vopred ďakujem.

Fri Dec 17 09-07-35 2021.PNG

Link to comment
Share on other sites

Pokud se mezi variantami shoduje NAME, tak bych šel cestou porovnání seřazených názvů s předešlým řádkem.

Stačí vyplnit do buňky B2 první paircode manuálně, vložit do buňky B3 kód co je níže a pak to stáhnout dolů. 

Pokud nesouhlasí name mezi variantami, tak to funkcí ZLEVA ořízní tak aby to mezi variantama souhlasilo.

 

=KDYŽ(C3=C2;B2;B2+1)

 

Jakmile budeš mít paircode všude, tak bych doporučil si zkopírovat celý sloupec a vložit jako hodnoty. Aby se ti to nerozhašilo.

Edited by Om3n
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...