Jump to content

pomoc Fakturace - číselná řada


Kudris

Recommended Posts

Hezký den všem uživatelům fóra. Jdu si k vám pro radu...

Jsem OSVČ a aktuálně vystavuji faktury v účetním systému, mají tedy řadu ve tvaru ROK + pětimístné číslo(Např. 202100001)
Nyní však spouštím eshop a řeším tam jak řešit číslování faktur, aby se mi neduplikovali a hlavně aby to bylo v pořádku pro případnou kontrolu

Napadlo mě na Eshopu to řešit formou ROK + 5 + čtyřmístné číslo (Vypadalo by to tedy asi takto:  202150001) čímž bych zamezil duplikaci čísel, ale nevím jestli to je účetně správně. 

Jak řešíte/či by jste tuto situaci řešili vy? 

Předem moc děkuji za jakýkoliv feedback.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

nejsem sice OSVČ, ale ve firmě máme nastaveno 6 místná čísla dokladů + řada dle druhu dokladu. První číslo je aktuální rok + 5 dalších pořadových čísel. Takže aktuálně to je 100123. Příští rok to bude 200123, atd ... Na můj vkus se v tom hezky hledá a delší řada nebyla třeba. 

Link to comment
Share on other sites

U nás to řešíme úplně přesně jak píšeš. Faktura má svoje mezičíslí 3, dodací list 5. Používáme účetní systém flexibee a tam to přes api sežere vygenerované číslo našeho interního systému (213...zbytek) Takže asi záleží na okolnostech - na účetním systému a datovejch typech.

Jestli to je účetně správně tak se na to asi nikdo ani neptá, můžeš mít podle mě libovolný pořadový číslo.

 

Link to comment
Share on other sites

Číselná řada je na tobě, ale musí se v ní dát vyznat a musí jít po sobě.

Já třeba používám: 202111001 (2021 - Rok, 11 - Měsíc, 001 - prostor pro 999 faktur za měsíc, což je dostačující)

Link to comment
Share on other sites

Obecně je úplně jedno, jak řada vypadá, i kolik jich máš, ale klíčové je, aby nebyly mezery (tj. kdyby jedno číslo bylo 99999901 a další faktura 99999903, FÚ by zajímalo, kde je dvojka a mohli by to vidět jako problém)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...