Jump to content

návrh Jde to, dře to


Recommended Posts

zo vsetkym len suhlasim, a neviem ako to vyriesit ale podla mna je problem to, ze ked sa niecomu venujem a chcem na fore ziskat kontakty/spravit si reklamu alebo potrebujem pomoc, tak sa mi 100x viac oplati pouzit nejake celosvetove forum ako toto.(logicky) 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 8hodinami, ffredyk said:

A pár takových článků na fóru pro programátory, by poté mohli sloužit jako celkem slušné demo (hlavně i s těmi pochvalami a aktivní diskuzí ve vláknu) vašich potenciálních služeb

To ano, len skoda, ze toto neni forum pre programatorov.

 

před 8hodinami, ffredyk said:

přemýšlejte o něm jako o investici, která vám přinese kontakty, práci a příležitosti.

 

Za svoj ucet na pawne sa pred profesionalnou programatorskou komunitou musim viac hanbit nez ho povazovat za silnu stranku. Cely problem je, ze tu nie je content pre profikov v obore, ale pre 12 rocne deti a dovod, preco som sem zacal chodit bolo, ze som bol 12 rocne dieta.

Kontakty mi to prinese max na deti, ktore mi daju mozno 200kc za 3 mesiace roboty. Nikto tu pracu neponuka lebo forum nema profesionalnu komunitu a bola by to strata casu sem vobec postovat nejake prac. ponuky. A ak ja hladam prac. ponuku, idem na linkedin lebo viem, ze tam najdem iba seriozne ponuky.

 

Forum by som skorej smeroval na programatorsku komunitu hrajucu hry a nerobil z toho "profesionalne" forum. profesionalne forum by bola aj tak nuda. Riesit problemy druhych mozem v praci a za prachy; naco by som to robil pre druhych a zadarmo? Radsej by som si precital/pokecal a niecom, co ma zaujima, kludne aj v spojeni s programovanim, ale nie je to vyslovene programovanie.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 9hodinami, ffredyk said:

dělají nevděčnou činnost bez odměny i přesto, že zdejší userpool (o který se starají) nedokáže bez odměny napsat žádný článek

Robia to preto, ze mozu mat svoje zelene meno a hrat sa na aristokratov.

Preco si kupil forum a chces ho povysit na lepsiu uroven? Bud kvoli prachom/zisku alebo kvoli egu/pocitu ze mozes vlastnit nieco "uspesne".

 

Preco by som mal travit cas pisanim clankov na forum, kde aj ked napisem stovku clankov, tak to nieco prinese tebe a nie mne.

Toto je presne ten pristup ala majitelov firiem, ktory hladaju programatorov, ktory to robia preto, ze ich to bavi a nie pre peniaze (tj. ponukaju nizky plat a hladaju financne negramotneho idiota, co pre nich bude makat zadarmo).

Pokial som ambiciozny a chcem sa takouto formou zviditelnit, tak preco by som si mal vybrat menej uspesnu socialnu platformu na ktorej by som pisal clanky? Ak si mozes kupit 2 laptopy za rovnaku cenu, tak by si si kupil ten horsi, aby si podporil danu firmu, aby v buducnosti mohla robit lepsie telefony? Pochybujem.

Pokial niesom ambiciozny, tak nemam logicky ani dovod taketo clanky pisat; radsej budem hrat hry a srat na vsetko.

 

Ber to viac ako filozoficke otazky na zamyslenie nez ako hejt.

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 9minutami, Bloodman said:

 

Za svoj ucet na pawne sa pred profesionalnou programatorskou komunitou musim viac hanbit nez ho povazovat za silnu stranku. Cely problem je, ze tu nie je content pre profikov v obore, ale pre 12 rocne deti a dovod, preco som sem zacal chodit bolo, ze som bol 12 rocne dieta.

Kontakty mi to prinese max na deti, ktore mi daju mozno 200kc za 3 mesiace roboty. Nikto tu pracu neponuka lebo forum nema profesionalnu komunitu a bola by to strata casu sem vobec postovat nejake prac. ponuky. A ak ja hladam prac. ponuku, idem na linkedin lebo viem, ze tam najdem iba seriozne ponuky.

 

Forum by som skorej smeroval na programatorsku komunitu hrajucu hry a nerobil z toho "profesionalne" forum. profesionalne forum by bola aj tak nuda. Riesit problemy druhych mozem v praci a za prachy; naco by som to robil pre druhych a zadarmo? Radsej by som si precital/pokecal a niecom, co ma zaujima, kludne aj v spojeni s programovanim, ale nie je to vyslovene programovanie.

Díky za větší reply :) samozřejmě všichni víme v jakém stavu se teď nyní nacházíme. Nikdo se za svůj profil stydět nemusí, z pozice člověka, který nabízí práci jiným lidem, bych spíše ocenil kompletní věcnou historii dotyčného, než cíleně zkonstruovaný životopis, plný lží - a to jsem se učil od podobně smýšlejících lidí. Ze starších profilů nejlíp zjistíš jak člověk přemýšlí, kam se za svou historii posunul a jak funguje dnes. Žádný profil nemá negativní vibe jen proto, že byl založen před deseti lety v době, kdy osoba nastoupila na střední školu. 

V tuto chvíli s tebou bohužel souhlasím v tom, že ti DNES fórum spíš přinese kontakty na začátečníky nebo děti. To je ovšem něco, co se může hodně rychle změnit a stačí jen probudit drive v komunitě proto, aby další takové uživatele začali lákat svým contentem. Já se můžu snažit sebevíc, vytvořit sebelepší zralý content - ale sám toho moc nezmůžu. Je potřeba skupinově začít cílit na něco odbornějšího než na návody "jak začít programovat". Ty máš již své profesní místo na scéně zařízené, proto je pro tebe jednoduché se najít práci na linkedinu. Ale hádej proč webtrh.cz funguje tolik let a stále zkvétá? Na trhu je totiž milión programátorů, kteří nejsou tak zdatní v řemeslu, či neumí dobře najít práci nebo nedokážou odbýt své nadání. Je nás tu plno, nás kteří houkneme dva odstavce na linkedin a hned nám píše deset headhunterů s nabídkou - ale mnoho zdejších (ba i schopných) lidí se v tomto ohledu neumí otáčet. 

Rád bych fórum nejen že směroval na herní programátorskou komunitu, modding her atd. ale na téma programování celkově. Žádný programátor nedělá jen v jednom jazyce a proč bychom se nemohli na jednom místě kolektivně vzdělávat všichni ve všem? Profesionální fórum tohle nejspíš nikdy nebude a ani to není exkluzivní cíl, Pawno.cz bylo vždy známé jako neformální a přátelské místo, na kterém začátečníci rostli a profíci se hřáli na výsluní. Nikdo tu po nikom nechce, aby řešil problémy druhých - v době, kdy jsem tu dělal poprvé moderátora, jsem dokonce všechny demotivoval od takového jednání. Začátečník se kvůli tomu nic nenaučí a ten kdo mu radí se s tím sere zbytečně. Pokud někdo potřebuje pomoc, stačí ho jen navést správným směrem a pokud téma řešení je problém na který někdo evidentně nestačí - kdykoliv mu kdokoliv může nabídnout své služby za peníze. A nebo si dát ten čas a zase předvést svoje schopnosti tím, že předvedu své řešení i třeba jen tím, že vysvětlím jak jsem problém vyřešil já - bez výsledků ke zkopírování - to pak motivuje tázajícího k vlastnímu vyřešení s podporou :)

Já tu už před rokem cílil a navazoval téma na to, že bych rád aby se tu na fóru řešili nejen praktické problémy, ale i teoretické diskuze ohledně programování obecně a vytvořil jsem i několik zajímavých topiců, které se takovými obecnými problémy a řešeními zaobývali. Od té doby jsem byl bohužel jediný..

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 32minutami, Bloodman said:

Robia to preto, ze mozu mat svoje zelene meno a hrat sa na aristokratov.

Preco si kupil forum a chces ho povysit na lepsiu uroven? Bud kvoli prachom/zisku alebo kvoli egu/pocitu ze mozes vlastnit nieco "uspesne".

 

Ať to kdokoliv dělá z jakýchkoliv důvodů, dělají to tak jak mají. Proč by se za to nemohli cítit dobře a "hrát si na aristokraty"? Nejsou za to placení, ať si pro mě za mě hraje kdokoliv na boha se zeleným jménem, ale já osobně jsem od nikoho z nich neviděl nic takového. Nejsou za to placení, proč by se alespoň nemohli cítit povýšeně nad ostatními díky zelené barvě? Aspoň tohle málo jim velmi rád dám. 

Já jsem fórum odkoupil hlavně ze strachu, že ho Valenta jednou prostě zavře/ukončí/prodá a přišli bychom o celou jeho historii. Věř tomu nebo ne, pawno.cz má u mě v srdíčku vyhrazeno speciální místo, protože bylo jeden z největších startovačů mojí programátorské kariéry. Ba i věřím, že nebýt tohoto fóra, loupal bych dnes v autech motory a neseděl v kanclu za monitorem agresivně bouchajíc kódy do klávesnice. A ano, cítím se dobře, že jsem ho koupil - i bez vidiny výdělku, bez ambic zbohatnutí a podobným důvodům. Naprosto spokojený budu ve chvíli, kdy si fórum (třeba reklamou) vydělá na svoji existenci, nepotřebuju ani vrátit investici, kterou jsem do toho už nasypal a nebudu potřebovat vrátit ani žádnou další, kterou provedeme v blízké době. Ať to vypadá jakkoliv nesmyslně, věř tomu a nebo ne :) 

před 32minutami, Bloodman said:

Preco by som mal travit cas pisanim clankov na forum, kde aj ked napisem stovku clankov, tak to nieco prinese tebe a nie mne.

Toto je presne ten pristup ala majitelov firiem, ktory hladaju programatorov, ktory to robia preto, ze ich to bavi a nie pre peniaze (tj. ponukaju nizky plat a hladaju financne negramotneho idiota, co pre nich bude makat zadarmo).

Pokial som ambiciozny a chcem sa takouto formou zviditelnit, tak preco by som si mal vybrat menej uspesnu socialnu platformu na ktorej by som pisal clanky? Ak si mozes kupit 2 laptopy za rovnaku cenu, tak by si si kupil ten horsi, aby si podporil danu firmu, aby v buducnosti mohla robit lepsie telefony? Pochybujem.

Pokial niesom ambiciozny, tak nemam logicky ani dovod taketo clanky pisat; radsej budem hrat hry a srat na vsetko.

To je přesně to dilema, na které se snažím najít řešení. Já samozřejmě rozumím tomu, že za čas, který někdo stráví psaním zdejších návodů, by mohl jinde dostat zaplaceno - a nikoho také nenutím k tomu, aby je tu psal. Avšak jsem uvedl pár důvodů, proč si myslím, že i přes čas, který by člověk mohl věnovat placené zakázce, který místo toho stráví vytvářením obsahu právě zde, se jedná o potenciálně dobrou investici. Jak říkám, v budoucnu si zdejší diskuze a profily může procházet headhunter, nebo člověk, který hledá místo firmy jednotlivce pro jeho zadání. A uživatelé s dobrým a žhavým obsahem zde vloženým, mohou být osloveni k nabídkám, ke kterým by se jinak mohl dostat někdo jiný na linkedinu. 

Já opravdu nechci vypadat jako žebrající majitel firmy, který se snaží šetřit na čem může. Nikoho tu opravdu nebudu přemlouvat a nutit do práce, kterou mu nezaplatím a která ho nebaví. Spíš se snažím oslovit právě ty lidi, kteří nepotřebují být za každý prd ohodnoceni jen měnou a jsou ochotni zkusit své štěstí v trochu jiném druhu obchodu. Já nabízím prostor, který se snažím udat potenciálním platičům, a programátorům nabízím dejme tomu druh "reklamy", který je může s klientelou seznámit.

Druhé zaměření, ohledně herního světa, se snažím udržet ve smyslu, na kterém bylo pawno.cz postaveno - to jest líheň nových programátorů. Hodně velká část programátorů, dnes na profi úrovni, se v nějakém bodě svého vzdělávání servala s herním moddingem. Na herním programování je občas krásná jeho jednoduchost a vizuálnost. Proto se tak dobře a lehce učí. A třeba herní development je téma, které se snažím sesmolit už několik let, ale ještě jsem si na to nebyl schopnej udělat čas. Sám mám několik herních konceptů a experimentů, které bych rád v budoucnu dotáhl do konce. V tuto chvíli se snažím vymyslet způsob, na kterém by se tento majoritní prvek fóra mohl udržet. Tedy směr, kterým fórum nakopnout, abychom mohli pokračovat ve vytváření nových programátorů a předvádění kreativních způsobů využívání programovacích jazyků.

Na závěr mám otázku pro tebe, ty sám jsi tu totiž několik zajímavých topiců za ta léta vyprodukoval: Co tě v té době vedlo k jejich vytvoření? Co ti dnes brání ve vytváření dalších? 

Respektive, rád bych znal zdroj tvojí motivace, proč jsi vytvořil těch několik návodů, diskuzí a navedl několik témat? Proč jsi tenkrát budil aktivitu na fóru, ze kterého jsi nic neměl? 

Link to comment
Share on other sites

před 20minutami, ffredyk said:

Co tě v té době vedlo k jejich vytvoření?

Zalezi, za ktore obdobie, ale obecne som sa asi nudil, prip. som prokrastinoval od programovania a hrania lolka, prip. som mal chut nieco konstruktivne napisat.

před 22minutami, ffredyk said:

Co ti dnes brání ve vytváření dalších?

Uz sa nenudim. Mam prace nad hlavu a viem si zarobit peniaze, ktore mozem investovat do hobby a tak sa venujem viacej tomu.

Link to comment
Share on other sites

před 13minutami, Bloodman said:

Zalezi, za ktore obdobie, ale obecne som sa asi nudil, prip. som prokrastinoval od programovania a hrania lolka, prip. som mal chut nieco konstruktivne napisat.

Uz sa nenudim. Mam prace nad hlavu a viem si zarobit peniaze, ktore mozem investovat do hobby a tak sa venujem viacej tomu.

A proto zde trávíš plno času :D

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 3hodinami, PinkSmoothie said:

zo vsetkym len suhlasim, a neviem ako to vyriesit ale podla mna je problem to, ze ked sa niecomu venujem a chcem na fore ziskat kontakty/spravit si reklamu alebo potrebujem pomoc, tak sa mi 100x viac oplati pouzit nejake celosvetove forum ako toto.(logicky) 

Přehlédl a zapomněl jsem se vyjádřit ještě tobě.

Samozřejmě, že pokud řešíš banalitu a umíš anglicky, vždy bude rychlejší otevřít google a vepsat klíčová slova do vyhledávače. Pawno.cz asi ani nikdy nebylo navrženo jako náhrada takového prostředku. V dobách založení fóra možná sice nebyly takové vyhledávající zdroje jako dnes, ale i přesto to bylo hlavně centrum návodů a odbytiště výtvorů. Rád bych to tak zachoval, ale o hodně rozšířil pole působnosti. Často se objeví začátečníci, kteří neumí vyhledávat informace, či neumí angličtinu - pro ty případy je tu rychlý chat, ve kterém se kdokoliv může rychle optat na cokoliv. Ale nejvhodnějším tématem pro diskuzi ve vláknech budou právě větší problémy, hlubší problémy a hledání komplexnějších řešení :) 

Mimo to, nejednou jsem na stack overflow narazil na kontroverzní otázky s ještě kontroverznějšími odpověďmi. V tu chvíli jsem sáhl po lokálních zdrojích, či kontaktoval známé, pro hledání řešení, které se víc hodí pro můj trh. A i proto může být pawno.cz vhodné.

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Fakerko_ said:

No to rozhodně 20 minut není, spočítej si, jak dlouho už tu jsi dnes :D

si spocitaj, jak moc dlho som tu bol za posledny pol rok :D

 

Tak pawno.cz bola alternativa pre existujuci toxic pawnobox, ktora spajala vyhostencov pawnoboxu

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Z mojej strany môžem len súhlasiť. 

 

Osobne som sa za roky snažil už o mnoho vecí ako zaujať ľudí, ešte za čias Lukáša, kde v podstate takmer všetky upgrade fóra a všetky dodatočné veci k tomu sme robili spolu s moderátorským tímom. Bohužiaľ nech som sa snažil akokoľvek nebolo to dostatočné na to, aby to zaujalo ľudí. 

 

Nie vždy sme urobili zmeny ktoré sa ľudom páčili - jedna z nich bolo napríklad pridanie reklám, ktorou sme chceli docieliť istú "seba-podporu" fóru. Bohužiaľ na google-ads to ale nestačilo, a za 2 roky tam nebolo dosť ani na obnovenie licencie, kontroverzná téma, ale dostali sme sa do situácie kedy takéto niečo bolo nutné.

 

Časom som strácal motiváciu robiť veci pretože prakticky žiadne pokusy z mojej strany neboli dostačujúce na to, aby sa fórum "oživilo". Prečo? Z jednoduchého princípu na ktorým som došiel až neskôr - obsah. Jediný dôvod prečo ľudia navštevujú fórum je jeho obsah, ak sa ten obsah netvorí, nepríde viac ľudí. Nie som kritik a nebudem kritizovať nikoho z nedostatočného počtu obsahu, pretože všetci máme svoje povinnosti a v neposlednom rade väčšina z nás už aj svoje životy. Avšak pravdou je, že vždy je ľahšie kritizovať ako niečo spraviť a prispieť k tomu obsahu. Verím že aj z mojej strany bude čoskoro viacej času a možností na to zapojiť sa do prispievania obsahu ktorý by bol dôvodom ľudí pre návštevu. Ale nikto z nás - administrátorov, či moderátorov to nevieme spraviť o samote, preto verím že sa pridáte aj vy, čím viac tým lepšie.

 

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...