Jump to content

návrh FiveM


Recommended Posts

  • Globální moderátor

Vote ban 1/10 za ublížení

 

Ne teď fakt, jak si představuješ, že by se to tady mělo věnovat Fivem? Nikdo to nezakazuje, sekce na to jsou, je jen na komunitě aby na toto téma přispívala. Zatím tady jsou jen dva příspěvky o fivem a to tento a pak druhý tvůj ohledně superpařby na fivem. Rozvedeš nápad prosím? 

  • Haha! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Já už nemám časovej prostor učit se implementace scriptů na FiveM.. Rád bych se na to jednou mrknul a napsal pár návodů, ale v tuto chvíli je to kompletně v režii uživatelů fóra. 

Link to comment
Share on other sites

Zkrátka, Pawno.cz ztrácí funkci Fóra :)
Administrátoři jsou tu běžní uživatelé, Administrátoři jsou běžní uživatelé celé vzhůru nohama.
Můj Názor.
Je mi jasné že favoriti mi sem nasáízení dislike a reakci " Nope " :D

Edited by _DIAMOND_
  • Líbí se mi to! (+1) 4
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 12hodinami, _DIAMOND_ said:

Zkrátka, Pawno.cz ztrácí funkci Fóra :)
Administrátoři jsou tu běžní uživatelé, Administrátoři jsou běžní uživatelé celé vzhůru nohama.
Můj Názor.
Je mi jasné že favoriti mi sem nasáízení dislike a reakci " Nope " :D

Tak nějak pořádně nechápu, jak je to myšleno :thenkeng:

Link to comment
Share on other sites

před 20hodinami, ffredyk said:

Tak nějak pořádně nechápu, jak je to myšleno :thenkeng:

Je to myšlené tak, že pokud se tu hráč na něco zeptá je automaticky odkázan na jiné fórum. Dále Pawno.cz ztrácí tu komunitu SAMP a když se naskytne možnost FiveM tak je s tím problém. Zajímalo by mě, zda si uvědomuješ že FiveM by mohlo zachránit pawno.cz ?

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 14minutami, _DIAMOND_ said:

Je to myšlené tak, že pokud se tu hráč na něco zeptá je automaticky odkázan na jiné fórum. Dále Pawno.cz ztrácí tu komunitu SAMP a když se naskytne možnost FiveM tak je s tím problém. Zajímalo by mě, zda si uvědomuješ že FiveM by mohlo zachránit pawno.cz ?

Stále nechápu v čem je problém. Nikdo FiveM nezakazuje. Žádný problém s tím není. A ano administrátoři jsou obyčejní uživatelé, ne opravdu nejsme bohové a jsme lidé z masa a kostí. Nějak nechápu jak jsi to myslel.

  • Řekni nám o tom ještě něco 1
  • Si děláš prdel? :D 2
  • Zmatený 1
Link to comment
Share on other sites

před 9hodinami, Hip said:

Stále nechápu v čem je problém. Nikdo FiveM nezakazuje. Žádný problém s tím není. A ano administrátoři jsou obyčejní uživatelé, ne opravdu nejsme bohové a jsme lidé z masa a kostí. Nějak nechápu jak jsi to myslel.

To jsem tady fakt jediný kdo to pochopil  ?  :D

Link to comment
Share on other sites

  • Hlavní moderátor

@ATomas i @_DIAMOND_ přednesli docela zajímavé myšlenky a osobně si myslím, že si to zaslouží obsáhlejší reakci. První začnu stavem fóra a aktivitou SA:MP, poté se vyjádřím k FiveM.

Vím, že je to pro některé strašně nepopulární názor, ale pomalý ústup SA:MP a ztráta komunity, která se mu zde věnovala, jsou nevyhnutelné a hned vám řeknu proč. Lidé, již to tu rozjížděli, a tím nemyslím jen vedení fóra, ale také ostatní, kteří přispívali návody, skripty, pomáhali, trávili tu celé večery na chatu a podobně, se v jistém okamžiku zkrátka přestali té hře věnovat. Vemte si, kolik je to už let, co fórum vzniklo a co se mu dařilo. Ruku na srdce, kolik zde zbylo těch, kteří sem chodili v době největší "slávy" fóra? Hrstka jich tu je, ale kolik z nich se ještě věnuje jazyku Pawn a aktivně něco vyvíjí? Momentálně bych dokázal jmenovat jenom ATomase.

Nerad vám to říkám, ale s námi jakožto s vedením je to naprosto stejné – všem nám už je přes 20 a máme i jiné starosti (studium VŠ, práce, vztahy, možná někteří už založili rodinu). Kdybych měl mluvit jen za sebe, přestal jsem se Pawnu (jazyku) aktivně věnovat po dokončení střední školy. Pawnu (fóru) jsem se přestal aktivně věnovat po dokončení bakalářského studia. Můžete to klidně brát jako výmluvu, ale nikdo z nás už mladší nebude a jiných, důležitějších povinností bude jenom přibývat. To je realita.

Z předchozího odstavce vyplývá jedno – vedení tohohle fóra zkrátka nejsou ti natěšení puberťáci s tunou času, kteří by rozjeli novou sekci, nebo dokonce zavedli nové směřování fóra na FiveM. Ano, můžeme pro to udělat sekci, můžeme to z naší strany podporovat, jak jen to půjde... Ale to je vše. Většina z nás o FiveM nic neví. My vám můžeme zajistit zázemí tady na fóru, ale jestli se tu FiveM rozjede, nebo ne, to bude na těch natěšených vývojářích s tunou času, kterým by se do toho chtělo; jinými slovy, na nové, aktivní komunitě točící se kolem FiveM.

Snad to dostatečně reflektuje to, co jsem chtěl sdělit o SA:MP i FiveM sekci. Chci ještě zdůraznit, že je to můj osobní názor, který nemusí sdílet ostatní členové vedení, ale z dlouhodobého pozorování toho, jak se to vyvíjí, to podle mě celkem odpovídá.

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 19. 9. 2021 at 19:55, Hip said:

Stále nechápu v čem je problém. Nikdo FiveM nezakazuje. Žádný problém s tím není. A ano administrátoři jsou obyčejní uživatelé, ne opravdu nejsme bohové a jsme lidé z masa a kostí. Nějak nechápu jak jsi to myslel.

Chtěl jsi říct že jsi člověk. Uživatel je Role na internetu. ;) Nebo Uživatel nějaké věci. Ale uživatel jako člověk fakt ne

  • OMEGALUL 1
  • Haha! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
On 21. 9. 2021 at 8:38, _DIAMOND_ said:

Chtěl jsi říct že jsi člověk. Uživatel je Role na internetu. ;) Nebo Uživatel nějaké věci. Ale uživatel jako člověk fakt ne

Rozdíl mezi mnou a tebou je ten, že když tady nějakej k***t začne spamovat a zakládat nové účty a znovu spamovat, tak ho mohu zabanovat. Ty ne, ty na to nemáš oprávnění, ovšem můžeš ho nahlásit. Jiný rozdíl není. Stejně jako ty, tak stejně jako já můžeme diskutovat o nějakých tématech. Můžeme psát oba návody. Můžeme oba zakládat různé diskuse. Takže já a ani nikdo jiný opravdu nezakazuje se tady bavit o fivem. Pokud tady někdo chce fivem, může. Může si založit topic a začít o tom diskusi. Já se rád přidám do diskuse, když budu mít k tomu něco říct. Ovšem já nebudu zakládat diskusi na fivem, když k tomu jako první příspěvek nemám co říct. Takže pokud tady někdo chce fivem, tak ať si založí topic a začne se tam o tom bavit. Sekce tady na to jsou. Je to jen na vás co si tady o fivem přidáte. 

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Hip said:

Rozdíl mezi mnou a tebou je ten, že když tady nějakej k***t začne spamovat a zakládat nové účty a znovu spamovat, tak ho mohu zabanovat. Ty ne, ty na to nemáš oprávnění, ovšem můžeš ho nahlásit. Jiný rozdíl není. Stejně jako ty, tak stejně jako já můžeme diskutovat o nějakých tématech. Můžeme psát oba návody. Můžeme oba zakládat různé diskuse. Takže já a ani nikdo jiný opravdu nezakazuje se tady bavit o fivem. Pokud tady někdo chce fivem, může. Může si založit topic a začít o tom diskusi. Já se rád přidám do diskuse, když budu mít k tomu něco říct. Ovšem já nebudu zakládat diskusi na fivem, když k tomu jako první příspěvek nemám co říct. Takže pokud tady někdo chce fivem, tak ať si založí topic a začne se tam o tom bavit. Sekce tady na to jsou. Je to jen na vás co si tady o fivem přidáte. 

Hele když jsme u toho nového účtu. Stále čekám na smazání toho účtu co jsem měl. Ještě se tak nestalo. A už je to asi měsíc ? možná dva ?

Link to comment
Share on other sites

On 20. 9. 2021 at 22:01, vEnd said:

@ATomas i @_DIAMOND_ přednesli docela zajímavé myšlenky a osobně si myslím, že si to zaslouží obsáhlejší reakci. První začnu stavem fóra a aktivitou SA:MP, poté se vyjádřím k FiveM.

Vím, že je to pro některé strašně nepopulární názor, ale pomalý ústup SA:MP a ztráta komunity, která se mu zde věnovala, jsou nevyhnutelné a hned vám řeknu proč. Lidé, již to tu rozjížděli, a tím nemyslím jen vedení fóra, ale také ostatní, kteří přispívali návody, skripty, pomáhali, trávili tu celé večery na chatu a podobně, se v jistém okamžiku zkrátka přestali té hře věnovat. Vemte si, kolik je to už let, co fórum vzniklo a co se mu dařilo. Ruku na srdce, kolik zde zbylo těch, kteří sem chodili v době největší "slávy" fóra? Hrstka jich tu je, ale kolik z nich se ještě věnuje jazyku Pawn a aktivně něco vyvíjí? Momentálně bych dokázal jmenovat jenom ATomase.

Nerad vám to říkám, ale s námi jakožto s vedením je to naprosto stejné – všem nám už je přes 20 a máme i jiné starosti (studium VŠ, práce, vztahy, možná někteří už založili rodinu). Kdybych měl mluvit jen za sebe, přestal jsem se Pawnu (jazyku) aktivně věnovat po dokončení střední školy. Pawnu (fóru) jsem se přestal aktivně věnovat po dokončení bakalářského studia. Můžete to klidně brát jako výmluvu, ale nikdo z nás už mladší nebude a jiných, důležitějších povinností bude jenom přibývat. To je realita.

Z předchozího odstavce vyplývá jedno – vedení tohohle fóra zkrátka nejsou ti natěšení puberťáci s tunou času, kteří by rozjeli novou sekci, nebo dokonce zavedli nové směřování fóra na FiveM. Ano, můžeme pro to udělat sekci, můžeme to z naší strany podporovat, jak jen to půjde... Ale to je vše. Většina z nás o FiveM nic neví. My vám můžeme zajistit zázemí tady na fóru, ale jestli se tu FiveM rozjede, nebo ne, to bude na těch natěšených vývojářích s tunou času, kterým by se do toho chtělo; jinými slovy, na nové, aktivní komunitě točící se kolem FiveM.

Snad to dostatečně reflektuje to, co jsem chtěl sdělit o SA:MP i FiveM sekci. Chci ještě zdůraznit, že je to můj osobní názor, který nemusí sdílet ostatní členové vedení, ale z dlouhodobého pozorování toho, jak se to vyvíjí, to podle mě celkem odpovídá.

Ono v podstatě nic neumřelo 

Když se podíváš na sa-mp.com tak hracu je pořád dost a přes 4000 serverů online stejně jako před lety 

Kalcor to dosra* tím že smazal fórum a přestal se o samp zajímat 

Internetový tab uz několik let ukazuje jen hosted servery 

Ale má přijít brzo už open.mp který opět rozjede i internet tab což znamená že hráči opět budou moci zkoumat všechny servery 

Já se též divil včera když jsem se podíval na oficiální stránku samp kde bylo aktivních 50 000 hráčů a kolem 4500 online serveru. Samp umřel maximálně v česku ale ne ve světě  :)

Link to comment
Share on other sites

před 10hodinami, D4n09 said:

Ono v podstatě nic neumřelo 

Když se podíváš na sa-mp.com tak hracu je pořád dost a přes 4000 serverů online stejně jako před lety 

Kalcor to dosra* tím že smazal fórum a přestal se o samp zajímat 

Internetový tab uz několik let ukazuje jen hosted servery 

Ale má přijít brzo už open.mp který opět rozjede i internet tab což znamená že hráči opět budou moci zkoumat všechny servery 

Já se též divil včera když jsem se podíval na oficiální stránku samp kde bylo aktivních 50 000 hráčů a kolem 4500 online serveru. Samp umřel maximálně v česku ale ne ve světě  :)

A právě proto české servery přidávají k [ CZ-SK ] [ CZ-Sk-ENG ] to je jasné. horší je překládání. niCe to má pošefené tak, že má 4 servery a je vystaráno. 2 CZ SK 2 ENG

Link to comment
Share on other sites

před 19hodinami, D4n09 said:

Ono v podstatě nic neumřelo 

Když se podíváš na sa-mp.com tak hracu je pořád dost a přes 4000 serverů online stejně jako před lety 

Kalcor to dosra* tím že smazal fórum a přestal se o samp zajímat 

Internetový tab uz několik let ukazuje jen hosted servery 

Ale má přijít brzo už open.mp který opět rozjede i internet tab což znamená že hráči opět budou moci zkoumat všechny servery 

Já se též divil včera když jsem se podíval na oficiální stránku samp kde bylo aktivních 50 000 hráčů a kolem 4500 online serveru. Samp umřel maximálně v česku ale ne ve světě  :)

jasné no, sa-mp neumrelo kompletne, len z časti, ale tak či tak raz umrie, je to len otázka času.

Link to comment
Share on other sites

před 42minutami, Ninjonik said:

jasné no, sa-mp neumrelo kompletne, len z časti, ale tak či tak raz umrie, je to len otázka času.

Jako jednou určitě  :)

ale každopádně i když přišel nadupaný na tu dobu gta online .. tak stejně dost lidí psalo že se vrátili k sa-mp

uvidíme co přinese časem GTA 6 

ale evidentně GTA 5 online lidi nepřesvědčil že by měli se sampem seknout  :)

 

Link to comment
Share on other sites

před 11minutami, D4n09 said:

Jako jednou určitě  :)

ale každopádně i když přišel nadupaný na tu dobu gta online .. tak stejně dost lidí psalo že se vrátili k sa-mp

uvidíme co přinese časem GTA 6 

ale evidentně GTA 5 online lidi nepřesvědčil že by měli se sampem seknout  :)

 

Tak ale s GTA:Online to bolo pravdepodobne tak, že jednoducho nie každý chcel dávať 60e do hry, aby ju mohol hrať a taktiež nie každý mal na to vtedy počítač (niektorí nemajú do dnes...).
A taktiež vtedy bol SA:MP ešte vo veľmi dobrom stave, keďže iv:mp vpodstate vo väčšom merítku neexistovalo (samozrejme, že iv:mp existuje, ale nikdy sa na úspech sampu nedostalo), tak sa stále hralo sa:mp.
No a to, že sa SA:MP hralo aj po vydaní GTA:Online tak je pravdepodobne kvôli prvému dôvodu, ktorý som napísal alebo kvôli tomu, že jednoducho hráči nechceli príjsť o svoj postup v sa:mpu.

Edited by Ninjonik
Link to comment
Share on other sites

před 21minutami, Ninjonik said:

Tak ale s GTA:Online to bolo pravdepodobne tak, že jednoducho nie každý chcel dávať 60e do hry, aby ju mohol hrať a taktiež nie každý mal na to vtedy počítač (niektorí nemajú do dnes...).
A taktiež vtedy bol SA:MP ešte vo veľmi dobrom stave, keďže iv:mp vpodstate vo väčšom merítku neexistovalo (samozrejme, že iv:mp existuje, ale nikdy sa na úspech sampu nedostalo), tak sa stále hralo sa:mp.
No a to, že sa SA:MP hralo aj po vydaní GTA:Online tak je pravdepodobne kvôli prvému dôvodu, ktorý som napísal alebo kvôli tomu, že jednoducho hráči nechceli príjsť o svoj postup v sa:mpu.

Toto si sem jen odložim 

Protože mi reálně přijde že se za ty roky nic nezměnilo 

Takhle to vypadalo i v největším boomu pár let po vydání sampu 

 

Nevím jak je na tom MTA třeba v této době ale podle mě to bude nastejno 

Screenshot_20210923-194844_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

před 14hodinami, D4n09 said:

Toto si sem jen odložim 

Protože mi reálně přijde že se za ty roky nic nezměnilo 

Takhle to vypadalo i v největším boomu pár let po vydání sampu 

 

Nevím jak je na tom MTA třeba v této době ale podle mě to bude nastejno 

Screenshot_20210923-194844_Chrome.jpg

na MTA je to trochu hratelnější než SAMP ale vesměs máš pravdu. SAMP vymřelo pouze na CZ SK scéně ale přijde den kdy se to zas otočí jelikož lidi mají rádi nostalgické vzpomínky.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Bohužel časy kdy nám bylo náct a mohli jsme se věnovat naplno jen pawnu jsou pryč. Bohužel SA-MP je odepsany, ofik forum i wiki smazany. Yless se svojí verzí SA-MP také nikam nepokročil. Jak tu již padlo několikrat tak FiveM tu nikdo nezakazuje ale současná scéna ( a tím myslím scéna rok zpět +- ) v FiveM vypadá takže 80% serverů jsou RPčka kde všichni používají stejný scripty , takže když proješ 10 serverů tak se spawneš na stejným místě, vytvoříš si postavu stejným uičkem, pojedeš stejnou trasu autoškoly. Administrátoři ani moderátoři tu nejsou od toho aby sázeli jeden návod za druhým. Jsou tu od toho aby případně vytvořili prostor kde komunita může chrlit návody a scripty. Já upřímně nemám čas na to ( a po 9 hodinách programování ani chuť ) dělat scripty v žádným jazyce. Máme pár projektů na který se pracuje. 

 

Někdo tu psal že SA-MP vymřelo jen v cz-sk ale spíš bych řekl že samp drží jen rusové a bulhaři. A vzhledem k tomu že nová verze samp s novými možnostmi nikdy nevyjde tak to ani neni perspektivní. Taky nebude vyvíjet PHP aplikaci na PHP 3.0. 

 

Pokud Vám tu nějaká sekce chybí tak stačí kontaktovat jakéhokoliv moderátora nebo administrátora a pokud to bude "reasonable" tak neni problem přidat cokoliv. 

Bohužel už nejsme děti co mají plno času na psaní scriptů a návodů. Plno z nás bud studuje vysoké školy nebo pracuje. 

Určitě bych rád kdyby se FiveM sekce zde na fóru rozjela ale sám na to nemám čas a ani nestačím. 

Link to comment
Share on other sites

On 23. 9. 2021 at 19:27, Ninjonik said:

Tak ale s GTA:Online to bolo pravdepodobne tak, že jednoducho nie každý chcel dávať 60e do hry, aby ju mohol hrať a taktiež nie každý mal na to vtedy počítač (niektorí nemajú do dnes...).
 

Hlavní problem Onlinu je, že tam každej druhej lítá s módama a to nikoho nebaví. Taky jsem to chvilku hrál, když to vyšlo ale právě tohle byl důvod, proč jsem to odinstaloval a už vlastně nikdy nezapl :D

Edited by mattyarts
  • Kappa 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...