Jump to content

ukázka Pustil som sa do upravi Pannonia - 10.1.1 - LCS-HOSTING - SAMP Administrace


D3AMO

Recommended Posts

Čaute komunita, ak si pamätáte túto starú administráciu tak som sa rozhodol že ju znova nakopnem z lepším šifrovanim a najnovším PHP čo je verzia PHP8.0. Celkom ma baví pozerať jak deti vytvaraju free hostingy. Takže administrácia bude čoskoro dostupná pre každého.

Vlastné ide o to že systém týchto adminiek ma dosť zaujal. Síce som si všimol pár chýb v týchto adminiek, ale to je tým že laces, tvorca týchto adminiek ich robil iba na PHP5.6. Áno chápeme vtedy nebolo mysqli, pdo a podobné, bolo iba mysql. Ale ja som sa rozhodol že tento celý systém tejto adminky upravím na PHP7.4 => PHP8.0. Neskôr som rozmýšlal že tieto adminky prerobim do lavarel, ale moje PHP skilly sú nič moc keďže som len začiatočnik v PHP. Snaď dúfam že sa mi táto adminka podarí rozbehnuť a znova budu vznikať Free Samp Hostingy, ale neviem skade deti zoberú free vps :trollface:. Samozrejme myslím to z humorom, nemám čo robiť tak som sa rozhodol že prerobím tento systém, a po čase možno aj design adminky. Nechcem adminku lacesovy ukradnuť aj keď sa jej už nevenuje pár rokov. Takže snaď sa podarí zatiaľ sa mi podarilo prerobiť include.php a install.php do mysqli a lepšieho kódu. Takže ak bude niečo nové budem to zdieľať na mojom profile.

Edited by D3AMO
  • Řekni nám o tom ještě něco 4
  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 3hodinami, Om3n said:

Dotaz. Nebyla to náhodou původně Dragonova adminka z xEl hostingu?

Novinka pro mě, DragoN_Cz vlastnil xel? :O Btw doménu teď vlastní Mubby (Ondřej Igar) :D 

Link to comment
Share on other sites

Práve to je pointa, na takom projekte, keď začneš. Sa naučíš veľa vecí, pogoogli ako spúšťať docker servery, sprav live konzolu, odosielanie príkazov, a podobne zas tak ťažké to nemôže byť len je to nadlho ak si začiatočník. A potom už iba na designuješ, a vylepšuješ animácie... 

Ja by som sa nedal na opravu starej adminky, to je ešte väčšie peklo. 

Link to comment
Share on other sites

před 2hodinami, D3AMO said:

to je pravda, lenže sám to nedám, keďže v php moc neviem, ale časom sa naučím

Tým pádom by som si ten projekt nechal pre seba a nevydával verejne kedže tam urobíš určite pár *dierok* :d. A celkovo je tá adminka nepoužiteľná v 2021. Tuším že tám chybajú niektoré hl. veci, tuším že tam nie je ani upload pluginov. Určite by som nepoužil starú adminku v 2021 a skúsil urobiť novú, použil docker, a nelimitoval to na blbosti ako sloty ale na RAM a CPU ^_^.

Link to comment
Share on other sites

Môj názor na toto je taký, že by si nemal nič robiť verejne dokým si nie si na 100% istý, že to čo si spravil je dostatočne zabezpečené a dorobené, aby to mohli používať ľudia bez toho, aby sa báli o bezpečnosť.
Keďže si povedal, že si začiatočník, tak skúsiť to prerobiť môžeš, ale už keď tak by som radšej ja osobne spravil úplne novú administráciu - je to rýchlejšie a možno sa vyvaruješ aj niektorým chybám, ktoré laces mohol spraviť., ale samozrejme, že ak tam mal laces niečo zaujímavé v adminke, tak si to použiješ / poupravíš, ale naozaj nevidím zmysel v "prerábaní" už pomaly desať rokov starej administrácie.

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Ninjonik said:

Môj názor na toto je taký, že by si nemal nič robiť verejne dokým si nie si na 100% istý, že to čo si spravil je dostatočne zabezpečené a dorobené, aby to mohli používať ľudia bez toho, aby sa báli o bezpečnosť.
Keďže si povedal, že si začiatočník, tak skúsiť to prerobiť môžeš, ale už keď tak by som radšej ja osobne spravil úplne novú administráciu - je to rýchlejšie a možno sa vyvaruješ aj niektorým chybám, ktoré laces mohol spraviť., ale samozrejme, že ak tam mal laces niečo zaujímavé v adminke, tak si to použiješ / poupravíš, ale naozaj nevidím zmysel v "prerábaní" už pomaly desať rokov starej administrácie.

máš pravdu, snažím sa na vlastnú administráciu, lenže bude chvíľu trvať kým ju urobím

Link to comment
Share on other sites

před 19hodinami, D3AMO said:

máš pravdu, snažím sa na vlastnú administráciu, lenže bude chvíľu trvať kým ju urobím.

v každom prípade veľa šťastia, tu ide skôr o to, aby si to nedával verejne medzi svet, kým to nebudeš mať všetko pošéfené.

Link to comment
Share on other sites

On 28. 7. 2021 at 17:15, Hip said:

Novinka pro mě, DragoN_Cz vlastnil xel? :O Btw doménu teď vlastní Mubby (Ondřej Igar) :D 

Jop, v době kdy dělal xEl VPS hosting, tak jsem pod jeho záštitou provozoval SA-MP hosting (hosted.xel.cz). Jen měl nick DragoCZ (dříve ShockyCZE a vlastním jménem Filip D.).

Měl jsem i jeho původní sa-mp administraci, kterou dělal původně Dragon a já pomáhal zabezpečit inputy. Ta se pak dál předávala a dělalo v ní úpravy mraky lidí. Mám dojem, že i Bloodman a nakonec Laces.

Ale je klidně možný, že pak Laces udělal od základu novou svojí. Musel bych vidět zdroják.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 2minutami, Om3n said:

Jop, v době kdy dělal xEl VPS hosting, tak jsem pod jeho záštitou provozoval SA-MP hosting (hosted.xel.cz). Jen měl nick DragoCZ (dříve ShockyCZE a vlastním jménem Filip D.).

Měl jsem i jeho původní sa-mp administraci, kterou dělal původně Dragon a já pomáhal zabezpečit inputy. Ta se pak dál předávala a dělalo v ní úpravy mraky lidí. Mám dojem, že i Bloodman a nakonec Laces.

Ale je klidně možný, že pak Laces udělal od základu novou svojí. Musel bych vidět zdroják.

Ahá... Já jsem myslel, že to je Dragon vlastním jménem Daniel P. :D Tak to nic

Link to comment
Share on other sites

před 8hodinami, Om3n said:

Jop, v době kdy dělal xEl VPS hosting, tak jsem pod jeho záštitou provozoval SA-MP hosting (hosted.xel.cz). Jen měl nick DragoCZ (dříve ShockyCZE a vlastním jménem Filip D.).

Měl jsem i jeho původní sa-mp administraci, kterou dělal původně Dragon a já pomáhal zabezpečit inputy. Ta se pak dál předávala a dělalo v ní úpravy mraky lidí. Mám dojem, že i Bloodman a nakonec Laces.

Ale je klidně možný, že pak Laces udělal od základu novou svojí. Musel bych vidět zdroják.

Nah, ja som mal svoje verzie a skoncilsom s adminkami pred xelom. Ale ludia do nich integrovali moje casti kodu tak som bol niekde aj v copyrighte

Edited by Bloodman
Link to comment
Share on other sites

On 29. 7. 2021 at 13:30, Ninjonik said:

Môj názor na toto je taký, že by si nemal nič robiť verejne dokým si nie si na 100% istý, že to čo si spravil je dostatočne zabezpečené a dorobené, aby to mohli používať ľudia bez toho, aby sa báli o bezpečnosť.
Keďže si povedal, že si začiatočník, tak skúsiť to prerobiť môžeš, ale už keď tak by som radšej ja osobne spravil úplne novú administráciu - je to rýchlejšie a možno sa vyvaruješ aj niektorým chybám, ktoré laces mohol spraviť., ale samozrejme, že ak tam mal laces niečo zaujímavé v adminke, tak si to použiješ / poupravíš, ale naozaj nevidím zmysel v "prerábaní" už pomaly desať rokov starej administrácie.

Tak kazdy to bude pouzivat na vlastnu zodpovednost a ked bude mat dobre nastaveny colaborate, tak mu tam kludne dalsi ludia budu moct postovat bugfixy dier ktore nasli. Urcite by som nesiel cestou close source projektu iba preto, ze si nie je isty kvalitou kodu. Viz. napr. take php funsion

Link to comment
Share on other sites

Úplně mi tohle téma nostalgicky připomnělo dobu lcs-hostingu, pro-fix, xelu, osk-host a dalších..😂Jinak jako nápad asi ne špatný, byť v dnešní době asi už se ty "SA-MP hostingy" nehrotí tak jak dřív.. ale jak psal @XpresS, určitě dobrá záležitost pro naučení, člověk se nejvíc učí praxí a zájmem, takže i kdybys to celé překopal a ve finále ani nepoužil, min. zkušenosti si odneseš do případně té svojí administrace.😄 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...