Jump to content

hardware Linux => WIn


Mivčo

Recommended Posts

Dostal som ntb lebo kamoš chce nový win ale na tom NTB je Linux a nejaká sračka tvare windowsu aby to vyzeralo ako windows (program Lama) a čo mám spravit aby som to dal do normalmalneho stavu....???? 

Link to comment
Share on other sites

Ak tam chce WIN tak potom odzalohovat osobne veci a preinstalovat OS na windows... Pozor vsak na podporu ovladacov - ak tam je speci hardware tak nemusi existovat ovladac - jedna sa skor o starsie modely

Link to comment
Share on other sites

On 25. 4. 2021 at 17:27, Quiter said:

Ak tam chce WIN tak potom odzalohovat osobne veci a preinstalovat OS na windows... Pozor vsak na podporu ovladacov - ak tam je speci hardware tak nemusi existovat ovladac - jedna sa skor o starsie modely

je tam nejaký Linux Mint.. proste linux a nejaka hovadina akoby to vyzeralo že tam je win 10 ale proste na usb mi nechce spustit setup win 10 alebo 7 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 3hodinami, Mivčo said:

je tam nejaký Linux Mint.. proste linux a nejaka hovadina akoby to vyzeralo že tam je win 10 ale proste na usb mi nechce spustit setup win 10 alebo 7 

Tak pekne po porade. Linux mint je obyčajná distribúcia linuxu, ktorý využíva desktop enviroment Cinnamon, neni to Windows a nemá to s tým nič spoločné, ani sa to tak nesnaží vyzerať... Čo sa týka tvojho bootovacieho USB, skontroluj si čo vytváraš UEFI alebo MBR bootovacie USB, keď máš UEFI, tak ti MBR usb nepôjde ak tvoj UEFI nemá backwards compatibility, ak máš MBR tak ti UEFI určite nepôjde. Skontroluj si BIOS a jeho nastavenia, tam by si to mal mať všetko napísané. Ak máš secure boot, musíš si ho vypnúť / clearnúť keys lebo ti nezapne bootovacie USB. 

PS: Výroková logika tvojej implikácie Ak je Linux, tak potom Windows (Linux => Windows) neplatí.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...