Jump to content

pomoc Excel a flow


Paulee

Recommended Posts

Dobrý den,

potřeboval bych pomoct s věcí, se kterou si již v práci chvíli lámu hlavu. Mám Excelovskou tabulku uloženou na serveru, kde k ní mají všichni přístup. Jedná se o seznam úkolu s překlikem na jednotlivé listy s datailem. Ale jde mi o to, jakmile něco dopíšu do seznamu úkolů (sloupeček na tu určený), aby se mi rovnou vytvořil list k tomu úkolu - snad je mi dobře rozumět. Zkouším se hrabat v Microsoft flow a nastavit to. Myslel jsem si, že to mám, ale list to nevytvoří.

 

image.thumb.png.d1c64c62c73c1c9a9bd61306aea2fbaa.png

Nemáte někdo s tím prosím zkušenosti? Je to vůbec možné?

 

Děkuji moc a přeji hezký den

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Za prvé, řešit toto excelem je naprostá chujovina, drzost vůči IT a šílenost, kterou si dovolí jen management, kterej nemá šajnu o pojmu efektivita. Dojdi za vedením a dokopej je k zřízení nějakého CRM, který se o toto postará - ušetří to nervy tobě, ostatním zaměstnancům i vedení.

Za druhé, tohle je strašně ošemetná otázka. Excel není navrženej k evidenci informací podnětným způsobem - sharepoint flow je navíc strašná zrůdnost. Z kontextu nedokážu přesně určit v čem je problém, ale napadá mě problém s duplicitou - jestli se příkaz náhodou nesnaží založit duplicitní listy. Nevím jak předáváš informaci o unikátnosti úkolu - tedy nějaký identifier a nevím jak se flow chová k duplicitním příkazům. Jednoduše řečeno, nevím jak ti poradit, protože nedokážu z informací, které jsi uvedl odvodit možný zdroj problému.

Pokud chceš, tak se ti na to můžu mrknout soukromě (abys něco neleaknul), případně si přepracuj dataset na placeholder hodnoty a postni to sem, abychom se mohli mrknout na celou logiku.

Link to comment
Share on other sites

Ne tak úplně. Jedná se o jednoduchý a přehledný zápis poznámek co je potřeba probrat apod. Není třeba zavádět nové inovace, když nám vlastně stačí jednoduché poznámky. Soubor se edituje jednou týdně  Kdyby se jednalo o stránku většího rázu, tohle bych nedopustil. Takže pojem efektivita je tu irelevatní, jen přemýšlím jak to v Excelu vymazlit a aby mi to bylo co nejvíce pohodlné (budu se o něj starat jen já). Na vytváření listu asi mávneme rukou, jenom mě to zajímalo jestli je to možné. Ale vidím, že máte očividné zkušenosti. Dokázal by jste mi poradit co by jste na mém místě doporučoval? Popř.: Jak byste postupoval právě Vy?

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Co se týče osnovy na meetingy, vždy jsme si to psali do poznámek v kalendáři. Měli jsme páteční porady v cyklu každý týden, jen si každý dopsal do popisku bodík, co chce probrat. Případně jako základní držák informací jsme ze začátku použili Trello. Trello je na poznámky v malém měřítku opravdu suprovej nástroj. 

Tedy, pokud jde jen o osnovu meetingu - popis v kalendáři.
Pokud je cílem organizovanější evidence informací a stará se o to jen pár lidí (jeden, dva, snad i možná tři) s tím, že by do toho klidně mohli ostatní nahlížet, volil bych Trello.

Pokud se jedná o situaci, kdy je cílem udržet jeden typ softwaru (tedy v tomto případě office suite), tak na to asi odpověď neznám, office využívám jen k základní práci s dokumenty a tabulkami. Každopádně předpokládám, že např. Microsoft Teams by nějaké takové funkce měl nabízet také.

Link to comment
Share on other sites

Použití excelu není žádná "chujovina" ani "drzost vůči IT". Úplně bych IT neopěvoval. Ono najít, nasadit a spravovat CRM vyjde draze a ve výsledku to stejně bude overkill a mnohdy to ani není efektivnější.

 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 10hodinami, Lukasz said:

Použití excelu není žádná "chujovina" ani "drzost vůči IT". Úplně bych IT neopěvoval. Ono najít, nasadit a spravovat CRM vyjde draze a ve výsledku to stejně bude overkill a mnohdy to ani není efektivnější.

 

To jsou jen výmluvy. Na netu najdeš tisíce různých řešení, ať už on-site, SaaS nebo free služby. Spadá do nich i to Trello. Já nabízím malým podnikům základní organizační CRM za 3k měsíčně a nemusí se vůbec o nic starat. A že mnohdy to ani není efektivnější? Ano v případě kdy podnik o 3 zaměstnancích pořídí korporát-level CRM dimenzované pro 1000+ lidí, tehdy bychom mohli říct, že je takové řešení "neefektivní" a overkill. Draze to taky určitě nevyjde - Trello je zdarma, Asana je za celkem levnou korunu, JIRA je dle cenově zatížená dle nároků.

Link to comment
Share on other sites

Jak to můžou být výmluvy? Právě si napsal, že máš tisíce řešení. Jak si z nich mám vybrat to správné a vyhovující? Spálím na tom akorát tak hromadu času a to rovnou můžu zůstat u Excelu, který mi na momentální usecase stačí a mnohdy je to i lepší řešení. Nemluvě na možnosti dále jednoduše zpracovávat data. Nechápu tu snahu vše dělat dostatečně "IT".

Btw, nevím jak Asana, ale JIRA je nejvíc komplikovaný a pomalý shit co jsem kdy viděl a ty fejkové loadingy tomu vůbec nepomáhají.

 

//EDIT: nejsem proti trellu, asaně, jiře (i když ta je trash), jen nesouhlasím s pushnováním těchto technoligíí někomu, kdo chce očividně excel, který je dostačující na mnoho tasků..

 

Edited by Lukasz
Link to comment
Share on other sites

On 20. 2. 2021 at 13:25, Lukasz said:

Jak to můžou být výmluvy? Právě si napsal, že máš tisíce řešení. Jak si z nich mám vybrat to správné a vyhovující? Spálím na tom akorát tak hromadu času a to rovnou můžu zůstat u Excelu, který mi na momentální usecase stačí a mnohdy je to i lepší řešení. Nemluvě na možnosti dále jednoduše zpracovávat data. Nechápu tu snahu vše dělat dostatečně "IT".

Btw, nevím jak Asana, ale JIRA je nejvíc komplikovaný a pomalý shit co jsem kdy viděl a ty fejkové loadingy tomu vůbec nepomáhají.

 

//EDIT: nejsem proti trellu, asaně, jiře (i když ta je trash), jen nesouhlasím s pushnováním těchto technoligíí někomu, kdo chce očividně excel, který je dostačující na mnoho tasků..

 

Děkuji za zastání.

Abych uvedl věci na pravou míru, Excel mi v tomto bohatě stačí. Udělal jsem základní list se seznamem a z něj si jednoduše prokliknout na detailní informace k jednotlivým úkolům. Hraní si barvičkami, podmíněným formátováním a externí odkazy zastanou vše co potřebuji.

Nějaké programy jste tu vypsali, zkusím se nad tím zamyslet, ale zatím jsem takto spokojený. Děkuji za spolupráci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...