Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
  • 0
Kudris

pomoc Input time problém na iOS

Dotaz

Zdravíčko kamarádi, jdu si za vámi pro radu, 

na webu využívám input type time kde defaultně se dosazuje hodnota --:-- poté si uživatel nastaví čas a vše je v pohodě, dokud ten čas nechce zrušit, tedy vrátit na hodnotu --:-- respektive, na androidu to funguje, na PC pomocí backspace se toho dá také dosáhnout, ale na iOS toho za boha nemohu docílit, nemá někdo nějakou zkušenost? případně nějaké řešení jak to s tím iOS vyřešit?

Sdílet tento příspěvek

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

• 1

Pokud využíváš nativní time input, tak asi nejjednodušší bude přidat button na smazání času. A taky to bude jednodušší pro některé uživatele, které nenapadne použít delete/backspace na smazání

Sdílet tento příspěvek

• 1
před 35minutami, Kudris said:

Jen takové doplnění, tlačítko "Reset" dosadí hodnotu která je v HTML například  value="15:00", ale já bych potřeboval aby to nastavilo value na null

Případně tlačítko backspace aby nastavilo hodnotu na null a né na 0:00

<input style="text-align: center;" type="time" class="form-control" name="po1" id="po1" value="12:06">

Hehe, no to je jednoduché. Když nastavíš hodnotu value na 12:06, tak reset funguje tak, že se vrátí na value. Tudíž když nastavíš default value, tak to bude fungovat tak, jak ty potřebuješ. 

Tudíž value v inputu dáš pryč  a přes Javascript nastav inputu defaultValue na NULL a value na čas, který potřebuješ.

let timeInput = document.querySelector("input[type=time]");

if(timeInput) {
  timeInput.defaultValue = NULL;
  timeInput.value = "12:06;
}

Takto mi to funguje na iOS.

Sdílet tento příspěvek

• 0
Author of the topic Odesláno před
před 1hodinou, kazlik said:

Pokud využíváš nativní time input, tak asi nejjednodušší bude přidat button na smazání času. A taky to bude jednodušší pro některé uživatele, které nenapadne použít delete/backspace na smazání

Designově se mi tam del button úplně nehodí právě... Na androidu nativní tlačítko "Smazat" funguje, na iOS je tlačítko "Reset" ale to nic bohužel neudělá :/ 

Sdílet tento příspěvek

• 0
Author of the topic Odesláno před (upraveno)

Jen takové doplnění, tlačítko "Reset" dosadí hodnotu která je v HTML například  value="15:00", ale já bych potřeboval aby to nastavilo value na null

Případně tlačítko backspace aby nastavilo hodnotu na null a né na 0:00

<input style="text-align: center;" type="time" class="form-control" name="po1" id="po1" value="12:06">

Edited by Kudris

Sdílet tento příspěvek

• 0
Author of the topic Odesláno před (upraveno)
před 4hodinami, Fakerko_ said:

Hehe, no to je jednoduché. Když nastavíš hodnotu value na 12:06, tak reset funguje tak, že se vrátí na value. Tudíž když nastavíš default value, tak to bude fungovat tak, jak ty potřebuješ. 

Tudíž value v inputu dáš pryč  a přes Javascript nastav inputu defaultValue na NULL a value na čas, který potřebuješ.

let timeInput = document.querySelector("input[type=time]");

if(timeInput) {
  timeInput.defaultValue = NULL;
  timeInput.value = "12:06";
}

Takto mi to funguje na iOS.

Yes, tohle mi funguje jak potřebuji, velké díky tobě ♥ 

Edited by Kudris

Sdílet tento příspěvek