Jump to content

Recommended Posts

Ahoj,

nedávno jsem si všimnul, že se zde nedají psát pokročilejší texty (například matematické rovnice). Narazil jsem na plugin, který přináší syntax LaTeXu pro renderování matematických rovnic.

https://github.com/capnrefsmmat/ipbLatex (tady by se hodil náhled githubu, viz můj předešlý návrh)

Nejspíš by se to moc často nevyužívalo, ale když už, tak by to razantně zlepšilo kvalitu postu a pro některá odvětví, kterým se toto fórum nevěnuje, ale věnovat může, je zápis matematických konstrukcí fundamentální věc. Využít by se to dalo například v mém topicu o TSP, nebo v helpu o kulečníku, kde kolegové posílali rovnice pro výpočty úhlů, síly atd. pro simulaci kulečníkových koulí.

Co si o tomto návrhu myslíte?

Ukázka, jak vypadá zápis a výsledek zápisu:

89bea86.png

(nahoře zápis, dole vyrenderovaná matematická rovnice, která se zobrazí v topicu)

Edited by Lukasz
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Mysli ze se to nevyuzije, je tu hrozme malo uzivatelu, kteri umi zapisovat matematicke vzorce, jeste mene tech kdo umi latexu a skoro nikdo kdo tu rovnici umi spravne precist a intepretovat :D

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Uvedomujes si, ze tu jsi na fore o programovani, ke kteremu trocha matematiky proste patri?

Neni uplne tak tezky si najit v dokumentaci jak zapisovat co potrebuju. Lidi tady programujou v Cecku, JS, Pythonu a dokonce i obskurnich jazycich (PHP) a bude jim delat problem zapsat par tagu? Tohle neni o tom aby uzivatel nasazel celou knihu v TeXu, jen par rovnic jak potrebuje.

 

před 28minutami, Hip said:

Já jsem pro. Naposledy @ATomas se to dalo použít při psaní v helpu s kulečníkem. ;) Za mě velmi dobrý nápad. 

👍 Kulecnik jsem zminoval v puvodnim clanku.

Edited by Lukasz
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 1minutou, Lukasz said:

👍 Kulecnik jsen zminoval v puvodnim clanku.

shame na mě, dostal jsi mě že jsem to nečetl celé. Asi 3 věty jsem tam vynechal :D 

Link to comment
Share on other sites

On 15. 1. 2021 at 0:23, Hip said:

Já jsem pro. Naposledy @ATomas se to dalo použít při psaní v helpu s kulečníkem. ;) Za mě velmi dobrý nápad. 

Co se tyce psani vzorcu, vice user-friendly mi prijde psani v libre office a jejich "wordu".

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 8hodinami, ATomas said:

Co se tyce psani vzorcu, vice user-friendly mi prijde psani v libre office a jejich "wordu".

okey, ale jak to chceš přenést do fóra. Jako obrázek? To mi nepřijde nejlepší. 

Link to comment
Share on other sites

před 8hodinami, Hip said:

okey, ale jak to chceš přenést do fóra. Jako obrázek? To mi nepřijde nejlepší. 

Ne vsechny prohlizece maji integrovany plugin pro zobrazovani matematickych vzorcu. (Tedy naposledy jsem po tom patral pred 2-3 rokama, jestli se to od ty doby zmenilo tak pa  sory :D )

Edited by ATomas
Link to comment
Share on other sites

Ja nemyslel IE. To uz neni podporovany prohlizec ani od Mrkwosoftu :D Ale za me ty vzorce mel integrovany jen Firefox a do ostatnich prohlizecu jsi musel instalovat plugin.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...