Jump to content

pomoc Ako dosiahnúť väčší dosah wifi mimo domu


Farleon

Recommended Posts

no môžeš kúpiť kábel a druhý wifi router a spraviť druhú wifi s rovnakým menom a heslom (alebo iným, ako chceš ty)

druhá možnosť je kúpiť wifi router čo by bol schopný prijímať/vysielať - nepotrebuješ kábel - ale nikdy som to nepoužíval

Edited by Quiter
  • Nope 1
Link to comment
Share on other sites

před 42 minutami, Quiter said:

no môžeš kúpiť kábel a druhý wifi router a spraviť druhú wifi s rovnakým menom a heslom (alebo iným, ako chceš ty)

druhá možnosť je kúpiť wifi router čo by bol schopný prijímať/vysielať - nepotrebuješ kábel - ale nikdy som to nepoužíval

Načo druhý router keď všetky sú na jedno kopyto ma to 100 metrov dosah a vedľa je zas iný dom a po ňom je ten kde by som chcel mať signál a to nieje môj dom aby som tam mal internet a Pc a zapojil druhý wifi router chcem tam mal len signál od môjho domu chápeš ? A to čo ste mi vy dvaja napísali je nenápomocné ..

Link to comment
Share on other sites

před 59 minutami, Farleon said:

Načo druhý router keď všetky sú na jedno kopyto ma to 100 metrov dosah a vedľa je zas iný dom a po ňom je ten kde by som chcel mať signál a to nieje môj dom aby som tam mal internet a Pc a zapojil druhý wifi router chcem tam mal len signál od môjho domu chápeš ? A to čo ste mi vy dvaja napísali je nenápomocné ..

Wifi signál není kytka, kterou zaliješ a ona poroste .. proto to řeknu polopatě: buď lepší anténa, nebo rozšířit o další routery

Edited by mxco
  • Řekni nám o tom ještě něco 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, bigw3b. said:

vyskusaj wifi extender, ale ci ti pomoze na 50m a este aj z  domu do domu ked je medzi tebou a cielom este jeden dalsi dom...

No veď to a keď tam zarátané steny tak to moc účinné nebude by som sa musel neakého odborníka na to opýtať jedine ináč vyhodené peniaze 

před 3 hodinami, mxco said:

Wifi signál není kytka, kterou zaliješ a ona poroste .. proto to řeknu polopatě: buď lepší anténa, nebo rozšířit o další routery

Anténa bude asi najvhodnejšia to tak vyzerá iná možnosť zrejme nebude 

Link to comment
Share on other sites

pri logike uvažovania: "kúpim silnejšie AP/smerovú anténu, aby som predĺžil dosah wifi" netreba zabúdať, že pre komunikáciu cez wifi musia mať dostatočný dosah obidve zariadenia - takže riešiť len jednu stranu, je také na polovicu fungujúce riešenie...

  • Řekni nám o tom ještě něco 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 13 hodinami, Mivčo said:

30 metrov

To je síce pekné len keď to bude v nutri dome za ktorým sú ďalšie 2 domy a všetky tie steny tak to tam ani nedôjde jediné riešenie bude asi tá anténa dať ju na strechu 

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Můžeš zkusit koupit UBNT anténu na 5 GHz, ale připojíš na to jen zařízení, které podporujou 5GHz pásmo. Mně se povedlo takhle připojit s tlf na net že vzdálenosti zhruba 250m

  • Řekni nám o tom ještě něco 1
Link to comment
Share on other sites

před 19 minutami, ffredyk said:

Můžeš zkusit koupit UBNT anténu na 5 GHz, ale připojíš na to jen zařízení, které podporujou 5GHz pásmo. Mně se povedlo takhle připojit s tlf na net že vzdálenosti zhruba 250m

predpokladám, že iba na priamu viditeľnosť

Link to comment
Share on other sites

No pred mojím routrom od wifi je tak 10 stien 😁 Tam by v nutri asi nič nepomohlo 

Čo hovoríte na toto ? https://www.datart.sk/tp-link-cpe710-outdoor-5ghz-ac867-23dbi-cpe-cpe710.html?gclid=CjwKCAiA25v_BRBNEiwAZb4-ZY8apF3yobZHglObt4uMWUqfVGxz8Gkvndr8xxyTSKVa5DF_vvxXKxoCqukQAvD_BwE

Edited by Farleon
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 2 hodinami, Farleon said:

To je anténa navržená pro spojení dvou vzdálených bodů s přímou viditelností - má malý úhel. Určitě není navržená na pokrytí prostoru signálem. Mrkni spíš na něco jako tohle: https://www.i4wifi.cz/cs/210743-ubnt-unifi-ac-mesh-ap-2-4ghz-300mbps-5ghz-867mbps-1x-gbit-rj45-venkovni-poe-24v-802-3af-alta?gclid=CjwKCAiA25v_BRBNEiwAZb4-ZT4TLwQRbkQp2VGNsNAhSJ7SceoCLma0f9RLQdrq5mY4GyzcTVGouRoCZxcQAvD_BwE

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...