Jump to content

pomoc Vzorec na výpočet velkosti postavy


MartinDanSK

Recommended Posts

Ahojte! Potreboval by som pomoct so vzorcom. Určite to bude niečo jednoduche no nie a nie na to prist.. Prikladam obrazok pre lepšie pochopenie.

Takže, mám dve čiary medzi ktorými sa nachádza postavička. Dané čiary maju vopred určenú velkost ktorú postavicka nadobuda cim viac sa k ciare priblizuje. TZN. Ak sa postava približuje k vrchnej čiare, približuje sa velkostou k hodnote vrchnej ciary a teda mala by sa postupne plynule zmensovat. Ako ale vypocitam velkost pre postavicku podla jej danej suradnice Y s pomocou hodnot z tychto dvoch ciar? Snad sa rozumieme. Ďakujem.

14051o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chovanie má byť také, že:
 - Postava na spodnej čiare (os Y postavy == os Y spodnej čiary),   veľkosť =  0.85.
 - Postava na vrchnej čiare (os Y postavy == os Y vrchnej čiary),    veľkosť =  0.3.
 - Postava niekde medzi (os Y postavy medzi Y vrchnou a spodnou čiarou),  veľkosť = ?

Samozrejme chcem aby sa zmenšovala postupne. Nejakou tou hodnotou ktorá sa získa pomocou súradníc osi Y. Takže by to malo byť asi lineárne.. :) Neviem(?).

Link to comment
Share on other sites

Vyhovuje ti f(n) = n * 0.55 / 1000 + 0.245? Teda napríklad pre y = 500 by bola výška postavy 500 * 0.55 / 1000 +  0.245 = 0.52.

Dopracoval som sa k tomu pomocou sústavy 2 rovníc o 2 neznámych, ktoré vznikli dosadením tvojich bodov ([100;0.3] a [1100;0.85]) do všeobecného tvaru lineárnej funkcie (y = a * x + b):

0.3 = a * 100 + b
0.85 = a * 1100 + b
 

Edited by DuFF
Link to comment
Share on other sites

před 7 hodinami, MartinDanSK said:

Chovanie má byť také, že:
 - Postava na spodnej čiare (os Y postavy == os Y spodnej čiary),   veľkosť =  0.85.
 - Postava na vrchnej čiare (os Y postavy == os Y vrchnej čiary),    veľkosť =  0.3.
 - Postava niekde medzi (os Y postavy medzi Y vrchnou a spodnou čiarou),  veľkosť = ?

Samozrejme chcem aby sa zmenšovala postupne. Nejakou tou hodnotou ktorá sa získa pomocou súradníc osi Y. Takže by to malo byť asi lineárne.. :) Neviem(?).

Tohle je ale neúplné zadání, pro které existuje nekonečně mnoho řešení.

Link to comment
Share on other sites

před 15 hodinami, Lukasz said:

Tohle je ale neúplné zadání, pro které existuje nekonečně mnoho řešení.

Akože nehnevaj sa.. ale.. ja tu hľadám nato riešenie lebo žiadne nemám. Ty máš nato milión riešení si v poradni ale ani jedno mi nenapíšeš. 🤷🏽‍♂️ Aký význam mala tvoja odpoveď? Žiadny. Nabudúce si takýto komentár kľudne môžeš odpustiť. Zadanie je viac ako jasné a už som ho vyriešil. Také riešenie ako mi tu dal kolega vyššie mi poslal aj niekto iný s tým že mi to celé rozpísal. Takže ďakujem tým čo sa snažili pomôcť(Duff parada to som potreboval) a aj tým čo mali prihoreté poznámky. Prikladam obrázok s riešením. Mimochodom, vyriešil mi to tento pán https://m.youtube.com/c/RudolfZrebny

Tak ho tu zdieľam ak by ste niečo potrebovali je veľmi ochotný.

 

received_207028260822523.jpeg

Edited by MartinDanSK
Link to comment
Share on other sites

Odkaz v mém prvním komentáři byl na lineární funkci (to je to, co ti poté popsal i Duff a pan Youtuber).

Zadání není víc než jasné. Není nikde popis, jak se má funkce chovat (na to jsem se tě už ale ptal), takže máš neúplné zadání, bez kterého ti nejde normálně odpovědět.

 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Martine, to ze nekdo prohlasi ze to ma nekonecne mnoho reseni neni urazka ale matematicky termin. To ze ti nerekl reseni taky neni ze by si z tebe delal prdel, ale kdyz ma uloha nekonecne mnoho reseni, tak to znamena ze reseni muze byt (temer) jakekoliv. Coz by ti nejak nepomohlo. Tak jen pro ujasneni pojmu, ze si z tebe Lukas nedelal prdel :)

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...