Jump to content
  • 0
kudris.cz

pomoc Refreshování stránky

Dotaz

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

• 0
před 43 minutami, XpresS said:

A čo tak to celé spraviť cez cache, dáš príkaz aby sa neustále napr. raz za 15 sekund obnovila stránka v cache a tá následne na požiadanie uživatela sa vykreslí ?

Právě že já bych potřeboval nějak zablokovat pro uživatele refresh, že může třeba jen jednou za 30 vteřin, ale po chvíli googlení jsem zjistil že je to nemožné :/

Sdílet tento příspěvek

• 0

Podle mě už jen z principu nemůžeš na serveru uplně zablokovat požadavek přicházející z client-side, můžeš s ním leda tak jinak zacházet. Pokud se teda nemýlím.

Spíš by mě zajímal účel blokace obnovy. Náročný script ? Pokud jo, tak by se to teoreticky dalo takhle obejít: Nahlédneš do session na poslední timestamp obnovy stránky a pokud uživatel obnovuje stránku v limitu tak pozastavíš controller/hodíš výjimku/nevrátíš nic

Edited by mxco

Sdílet tento příspěvek

• 0
před 12 minutami, mxco said:

Podle mě už jen z principu nemůžeš na serveru uplně zablokovat požadavek přicházející z client-side, můžeš s ním leda tak jinak zacházet. Pokud se teda nemýlím.

Spíš by mě zajímal účel blokace obnovy. Náročný script ? Pokud jo, tak by se to teoreticky dalo takhle obejít: Nahlédneš do session na poslední timestamp obnovy stránky a pokud uživatel obnovuje stránku v limitu tak pozastavíš controller/hodíš výjimku/nevrátíš nic

Jojo, moc náročný script :/ Pár obnovení rychle za sebou totálně zaseká mysql a nejdou pak jiné služby... 

Sdílet tento příspěvek

• 0

Pokud se ti data v mysql nemění co minutu, můžeš si je přes cron třeba co 5 minut zapsat do nějakého .json souboru a na stránce pak nebrat data z mysql, ale z json souboru.. samozřejmě nic převratného, ale možnost to taky je. :D

Samotná blokace refresh stránky asi nepůjde, no..

Edited by KyBLKuBA

Sdílet tento příspěvek

• 0

Trochu navážu na komentáře přede mnou.

Pokud trváš na tom, že chceš zablokovat refresh stránky, tak to úplně nejde, ale můžeš uživateli uložit cookie nebo session kde bude čas, kdy proběhl poslední refresh + 15 sekund a potom v indexu kontrolovat jestli je aktuální čas větší než ten který má uložený v cookie/sesson. Pokud by ten čas byl menší, tak komunikaci utneš přes die nebo ještě líp, přesměruješ ho na statickou stránku toho webu, kterou by jsi třeba generoval jednou za hodinu.
Popřípadě můžeš udělat statickou stránku s javascriptem, kde bude timer nastavený podle toho, kolik času zbývá do povolení "refreshe" ještě ideálně s nějakým loading barem a s textem "Váš požadavek se zpracovává". Po uplinutí doby v timeru by se pak stránka sama znovu načetla.

Co ti ale doporučím, pokud to na tvém projektu půjde. Ukládej si výsledek toho mysql dotazu do nějakého json souboru a potom, místo toho, aby jsi znovu posílal dotaz, tak rovnou načteš výsledek z toho souboru.

Sdílet tento příspěvek