Jump to content
Labi

diskuze Jak bojujete s prokrastinací

Recommended Posts

Tímto tématem mířím asi hlavně na programátory. Chtěl bych se zeptat jestli máte nějakou metodu, jak se úspěšně vyhnout prokrasinaci a donutit se k "práci". Já osobně mám s tímhle docela problém, protože se těžko nutím do programování i když mě to jinak normálně baví a pracuju třeba na svém vlastním projektu, jen se často nedokážu dostat přes ten první krok, tedy spustit IDE a začít pracovat. Místo toho projíždím internet a prohlížím si stránky které mám už stejně všechny přečtené a nic nového tam není. Jak to máte vy?

Sdílet tento příspěvek

Zalezi za jakym ucelem delam svuj projekt 😄 jestli abych si vyzkousel pripadne naucil tu novou technologii, tak se k tomu z vetsi casti dokopu. Pak hraje jeste roli, jak jsem byl v ten den casove vytizenej, pokud az moc, tak logicky k veceru spis mam chut si neco zapnout na YT nez abych neco delal 

Jinak jestli te bavi programovani a nechces zkouset nove technologie, tak doporucuju si vyzkouset algoritmizaci na ruzne typy problemu:

codeforces.com, spoj.com, codewars.com atp. Pripadne se zucastnit virtualnich kompetitivnich soutezi

Sdílet tento příspěvek

před 12 hodinami, Labi said:

Tímto tématem mířím asi hlavně na programátory. Chtěl bych se zeptat jestli máte nějakou metodu, jak se úspěšně vyhnout prokrasinaci a donutit se k "práci". Já osobně mám s tímhle docela problém, protože se těžko nutím do programování i když mě to jinak normálně baví a pracuju třeba na svém vlastním projektu, jen se často nedokážu dostat přes ten první krok, tedy spustit IDE a začít pracovat. Místo toho projíždím internet a prohlížím si stránky které mám už stejně všechny přečtené a nic nového tam není. Jak to máte vy?

Nevypinaj IDE 😄 Ja osm si zvykol pracovat z domu a obcas mam problem sa dokopat opustit pc a ist do fitka 😄

před 2 hodinami, HighPrint said:

Jinak jestli te bavi programovani a nechces zkouset nove technologie, tak doporucuju si vyzkouset algoritmizaci na ruzne typy problemu:

codeforces.com, spoj.com, codewars.com atp. Pripadne se zucastnit virtualnich kompetitivnich soutezi

Nikdy som nejako nepochopil tieto tasky na algoritmizaciu a pisanie sortov a pod. V reale potrebujes robit spravne architektonicke rozhodnutia, nejake algoritmy uz najdes na nete.

Sdílet tento příspěvek

Tak to neni jen o psani sortu, ale jsou to proste ruzne komplexni problemy, na ktere je potreba rychle (v pripade kompetitivniho programovani) vymyslet efektivni algoritmus a pracovat se slozitymi datovymi struktury. Algoritmu mas spoustu na netu, ale otazka je jestli ten clovek dokaze ten algoritmus/datovou strukturu ohybat do toho problemu. Je to proste jine odvetvi programovaciho sveta a nekteri to povazuji za konicek. Stejne jako resit logicke puzzle, hrat ruzne strategicke hry apod.

Pokud vidis programovani jen jako nastroj k praci, tak pak se nedivim, ze to nechapes 😄 

Sdílet tento příspěvek

před 5 hodinami, HighPrint said:

Tak to neni jen o psani sortu, ale jsou to proste ruzne komplexni problemy, na ktere je potreba rychle (v pripade kompetitivniho programovani) vymyslet efektivni algoritmus a pracovat se slozitymi datovymi struktury. Algoritmu mas spoustu na netu, ale otazka je jestli ten clovek dokaze ten algoritmus/datovou strukturu ohybat do toho problemu. Je to proste jine odvetvi programovaciho sveta a nekteri to povazuji za konicek. Stejne jako resit logicke puzzle, hrat ruzne strategicke hry apod.

Pokud vidis programovani jen jako nastroj k praci, tak pak se nedivim, ze to nechapes 😄 

Nikde som nenapisal, ze vidim programovanie ako nastroj k praci. To skor ty nevidis, ze je dolezitejsie mat cistu a jednoznacnu architekturu softwaru nez vediet riesit "zlozite" algoritmicke problemy alebo si z toho robit nejaku sutaz.

Je sice pekne, ze dokazes rychlo vymysliet nejaky algoritmus, no ked mas architekturu softwaru nepremyslenu, tak to bastlis cez seba, kod sa casom stava neudrzitelnym a tazko refaktorovatelnym.

Sdílet tento příspěvek

A ja snad tvrdim, ze to pises? Jen rikam, ze pokud tak vnimas programovani, pak nemuzes videt v cem maji smysl tyhlety souteze... To ze furt meles dokola o architekture SW jen tomu vic naznacuje. Programovani neni jen o vytvareni SW...

Zaroven jsem nic nerikal o tom, ze neni architektura dulezita, jen pouze konstantuju, ze existuje i jine odvetvi, kde lidi vyuzivaji svoje hlavy k reseni komplexnich problemu v podobe algoritmizace, tzn. vyuzivat a naprogramovat slozite datove struktury. Na takove veci oni nepotrebuji trivrstvou architekturu... 

Sdílet tento příspěvek

před 7 hodinami, Velmi spolehlivý AntiCheat said:

Prokrastinace je dost silný protivník. Ale dokud mám čas a výsledek bude stejný, jen v jiném čase, tak proč to neodložit? :d

Třeba proto, že občas to odložím natrvalo. V takovém případě je jediným výsledkem pouze promrhaný čas.

Sdílet tento příspěvek

Ja na to pouzivam takovou metodu. Nejdriv nez sednu k PC a zacnu neco kodit tak si nejdriv rozmyslim co (clovek jak jede v aute tak tam je dost casu na takovehle vymysleni :D). Nejde tak ani o to jestli co clovek domysli, ono je spis lepsi to nedomyslet a zacit neco kodit. Problemy se objevi az potom, ktere clovek stejne nepredpovi. Kdyz clovek nevi jak dal odejit a zase nad tim premyslet. Pak se vratit. Taky pouzivama metodu "dvojiho kodovani". TJ ze nejdriv naposu kod "hlavne aby tofungovalo" a az poto mresim optimalizaci kodu (a hlavne narocnosti). Tahle metoda se mi docela osvedcila a dost zvysila vykonost meho kodovani. Kde zvladnu kodit samp dalsi mp a jeste k tomu webovky v praci 😄

Sice nevim jestli je to primo odpoved na tvuj dotaz. Ale jen jsem mel blbou potrebu napsat koment 😄

Sdílet tento příspěvek