Jump to content

pomoc CHROMECAST 3


Farleon

Recommended Posts

Zdravim mam chromecast 3 pripojeny k tv bez ethernet adaptera ktory nebol sucastou balenia tak ho mam pripojeny na adapter s ktorym nabijam mobil aby som chromecast zapal problem je v tom ze ked si idem prenasat obrazovku cez youtube (doteraz robene len cez mobil do tv) tak ten obraz je strasne rozmazany .. Neviem co za wifi ma zabudovany ten chromecast 3 v sebe a ako to prenasa ale neda sa proste nic cez youtube pozerat preto sa chcem spytat ako to viem vyriesit ci je potreba ten ethernet adapter alebo co a potom ci ho este musim ten ethernet adapter prepojit s ethernet kablom do wifi routera

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,

zřejmě nejsi jediný, kdo řeší podobný problém, je toho plný internet. Každopádně nejdříve bych se koukl do nastavení v telefonu a zkusil na pevno nastavit kvalitu obrazu na FullHD (automatická kvalita nemusí fungovat správně). Další, co by mě napadlo, tak v nastavení routeru zvednout pro Chromecast prioritu. A velmi často byl problém právě v napájení. Zkontroluj, jaký výstup poskytuje tvůj adaptér a zda je to vůbec dostačující pro Chromecast. 

Link to comment
Share on other sites

před 6hodinami, The hidden face said:

Zdravím,

zřejmě nejsi jediný, kdo řeší podobný problém, je toho plný internet. Každopádně nejdříve bych se koukl do nastavení v telefonu a zkusil na pevno nastavit kvalitu obrazu na FullHD (automatická kvalita nemusí fungovat správně). Další, co by mě napadlo, tak v nastavení routeru zvednout pro Chromecast prioritu. A velmi často byl problém právě v napájení. Zkontroluj, jaký výstup poskytuje tvůj adaptér a zda je to vůbec dostačující pro Chromecast. 

Mam klasicky adapter s ktorym nabijam aj mobil. Nemam ten ethernetovy.. Tak neviem ci by mi to pomohlo neak neskusal som.. Original chromecast 3 od google ma v baleni ethernet adapter ale ja som ten chromecast kupoval tu na sk v planeu a nemyslis ze by mal slabu wifi zabudovanu neviem ako si to prenasa tie data 

Link to comment
Share on other sites

Já ti rozumím. Jenže různé adaptéry poskytují různé napěti. Nicméně jsem se dočetl, že jejich adaptér dodává napětí o 5V, 1A. Což je poměrně standard. Proto se mrkni na adaptér (měl by tam být štítek, nebo něco takového), kolik napětí má na výstupu. Jak jsem psal minimum je 5V, 1A.

Každopádně, pokud má být v balení i ethernet adaptér a není tam, tak bych zboží vrátil. Už i kvůli případným reklamacím, kdy ti reklamaci nemusí uznat jen díky používání neoriginálního adaptéru.

před 2hodinami, Farleon said:

Mam klasicky adapter s ktorym nabijam aj mobil. Nemam ten ethernetovy.. 

Ethernetový adaptér použiješ, když chceš Chromecast připojit po kabelu a zároveň ho napájet. Takže by mělo být jedno. zda máš ethernet adaptér či normální.

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, The hidden face said:

 

před 10hodinami, The hidden face said:

 

Ten adapter davaju len cez google inak nie a to sa da objednat jedine z us. A ten ethernet adapter sa pripaja priamo do chromastu potom cez dalsi vystup usb ethernetu do napajaceho zdroja a na konci ethernet kablom do wifi routra tak neviem akym sposobom to bude tak dobre aby nebol obraz rozmazany 

unnamed.webp

Edited by Farleon
Link to comment
Share on other sites

před 13minutami, Farleon said:

Ten adapter davaju len cez google inak nie a to sa da objednat jedine z us. A ten ethernet adapter sa pripaja priamo do chromastu potom cez dalsi vystup usb ethernetu do napajaceho zdroja a na konci ethernet kablom do wifi routra tak neviem akym sposobom to bude tak dobre aby nebol obraz rozmazany 

unnamed.webp 5 kB · 0 downloads

Záleží asi jak, kde. Co jsem se já koukal, tak třeba u CZC dávají adaptér k tomu. Ale to není úplně předmětem tohoto topicu. Vyzkoušej, prosím, ty tipy a poděl se o výsledky... 

Link to comment
Share on other sites

Chcel som este napisat ked streamujem tak na stranke kde su filmy tam to nemam rozmazane len cez youtube a ke som nastavoval ten chromecast cez google home musel som sa pripojit cez moju wifi tak neviwm ci staci to alebo by bol lepsi vykon cez ten ethernet ked tak mi napis do sz nech neni spam lebo hip mi da po usoch

Edited by Farleon
Link to comment
Share on other sites

Pokud ostatní služby jdou v pořádku, tak by neměl být problém v tom, v čem jsem psal. Vypadá to. že má Chromecast s Youtube problém. Ignoruje to totiž nastavení tvého telefonu a automaticky začíná přehrávat video při kvalitě 480p. Někomu se to po pár vteřinách rozjede na FullHD (Chromecast by se měl přizpůsobovat rychlosti sítě), ale většina uživatelů to musí řešit tak, že nejprve video pustí v telefonu, manuálně to nastaví na FullHD a až potom to odešlou do CC. Nicméně je to prý potřeba dělat skoro po každém videu, takže to je dost debilní. 

Možná to je jen kvůli dočasným omezením, které YouTube provedel v závislosti na velké vytíženosti (defaultní kvalitu změnil na 480p), ale nevím, zda je toto omezení stále aktuální.

  • Zmatený 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...