Jump to content
  • 0

pomoc Kompatibilita medzi rôznymi verziami prekladača jazyka Pawn


LukkeP

Dotaz

Zdravím,

chcel by som sa spýtať, ako je to s kompatiblitou medzi jazykom Pawn určeným pre SA-MP a oficiálnou najnovšou verziou. Rozhodol som sa totiž, že si stiahnem najnovšiu verziu (The Pawn language (compuphase.com)), ale akonáhle som pridal includy a_samp a všetky ostatné, ktoré tam patria, vypisovalo mi to rôzne chyby a varovania, aj ked vo verzii Pawn pre SA-MP mi to nevypisovalo vôbec. Chyby a varovania to vypisuje hlavne pri jedno/dvoj rozmerných poliach, ktoré v tej pôvodnej verzii pre SA-MP fungujú. Neviem teda, či sa nepozmenila syntax zápisu jednotlivých dátových typov, premenných a pod., alebo je chyba inde. Za každú pomoc dakujem.

Za každú pomoc D

Ide hlavne o varovania a chyby typu :

warning 229: mixing packed and unpacked array indexing or array assignment
error 043: character constant 300 exceeds range for a packed string/array
Link to comment
Share on other sites

3 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Nazdar,

práve pozerám históriu jazyka Pawn na CompuPhase a vidím tam, že vo verzii 4.0.4548 bola zmenená syntax pre inicializáciu polí a namiesto zložených zátvoriek sa začali používať hranaté.

Máš nejaký dôvod, prečo chceš používať práve túto najnovšiu verziu jazyka pre SAMP?

SAMP komunita momentálne väčšinou používa kompiler od Zeexa, v ktorom je opravených pár známych chýb kompilera, ktorý je priložený k SAMP serveru.

 

Edited by DuFF
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Diky, presne to som potreboval, tu historiu zmien.. Nemam nejaky specialny dovod, myslel som si len, ze tam budu niektore veci vylepsene a podobne, kedze ide o novsiu verziu, ale ako tak skusam v tom robit, tak je to len a len horsie. Tie polia su tam neskutocne dopletene cele. Ale dakujem za pomoc v kazdom pripade

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oni sa tam neprestali totiz pouzivat mnozinove zatvorky, stale sa tam pouzivaju len tam je to nejako divne rozdelene cele.. Ako tak skusam v tom robit tak to postupne zistujem, ale strasne dopletene je to cele podla mna 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...