Jump to content

ostatní Verejný mód tvorený všetkými


Quiter

Recommended Posts

Na tomto fóre som už dlho a práve tu som objavil krásy programovania a tiež krásu miltiplayer hier.

V poslednej dobe už samp nie je také populárne ako kedysi, stále sa však nájdu mladí ľudia ktorí to vyskúšajú a snažia sa niečo vytvoriť. Presne pre nich je tento článok určený.

Takže, moja idea je hlavne o tom, vytvoriť mód pre všetkých od všetkých.

Jednalo by sa o verejný (a možno aj nie) repozitár na gitlabe/hube v ktorom by sa nachádzal celý server (vrátane include/pwn/amx/exe/...), takže každý nový člen by jednoducho mohol hostovať vlastný test server a spoločne by sme pracovali na móde (prípadne filterscriptoch - filé scriptoch).

GM by bol členený na xy scriptov (presnejšie includov) aby mohol každý člen pracovať na vlastnej funkcionalite a taktiež by musel byť každý riadok (blok) riadne okomentovaný.

 

Moja otázka teda znie, nachádza sa tu niekto, kto by sa pridal? Spolupráca je čiste dobrovoľná (jedine by bolo nutné požiadať o práva) a výsledný GM by bol voľne dostupný pre všetkých.

Nakoľko je to len voľnočasová aktivita tak finančná odmena nie je, jednalo by sa len o zisk skúseností a možno aj dobrých základov pre ďalší postup v programovaní :)

EDIT  //

Ešte upresním, nehľadám namakaných programátorov ale nováčikov ktorí majú chuť sa učiť pawn, ale pridať sa môže ktokoľvek.

 

Edited by Quiter
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Podobný návrh jsem měl před rokem (snad i 2, ještě za Valentovi vlády) jako komunitní server pawno.cz, který by byl udržován a celá jeho codebase by fungovala přes Git. Moc velké ovace to nesklidilo a nikdy se to nezrealizovalo, nicméně rád se podívám, pokud se něco takového uchytí :)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

nikdy se nic takového neuchytilo a kdyby to bylo v pawn, tak ani nevám jak moc modulárně by to šlo dělat. Každopádně v C# by to mohlo být přehlednější a jednodušší na údržbu. Nedávám tomu moc šancí, ale pokud už teda, tak C# je podle mě cesta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...