Jump to content

ukázka [1.0.0] eDálnice


Ewwe

Recommended Posts

  • Administrátor

Zdarec,

chtěl bych Vám představit svoji aplikaci pod pracovním názvem eDálnice*

Aplikace dělá to že umožní ukládat SPZtky a načítat k nim data o dálničních známkách a jen čistě ověřovat dálniční známku.

 

Co ještě mi v aplikaci chybí ? 

  • Samozřejmě darkmod
  • Notifikace
  • Detail  a refresh dat
  • Splash
  • Troška stylování hlavně na seznamu
  • Refaktor 

* Proč pracovní název ? No jednak si nejsem uplně jistej že by se to libilo ministerstvu dopravy když bych appku pod tímto názvem hodin na AppStore a PlayStore navíc používám jejich grafiku ( to se taky změní do releasu )

 

Zatím je pouze verze pro android. Verzi pro iOs vydám až přímo na AppStore ( je dost složitý dostat appku jinak než applestorem )

 

Proč tu appku dělám ? Prakticky jde jen o to abych měl něco v portfoliu a naučil se co a jak je potřeba ve světě vývoje mobilních aplikací. Navíc mi zrovna tato appka přišla jako super nápad a sám jí budu používat. Další v pořadí je aplikace přímo pro forko a mám samozřejmě pár dalších nápadů.  Do konce roku plánuji mít portfolio zhruba 10 aplikací. 

Určitě se těším na nějaké hinty co by jste třeba vy uvítali v této appce případně pokud máte sami nějaký nápad na appku ale nedokážete ho zrealizovat tak mi taky napište a proberem to. 

Případně pokud narazíte na nějaký bug určitě mi ho také nareportujte :) 

 

Google Play

AppStore

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Musíš definovat co myslíš "veřejným" :D Api mají, veřejný tak uplně není. Ale stačila hodina reverse engeneeringu na jejich webu a najdeš tam co potřebuješ.. Jakože mají to tak "unsecure" že ti fakt stačí chrome inspektor a máš všechno.

Jinak dělám to ve Flutteru přišel mi jako nejlepší volba. Navíc je to přímo produkt Googlu takže aktualizce máš jistý a nemusíš se bát že to bude za pul roku outdated.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 8minutami, shiftnity said:

Mm, dost zajímavé.

Chtělo by to i iOS verzi. :D

iOS samozřejmě bude, jen jak jsem psal výš tak je dost složitý dostat "vývojovou" verzi apky na ios takže ios hodím až buď do TestFlight nebo až přímo jako release přímo na AppStore. Ale stopro bude sám jsem uživatel iPhonu a iPadu atp. takže jí taky potřebuju :D

Link to comment
Share on other sites

před 23hodinami, Ewwe said:

Musíš definovat co myslíš "veřejným" :D Api mají, veřejný tak uplně není. Ale stačila hodina reverse engeneeringu na jejich webu a najdeš tam co potřebuješ.. Jakože mají to tak "unsecure" že ti fakt stačí chrome inspektor a máš všechno.

Jinak dělám to ve Flutteru přišel mi jako nejlepší volba. Navíc je to přímo produkt Googlu takže aktualizce máš jistý a nemusíš se bát že to bude za pul roku outdated.

 

Já Google nemám moc rád, takže to by pro měl byl asi blok :D Jak píše Lukasz výše, tak zrovna u Google jistotu moc nemáš.

Nicméně Flutter neznám, jen jsem teď rychle zkouknul hlavní stránku s příklady a mě by furt dával větší smysl použít na to Electron, kdybych dělal já mobilní appku. Co jsem pochytil, tak z Flutteru lze vytáhnout Android i iOS verzi, to je stejné jako u Electronu, že se vybuildí do obou verzí. U Electronu to můžeš vybuidit i jako desktop app pro Windows nebo macOS (to nevím jak u Flutteru).

Pro mě hlavní věc je ta, že v Electronu to můžu psát v Reactu, což je framework, který používám na webových aplikacích, takže bych dělal víceméně to samé, jen bych to pak buildil Electronem. 

Ale nevím, zda ty děláš nebo jsi dělal v Reactu, zas takovou paměť nemám, ale pokud ano, tak doporučuji zkusit.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 35minutami, Fakerko_ said:

Já Google nemám moc rád, takže to by pro měl byl asi blok :D Jak píše Lukasz výše, tak zrovna u Google jistotu moc nemáš.

Nicméně Flutter neznám, jen jsem teď rychle zkouknul hlavní stránku s příklady a mě by furt dával větší smysl použít na to Electron, kdybych dělal já mobilní appku. Co jsem pochytil, tak z Flutteru lze vytáhnout Android i iOS verzi, to je stejné jako u Electronu, že se vybuildí do obou verzí. U Electronu to můžeš vybuidit i jako desktop app pro Windows nebo macOS (to nevím jak u Flutteru).

Pro mě hlavní věc je ta, že v Electronu to můžu psát v Reactu, což je framework, který používám na webových aplikacích, takže bych dělal víceméně to samé, jen bych to pak buildil Electronem. 

Ale nevím, zda ty děláš nebo jsi dělal v Reactu, zas takovou paměť nemám, ale pokud ano, tak doporučuji zkusit.

Tak pro mě by byl blok ten react :D 

I u flutteru jde udělat web app. nebo desktopku . Ve flutteru se používá Dart. 

Link to comment
Share on other sites

před 2hodinami, Ewwe said:

Tak pro mě by byl blok ten react :D 

I u flutteru jde udělat web app. nebo desktopku . Ve flutteru se používá Dart. 

Ten React je pouze možnost, jinak je to v Javascriptu, takže si tam můžeš dát React, Vue, Angular atd.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 8hodinami, Fakerko_ said:

Ten React je pouze možnost, jinak je to v Javascriptu, takže si tam můžeš dát React, Vue, Angular atd.

Já raději zůstanu u toho Dartu :D moc nemusím tyhle js based frameworky .. :D

Link to comment
Share on other sites

Jedno se ti musí nechat. Je to i celkem vtipný v kombinaci s tvým jménem. :D

Aplikace: eDálnička

Tvůrce: Ondřej Láznička

 

 :potlesk:

  • Haha! 3
  • Děkuji (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor
před 9hodinami, Om3n said:

Jedno se ti musí nechat. Je to i celkem vtipný v kombinaci s tvým jménem. :D

Aplikace: eDálnička

Tvůrce: Ondřej Láznička

 

 :potlesk:

To me ani nenapadlo… puvodne to mela bejt eDalnice ale nechtel jsme riskovat ze by se to babisovi nelibilo

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Administrátor

Apka prošla menším redesignem a taky mdčr si hraje s api tak mi to na par dní rozbili opičáci... 

Known bugs:
Občas se správně nenačte informace o autě z vin  apka se stuckne na modalu a je treba ji vypnout/zapnout  pripadne odebrat RZ a pridat znovu..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...