Jump to content

pomoc Môj PC - PROBLEM


Farleon

Recommended Posts

To môže byť aj prehrievanie alebo:

"Cause of the STOP 0x0000007F error

This error can be caused due to various reasons. Some of these reasons are:

  • RAM Module Failure
  • Mismatched Memory Modules
  • Faulty Motherboard
  • System is Over-clocked for higher performance"
Edited by Sakulik
Doplnil som ešte informácie
  • Řekni nám o tom ještě něco 1
Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Zkus to spustit v safe-mode, není to Win10 takže už nevím jak se to páchalo na starších verzích, to budeš muset vygooglit podle toho co tam jede za widle

  • Zmatený 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 3hodinami, Farleon said:

Nechápem tomu a potom keď restartnem Pc tlačidlom na bedni tak sa zase zapne a ide

Ano, to je v pořádku. Prečti si toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Modrá_obrazovka_smrti

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 12minutami, Farleon said:

A nevies ako to opravim ?

Na to není konkrétní odpoveď. Je to způsobené tímto:

před 19hodinami, Sakulik said:

"STOP 0x0000007B errors are caused by device driver issues (especially those related to hard drive and other storage controllers), viruses, data corruption, and sometimes even hardware failures."

Zpravidla ti třeba chybí ovladač, nějaký ovladač je zastaralý apod. Mě se to třeba stávalo když se mi třeli kontakty integrovaného čipu na disku o kovové šasi PC skříně. Taky se ti to stane, když selže ovladač, když natvrdo vypneš proces windowsů atd. Zkus popřemýšlet, co jsi měnil v PC. Pokud nevíš, tak dobrý základ je reinstal ovladačů. Pokud ani to nepomůže, tak máš nejjednodušší reinstalovat windowsů.

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

mne ta modra obrazovka smrti robi ked mam zapnuty bandicam to je aplikacia na nahravanie obrazovky mam zapnuy chrome kde su take vzelavacie videa a tam ma to vypina teraz ked som na pawne cez prehliadac a na ostatnych strankach tak sa nic nejak nedeje ale ked prejdem na to natacanie tak sa to po case vypina 

Link to comment
Share on other sites

Z mého hlediska a ze zkušenosti mohu říci, že mi obdobná hláška skákala kvůli polomrtvému disku. Kolikrát samo, kolikrát to chtělo opřít nohu o počítač a PC spadl na základě zastavení disku. Proto se přikláním na názor, že se nejspíše bude jedna to HW věc.

  • Smutný 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sa moc v Pc nevyznám napríklad včera po neakých 15 minútach čo som začal nahrávať video to skočilo a dnes som to robil tiež a po 3 hodinách nič takže si to robí ako chce v blízkosti bedni mám radiátor neviem či to má neaký vplyv na to 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

můj tip je stáhnou si toto: https://openhardwaremonitor.org/

 

mělo by to umět logovat hw, teplotu a jiné. Dle toho, když se koukneš zpětně, taj zjistíš, jaké hodnoty tam byly při bsod a na základě toho můžeš dál odvozovat. Pokud máš k dispozici jiný disk, vyměň disk jako první. Respektive, uplně první věc bych reinstaloval widle

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Globální moderátor

Jejej, měnil jsi hardware? Problém je, že ti to nemůže načíst OS z disku a snaží se ho to načíst z CDROMky nebo Floppyny. Při startu PC drže DEL nebo klávesu, kterou se spouští bios/setup, nazývá se to různě a tam musíš nastavit boot priority na disk, na kterém máš OS. Většinou v kartě Boot option nebo tak něco. F10 uloží, vypne setup a restartuje PC

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...