Jump to content
bug

návrh Budúcnosť pawno.cz

Recommended Posts

Ahojte všetci,

Včera prebehla v chate pawna zaujímavá diskusia ohľadom momentálneho stavu pawna a jeho budúcnosti. Dnes sme o tom mali s @lvalenta, @vEnd, @HighPrint, @Ewwe, @Lucifer Morningstar diskusiu a zhodli sme sa že spoločne vypracujeme plán, obsahujúci možné zmeny na tomto fóre, ktoré by zaručili tomuto fóru lepšiu budúcnosť. Všetci dobre vieme že aktivita na tomto fóre už nieje ako kedysi pred sto rokmi, keď SA:MP zažíval najlepšie časy, ale myslíme si že posledné mesiace je aktivita na najlepších číslach za poslednú dobu, za čo vďačíme mnohým faktorom. Je ale asi na čase posunúť to ďalej.

Touto témou chceme zapojiť vás, teda komunitu do tohto plánu. Chceme aby ste povedali váš názor na to, čo by sa tu malo zmeniť/pridať/zmazať. Každý jeden nápad prehodnotíme a vyjadríme sa k nemu, až to bude aktuálne. 

Minimálne o štyroch konkrétnych podnetoch vieme a riešime ich už dlhšiu dobu, aj keď to tak možno z vašeho pohľadu nevyzerá.

 1. GTA V. Už dlho diskutovaná téma ku ktorej sme sa už viac krát vyjadrili pozitívne. Veľmi radi nasmerujeme toto fórum na niečo nové, niečo čo má väčšiu budúcnosť. Jediný problém je začiatok kedy musíme nových uživateľov zaujať contentom v danej sekcii. To že spravíme sekciu pre GTA V v ktorej bude jeden topic ničomu nepomôže.
 2. Pravidlá fóra. Momentálne sú pravidlá kombináciou novšej verzie a tej archaickej, navyše roztrieštené do viacerých tém. Pravidlá budú vyčistené a zjednotené do jednej témy. 
 3. Logo. Taktiež vec ktorá sa rieši na tomto fóre od kedy bolo nové logo použité. Poviem to skrátene. K starému logu sa fórum nevráti a jediné nové logo ktoré máme je toto. Namiesto toho, aby bolo vtedy nahraté nové logo na fórum "na tvrdo", bola poskytnutá príležitosť vyjadriť sa a komunita si odhlasovala aby toto logo bolo použité. Ak príde niekto s lepšou alternatívou, ktorá bude pekná a dajme tomu krajšia ako táto, nieje problém. 
 4. Reorganizácia a vyčistenie jednotlivých sekcií 

O dalších nápadoch momentálne diskutujeme interne a taktiež čakáme čo prinesiete vy :)

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

Ahoj,

jsem mile překvapený touto zprávou a souhlasím se zmíněnými body.

Doufám, že Lukáš Valenta forum neprodá, zvláště někomu, kdo se tu po letech zjeví jako blesk z čistého nebe a začne okolo sebe prskat na všechny strany a vyčítat nynějšímu vedení, že je neschopné. 

Já tu upřímně za ty roky pokrok v technické stránce fora vidím, i to nové logo se mi líbí. Nechápu, jak by někdo mohl ještě chtít to staré okoukané logo s figurkou od šach. 

Co se týče tagů, které mají opravdu nesmyslně vybrané barvy a tvoří tu takovou nic neříkající duhu by bylo třeba předělat. Ja osobně mám nějakou představu a až budu mít čas, zašlu hex kódy vEndovi do SZ. 

Dále by bylo potřeba trochu přeuspořádát příspěvky, nic konkrétního nemám, ale třeba se chytnete tohoto podnětu. Nějaká témata smazat, nějaká sloučit a třeba nějaká vytvořit. 

Edited by Woody

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

1. Osobne GTA V hrám na PS4, notebook mi to neutiahne, len na najmenších detailoch, ale skúsil som nejaký ten RP server a je to fakt bomba 😄 I keď to má pred sebou ešte dlhú cestu, tak to zatiaľ vyzerá fakt dobre. Nemyslím si ale, že je ešte čas na to, aby sa vytvorila samostatná sekcia. Predsa len tých serverov, kde naozaj hrajú ľudia je ešte málo a ten vývoj je ešte v rannej fáze, takže s tým by som ešte počkal.

2. To nechám na vás, doteraz som s nimi nemal žiadne problémy, takže mi vyhovujú tie, čo máme :) 

3. Logo a favicon webu by som určite zmenil. Nejak nevidím, ako toto súčasne logo reprezentuje PAWN/pawno/SA-MP, oproti starému. 

4. Dobrý nápad, niektoré témy by mohli byť zmazané, keďže obsahujú úplne nezmysly, čo sa týka hlavne návodov, kde sú niektoré veci už zastaralé a to vedie nováčikov k chybám. Týka sa to hlavne tých nezaradených, starých návodov. Ešte napríklad, niektoré sekcie mi prídu úplne zbytočne, napr. taká Counter Strike sekcia, Ostatní hry apod.

Inak by som tu nemenil nič, len som sa chcel vyjadriť k daným bodom ;)

Edited by luskanek

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 26 minutami, Woody said:

Co se týče tagů, které mají opravdu nesmyslně vybrané barvy a tvoří tu takovou nic neříkající duhu by bylo třeba předělat. Ja osobně mám nějakou představu a až budu mít čas, zašlu hex kódy vEndovi do SZ. 

Ideálně to pošli sem, nebo založ téma 😉

před 26 minutami, Woody said:

Doufám, že Lukáš Valenta forum neprodá, zvláště někomu, kdo se tu po letech zjeví jako blesk z čistého nebe a začne okolo sebe prskat na všechny strany a vyčítat nynějšímu vedení, že je neschopné. 

Nemám v plánu prodávat...

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 26 minutami, Wrong Time Wrong Place said:

Hele, všechna pravidla do 1 tématu? To si myslím že je blbost.

Má to více výhod. Jednou z nich je, že když někoho odkážeme na pravidla, stačí nám k tomu znát jeden odkaz. Další výhodou je, že nebudeme muset mít celou sekci jen pro pravidla, stačí, když je dáme do oznámení a do sekce Oznámení a informace. Přinese to tedy i úsporu místa. Neboj, sepíšeme to tak, aby to bylo přehledné: :)

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

Hrozně mě baví číst ty komentáře na nové logo 😄 Ono totiž to léta letoucí původní logo před tímto novým asi hrozně moc prezentovalo PAWNO či PAWN. Ale nikdo na to nekváknul ani slovo (krom toho, že v tom někteří viděli iniciály L a V jako Lukáš Valenta - jak úsměvné). Teď se tady z toho pomalu stávají odboje. Rád bych pro tyhle lidi, kteří nemají lepší výmluvu proč tohle nové logo NE je asi takové, že tohle forum už pár let není jenom o PAWN a onom SA:MP, ale již nabízí i další možnosti a pokud přijde i ono GTA V, je to jen další z důvodů, proč je nelogické toto forum již spojovat pouze a jen s nostalgií jménem PAWN. Jinak si dělejte co chcete 🙂 

PS: Když budete chtít, rád bych klidně obnovil FB page Pawna - více forum socializovat a medializovat.

Edited by Ingnition
 • Nope 2
 • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 6 hodinami, Ingnition said:

 Rád bych pro tyhle lidi, kteří nemají lepší výmluvu proč tohle nové logo NE je asi takové, že tohle forum už pár let není jenom o PAWN a onom SA:MP, ale již nabízí i další možnosti a pokud přijde i ono GTA V, je to jen další z důvodů, proč je nelogické toto forum již spojovat pouze a jen s nostalgií jménem PAWN.

Mně se nelíbilo ani LV logo stejně tak jako tohle. Já nevím, ale 5 čar ve čtverci se zaoblenými rohy mi opravdu z hlediska prezentace nic nepředá. A už vůbec v tom nevidím jakékoliv spojení s Pawn, Pawno, programováním, hrami, GTA. Vidím v tom jen nařízlou pružinu na modrém pozadí. Je to defakto úplně to samý jako LV logo, jen jsi přidal jednu čáru navíc a celý jinak poskládal. 

Na originální loga s figurkou nikdo neštěkal, protože vytvářely symbolitu vůči fóru. Ty se představuješ jako grafický designér, ale takoví lidi už musí vědět, že logo je úplně to první, co působí na potencionální zájemce/klientelu/návštěvníky. A jestli dle tvého názoru je opravdu 5 čar to nejlepší co se jim dá prezentovat, tak nechápu co v branži ještě děláš. Loga s figurkou spojovala název fóra s jazykem Pawn (a moc práce jim to nedalo, vždyť jsme na pawno.cz) a díky jednoduchému prvku figurky se lehce vrývalo do paměti. Neříkám, že by tu prostě absolutně totálně a jedině mělo být logo s prvkem figurky, ale podotýkám, že figurka byla s tímto fórem nejlépe spojená a toto spojení krásně ladilo s názvem i s tématem. 

Co se týče potencionálního nového loga, nevím proč by to nemohla být figurka (stále neříkám, že přes figurku nejede vlak), i když se fórum odebírá jiným směrem. Pawno.cz bude vždy evokovat jazyk Pawn, toho se už nikdy nezbaví - maximálně byť by změnilo název a doménu. A figurka není vůbec spojená se SAMP ani GTA. A jako významný prvek loga mi stále přijde originální (vůči konkurenčním portálům o programování).

Logotyp je kapitola sama o sobě. Řekněme, že to není ještě taková šílenost jako logo samotné. Může to i fungovat, ale podle mého (velice subjektivního, neprofesionálního a laického) názoru je to trochu rušivý element. Mně jako návštěvníkovi to do obsahu zbytku stránky prostě nesedí, ale není to úplně něco co by trhalo oči. Ale říkám, do tohoto zas tolik nevidím, můj názor se může brát jen jako oko zaměřené demografie.

Změny a budoucnost

Lukášovi Valentovi a později i vEndovi jsem odeslal kostru navrženého konceptu. Jelikož se mi LV přestal ozývat, usuzuji, že koncept kluci uchytili a vezmou v potaz mé myšlenky. Rád bych jim více přiblížil a předal nasbírané zkušenosti z mnoha projektů, které jsem měl na starosti a ve kterých jsme řešili obdobné problémy. Rád bych, aby si tu nikdo nedělal nějaký obrázek trojského koně. Já jsem se nepřišel hádat, ničit komunitu ani rozvracet týmy, já chci pomoci zvednout toto fórum zpátky na úroveň, kterou si zaslouží. A potřeboval jsem mírně ostré metody k tomu, abych zjistil, jak to tady vůbec je.

Omlouvám se tímto zdejšímu moderátorskému týmu. Přesvědčili jste mě o tom, že se tu opravdu nekopete do zádelí a snažíte se jít pokroku naproti. Jmenovitě se omlouvám hlavně Luciferovi, kterému jsem mírně křivdil. 

Co se týče mého konceptu. Nevím do jaké míry by ho chtěli kluci naplnit, nedostal jsem žádnou odezvu. Rád bych se zapojil a pomohl jakýmkoliv způsobem, jakékoliv oblasti, kterou jsem popsal v konceptu. Mohu nabídnout i finanční pomoc, profesionální grafickou práci od mých kontaktů i celá psaná školení o marketingu (která jsou dostupná jen za poplatek). 

Koncept

Koncept jsem originálně založil na trellu jako holou kostru myšlenek. Některé analýzy jsem netrefil, jiné ani do trella nenapsal. Proto trello úplně obejdu a sepíšu veškeré sepsané i nesepsané myšlenky rovnou sem do jednoho celku.

Nové směry

Je potřeba začít se věnovat novým titulům GTA. Možná bych ze začátku přeskočil GTAIV, jelikož hráčská základna se nikdy nedostane vysoko. GTAV má solidnější budoucnost, již existují multiplayerové modifikace a probíhá dokonce merge dvou hlavních. Pokud je potřeba na to sepsat nějakej malej content, rád něco sepíšu. 

Když už jsme v herní tématice programování - bylo by vhodné věnovat se i developmentu her. Je to dokonce odvětví, kterému se česká scéna moc nevěnuje. Česká Unity 3D fóra neexistují a pokud ano, tak o nich nikdo neví. Přitom stále roste zájem čechů se Unity 3D věnovat. To samé platí i o Unreal Enginu. Já jsem schopný sepsat nějaké návody pro Unity, jelikož je to můj koníček, mám na kontě nespočet miniher a 3 mobilní tituly.

Nevím jak se to zde má s webovým vývojem, jak si na tom stojí PHP, ASP.NET, Java(script) atd. Vím že něco takového tu už v minulosti bylo a víceméně fungovalo. Jak se to má nyní moc netuším, ale možná by stálo za to tyto sekce probudit.

Jako potencionální dvířka k novým diskuzím se mi zdá modding jiných herních titulů. To by ale chtělo, aby si vzal na starosti někdo, kdo má nějaký zájem o modding obecně.

Sociální sítě

Co jsem pochytil, je fakt, že sociální sítě jsou naprosto mrtvé. Je třeba vybrat správce sociálních sítí, který bude pravidelně šířit odkazy na zajímavá témata, šířit povědomí o fóru a starat se o odezvu. 

Bylo by dobré zaplatit si malou reklamu. Třeba budget 30Kč na den. Přivede to nové lidi a možná i profíky, které potřebujeme. Pokud LV nechce investovat, já mu s tím finančně klidně pomůžu.

Herní servery

Již od dob chytráka jsem měl plán na revoluční herní server. Nikdy jsem neměl dost podpory k tomu ho zrealizovat. Nejde ani o výborný Gamemód ani o perfektní rovnováhu Filterscriptů. Jde o myšlenku open source živého projektu. Celý Gamemód by mohl být vyvíjen celou komunitou např. na githubu. Jednou týdně by se dělal merge a nahrávalo by se to na herní server. Samozřejmě by byla potřeba nějaká moderátorská síla k ukočírování pull-requestů, ale to je to nejmenší. 

Nikdo tu nikdy nevzal v potaz, že CS 1.6, CSS, CSGO servery si konkurují kvalitou jejich módů. Jsme ku*va na fóru o pawnu, proč doprdele nemáme vlastní servery? Já si myslím, že pokud by se myšlenka open source serveru převedla i na tyto hry, mohli bychom nasbírat vážná čísla hráčů, kteří začnou dřív nebo později být aktivní i zde na fóru. Nejlepší způsob jak si zauzlovat hráče je přes hru.

Samozřejmě bychom mohli provozovat servery i v jiných hrách, napadne mě např. Garry's mod, TF2, atd. i mimo Valve tituly. I zde bych byl ochotný zainvestovat výpočetní výkon, pokud LV nebude chtít financovat.

Je také možnost vytvořit nějaké VIP systémy mimo open source řešení, které tyto servery zafinancují.

Hosting

Je to plán na dlouhou trať, ale plno lidí si zde shání klientelu pro své VPS/herní hostingy. Proč toho nevyužít a nenabízet hosting vlastní? Trochu to zvedne budget na ostatní oblasti.

Marketing

Je potřeba trochu zainvestovat do reklamy a dostat Pawno.cz do povědomí potencionálních návštěvníků. Pokud si já představím, že bych pawno neznal a vyskočil by někde na mě zajímavý banner s textem PAWNO.cz asi by to mou pozornost na chvíli upoutalo. Chtělo by to využít tento marketingový potenciál k nalákání nových lidí.

Komunitní akce

Těch pokusů zde již bylo příliš mnoho. Jednou se zde málem pronajala celá hospoda na LAN párty a nakonec se zjistilo že by přišli 4 lidi. Je třeba s tím kluci začít něco dělat. V naší době jsme nebyli plnoletí, nyní jsme. Vlaky, autobusy nás z místa A na místo B dostanou. Já vám nabízím HTC Vive virtuální realitu, ale musíte dorazit na místo setkání. Pokud si to nikdo nechce vzít na starost, tak já klidně vyberu místo, datum a čas kdy se sejdeme, dáme dvě pivka, zahrajem si VR a půjdem zase domu :) 

Obsah

Co se týče kategorizace a rozvržení obsahu. Nevím jak je na tom tento systém, ale phpBB mělo možnost vnořovat sekce do sekcí a do dalších sekcí. Využijte toho pro "uklizení" hlavní stránky. Na hlavní stránce je kvantum informací a nelze se v tom dobře orientovat. Udělejte sekci Pawn v té GTASA, GTAIV, GTAV atd. Toto převeďte pro všechny sekce.

Nejlepší výsledek by bylo, kdyby na hlavní stránce zůstalo tak 5 - 7 sekcí maximálně.

 • Děkuji (+1) 1
 • Líbí se mi to! (+1) 3

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 1 hodinou, ffredyk said:

Mně se nelíbilo ani LV logo stejně tak jako tohle. Já nevím, ale 5 čar ve čtverci se zaoblenými rohy mi opravdu z hlediska prezentace nic nepředá. A už vůbec v tom nevidím jakékoliv spojení s Pawn, Pawno, programováním, hrami, GTA. Vidím v tom jen nařízlou pružinu na modrém pozadí. Je to defakto úplně to samý jako LV logo, jen jsi přidal jednu čáru navíc a celý jinak poskládal. 

A logo nahryznuteho jablka ti povie nieco o pocitacoch alebo mobiloch? 😄

 

před 1 hodinou, ffredyk said:

Herní servery

Již od dob chytráka jsem měl plán na revoluční herní server. Nikdy jsem neměl dost podpory k tomu ho zrealizovat. Nejde ani o výborný Gamemód ani o perfektní rovnováhu Filterscriptů. Jde o myšlenku open source živého projektu. Celý Gamemód by mohl být vyvíjen celou komunitou např. na githubu. Jednou týdně by se dělal merge a nahrávalo by se to na herní server. Samozřejmě by byla potřeba nějaká moderátorská síla k ukočírování pull-requestů, ale to je to nejmenší. 

Nikdo tu nikdy nevzal v potaz, že CS 1.6, CSS, CSGO servery si konkurují kvalitou jejich módů. Jsme ku*va na fóru o pawnu, proč doprdele nemáme vlastní servery? Já si myslím, že pokud by se myšlenka open source serveru převedla i na tyto hry, mohli bychom nasbírat vážná čísla hráčů, kteří začnou dřív nebo později být aktivní i zde na fóru. Nejlepší způsob jak si zauzlovat hráče je přes hru.

Samozřejmě bychom mohli provozovat servery i v jiných hrách, napadne mě např. Garry's mod, TF2, atd. i mimo Valve tituly. I zde bych byl ochotný zainvestovat výpočetní výkon, pokud LV nebude chtít financovat.

Je také možnost vytvořit nějaké VIP systémy mimo open source řešení, které tyto servery zafinancují.

OS gamemod pawna som skusal robit ja, ale nikdo nebol ochotny sa pridat. Neni tu tolko skusenych programatorov v pawne, natoz vediacich pouzivat git.

 

před 1 hodinou, ffredyk said:

Hosting

Je to plán na dlouhou trať, ale plno lidí si zde shání klientelu pro své VPS/herní hostingy. Proč toho nevyužít a nenabízet hosting vlastní? Trochu to zvedne budget na ostatní oblasti.

Preto, ze sa to neoplati. Napisat kvalitnu administraciu pre hosting ti zabere strasne vela casu a penazi a kolko na tom zarobis? 50kc na servery? Tiez potrebujes platit vlastny server; analyzovat metriky na zaklade ktorych upravovat/upgradovat stroj pre idealny beh serverov; riesit financie okolo toho (platobne brany), byrokraciu ohladom GDPR a inych pi*ovyn; a kvoli comu? kvoli par stovkam mesacne?

Realne, budes mat tak 100 platiacych zakaznikov, ak vobec; to mas 5000 kc mesacne, minus naklady na server, naklady na programovanie/rozsirovanie adminky, dane a si v minuse.

 

před 1 hodinou, ffredyk said:

Komunitní akce

Těch pokusů zde již bylo příliš mnoho. Jednou se zde málem pronajala celá hospoda na LAN párty a nakonec se zjistilo že by přišli 4 lidi. Je třeba s tím kluci začít něco dělat. V naší době jsme nebyli plnoletí, nyní jsme. Vlaky, autobusy nás z místa A na místo B dostanou. Já vám nabízím HTC Vive virtuální realitu, ale musíte dorazit na místo setkání. Pokud si to nikdo nechce vzít na starost, tak já klidně vyberu místo, datum a čas kdy se sejdeme, dáme dvě pivka, zahrajem si VR a půjdem zase domu :) 

Tak jako, cestovat 2,5 hod. z Brna do Prahy, prip. 5 hod z NZ (SK) do Prahy je casovo a financne narocne iba kvoli sadnutiu si na pivko. Skor by to chcelo nejake viac dnove workshopy ohladom pawn, programovanie a pod.

 

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 14 minutami, Satan said:

A logo nahryznuteho jablka ti povie nieco o pocitacoch alebo mobiloch? 😄

Víš, že se ta firma jmenuje Apple, že ano? Absolutně stejné jako pawno.cz a figurka (anglicky Pawn) a programovací jazyk Pawn

před 14 minutami, Satan said:

OS gamemod pawna som skusal robit ja, ale nikdo nebol ochotny sa pridat. Neni tu tolko skusenych programatorov v pawne, natoz vediacich pouzivat git.

Moje myšlenka je trochu rozšířenější, šlo by o to udržovat jednotný GM, který prostě ze základu složí někdo zkušenější. Nováčci by si mohli nahrávat modulárně svoje FilterScripty, které by se poté na serveru spouštěly, tím by si mohli zdarma zkoušet svoje výtvory a předvádět je ostatním. Celý GM se dá postavit modulárně, ale rozebírat to je na celý samostatný topic.

před 14 minutami, Satan said:

Preto, ze sa to neoplati. Napisat kvalitnu administraciu pre hosting ti zabere strasne vela casu a penazi a kolko na tom zarobis? 50kc na servery? Tiez potrebujes platit vlastny server; analyzovat metriky na zaklade ktorych upravovat/upgradovat stroj pre idealny beh serverov; riesit financie okolo toho (platobne brany), byrokraciu ohladom GDPR a inych pi*ovyn; a kvoli comu? kvoli par stovkam mesacne?

Realne, budes mat tak 100 platiacych zakaznikov, ak vobec; to mas 5000 kc mesacne, minus naklady na server, naklady na programovanie/rozsirovanie adminky, dane a si v minuse.

Mě doma sedí dedikáč na 1Gbps lince, využívám ho jen jako seedbox, klidně věnuji jeho výkon tomuto účelu :) Vytvářením RMS a LMS systémů se zabývám poslední půlrok, proto si myslím, že tvorba administrace serverové správy nebude zase takový problém. Navíc jsem se snažil nastínit nějaký základní hosting, ne vymazlenou hovadinu, která má na všechno tlačítko. Jsme fórum o programování a měli bychom naše návštěvníky naučit i jak zacházet s linuxem a serverem jako takovým. Ne jim ukázat tlačítka a vypustit je na dětské hřiště.

před 14 minutami, Satan said:

Tak jako, cestovat 2,5 hod. z Brna do Prahy, prip. 5 hod z NZ (SK) do Prahy je casovo a financne narocne iba kvoli sadnutiu si na pivko. Skor by to chcelo nejake viac dnove workshopy ohladom pawn, programovanie a pod.

Máš pravdu, že vzdálení členové a slováci jsou v nevýhodě. Nicméně vícedenní workshopy potřebujou financování. Jelikož se fórum nebylo schopno ve větším počtu sejít ani na pivko, pochybuju, že by se našlo dost lidí ochotných zaplatit např. 200,- aby mohli přijet na 3 dny brainstormovat do hospody :)

Edited by ffredyk

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 2 minutami, ffredyk said:

Moje myšlenka je trochu rozšířenější, šlo by o to udržovat jednotný GM, který prostě ze základu složí někdo zkušenější. Nováčci by si mohli nahrávat modulárně svoje FilterScripty, které by se poté na serveru spouštěly, tím by si mohli zdarma zkoušet svoje výtvory a předvádět je ostatním. Celý GM se dá postavit modulárně, ale rozebírat to je na celý samostatný topic.

Ukaz mi cloveka, ktory tomu bude ochotny venovat stovky hodin svojho casu a neprestane ho t obavit ani po mesiacoch/rokoch.
Viz. treba kalcor. Ma zo SAMP peniaze a aj tak na to sere.

 

před 5 minutami, ffredyk said:

Mě doma sedí dedikáč ja 1Gbps lince, využívám ho jen jako seedbox, klidně věnuji jeho výkon tomuto účelu :) Vytvářením RMS a LMS systémů se zabývám poslední půlrok, proto si myslím, že tvorba administrace serverové správy nebude zase takový problém. Navíc jsem se snažil nastínit nějaký základní hosting, ne vymazlenou hovadinu, která má na všechno tlačítko. Jsme fórum o programování a měli bychom naše návštěvníky naučit i jak zacházet s linuxem a serverem jako takovým. Ne jim ukázat tlačítka a vypustit je na dětské hřiště.

Co ked sa posere dedikac? Ludia budu bez serveru nez sa to opravy. No ja som mal zase 3 roky free SAMP hosting a posledne 2 roky vyvijam modularne, mikrokernelove full stack aplikace v Angularu + .NET Core, tak viem, ze to neni iba tak :) 

Stejnak to neni moc dobry marketingovy model. Preco by ti mali ludia platit tolko co u konkurencie za to, ze dostanu menej? Chces ich nieco ucit alebo chces predat? Ak ich chces nieco naucit, tak k tomu nepotrebujes rozbiehat hosting; ak chces predat, tak musis konkurovat kvalitou, ktora stoji peniaze, ktore sa ti stejnak nikdy nevratia.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 57 minutami, Satan said:

Ukaz mi cloveka, ktory tomu bude ochotny venovat stovky hodin svojho casu a neprestane ho t obavit ani po mesiacoch/rokoch.
Viz. treba kalcor. Ma zo SAMP peniaze a aj tak na to sere.

V tom máš pravdu, nicméně tento GM nemusí mít na starosti jeden člověk neustále :) jde jen o to postavit ucelený a funkční základ, který se potom bude rozšiřovat formou open source contributingu. Plus k tomu nabízet nováčkům sandboxové prostředí pro jejich filterscripty pod moderátorským dohledem. Jde o to aby to jelo cestou komunity, ne jednoho člověka, pawno.cz by mělo dodat jen prostor a možnost.

před 57 minutami, Satan said:

Co ked sa posere dedikac? Ludia budu bez serveru nez sa to opravy. No ja som mal zase 3 roky free SAMP hosting a posledne 2 roky vyvijam modularne, mikrokernelove full stack aplikace v Angularu + .NET Core, tak viem, ze to neni iba tak :) 

Stejnak to neni moc dobry marketingovy model. Preco by ti mali ludia platit tolko co u konkurencie za to, ze dostanu menej? Chces ich nieco ucit alebo chces predat? Ak ich chces nieco naucit, tak k tomu nepotrebujes rozbiehat hosting; ak chces predat, tak musis konkurovat kvalitou, ktora stoji peniaze, ktore sa ti stejnak nikdy nevratia.

Věřím, že máš více zkušeností, přeci jen do tohoto odvětví zase tolik nevidím. Dám ti za pravdu, že to asi nemá smysl. Jen mi to připadalo jako dobrá myšlenka.

Každopádně cena by nemusela být vysoká, např. 20,- Kč za 100 slotů by vůbec nemuselo znít špatně (opravdu nevím kolik se ceny pohybují v tomto sektoru), s tím že člověk dostane balíček server - návody (spíše rozuměj dokumentace) - databázi hotových scriptů (výtvory zde na fóru) plus možnost podpory s řešením problémů od všech členů fóra. Je to něco, co jiné hostingy nenabízejí, proto mi to přišlo jako nový vítr na trhu. Když vyloučím, že by LV musel platit dedikáč, který by jel u mě a časem by se pořídil zálohový dedikáč, který by také mohl jet u mě, tak to jsou náklady mínus energie, připojení a jeden dedikovaný server. Technicky bych se postaral já. 

Každopádně jsem to nemyslel jako okamžitý výtvor, byl to spíš plán na delší trať poté co se vyřeší ostatní důležitější neduhy fóra.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

Logo bolo zvolené komunitou, pretože som neni grafik a nemám ani kreativitu a prišiel návrh na zmenu loga, ešte k tomu od človeka, čo robil návrh pôvodného loga, tak som nechal na komunitu, či to chce. Väčšina zvolila, že áno.

 

Nové smery a sociálne siete  - súhlasím

Herné serveri sú koncept, do ktorého som sa chcel pustiť už dávnejšie, no je to komplikovanejšie, v prvom rade treba nájsť financie na podporu tých serverov.

Hosting - Určite nie, ako už bolo spomínané s tým je strašne veľa problémov, obrovské investície a negarantované výnosy.

Marketing - Why not?

Komunitné akcie - To by išlo viac-menej mimo mňa, nemohol by som sa na nich aj tak zúčastniť, ak by mal niekto v pláni ich tvoriť, podporím ho v tom.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 18 minutami, Lucifer Morningstar said:

Logo bolo zvolené komunitou, pretože som neni grafik a nemám ani kreativitu a prišiel návrh na zmenu loga, ešte k tomu od človeka, čo robil návrh pôvodného loga, tak som nechal na komunitu, či to chce. Väčšina zvolila, že áno.

image.thumb.png.4ace82fa6fab823b779f5290ebf8610f.png

Hlasování o logu bylo rozporuplné. Nechci teď nijak shazovat tvá rozhodnutí, či postavení, ale rozumný leader by se spíš rozhodl pro neúspěch ankety, protože z tohoto výsledku hrozí rozdělení komunity. Např. Runescape má opravdu perfektní systém hlasování o developmentu hry. Vývojáři nabídnou hráčům hlasování o tom co do hry mají přidat, změnit či odstranit. Pokud hlasování neskončí alespoň s 75% pozitivních hlasů, není úspěšné, protože by hrozilo rozdělení komunity, znechucení hry velkému počtu hráčů atd. Více info zde.

před 18 minutami, Lucifer Morningstar said:

Herné serveri sú koncept, do ktorého som sa chcel pustiť už dávnejšie, no je to komplikovanejšie, v prvom rade treba nájsť financie na podporu tých serverov.

Já nabízím serverové zázemí a klidně se i pustím do gamemódu. 

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

Viacmenej som sa rozhodol za menu loga kvôli tomu, že predošlé tak celkom nesedelo tématike témy, prišiel prvý a jediný návrh na zmenu, tak som to nechal na komunite, väčšina vyhráva. Ak by tu bol nový, lepší návrh netvrdím, že sa mu budem brániť.

 

Okej, to by bolo super, napíšem ti ohľadom toho ešte hneď ako sa doriešia technické veci fóra - Upgrade na najnovšiu verziu a riešenie problémov ohľadom starých pluginov na novej verzií.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 15 minutami, ffredyk said:

Pokud hlasování neskončí alespoň s 75% pozitivních hlasů, není úspěšné, protože by hrozilo rozdělení komunity

A tím, že budeš ignorovat 18 hlasů, které se jasně vyjádřily pro změnu a které vyhrály anketu, komunitu nerozdělíš? Vždyť to takhle může fungovat na obou stranách. Příště se navíc na nějaké hlasování rovnou vykašlou, protože budou věřit tomu, že stejně dost hlasů nezískají. Tenhle systém má podle mě víc nevýhod než výhod.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 10 minutami, vEnd said:

A tím, že budeš ignorovat 18 hlasů, které se jasně vyjádřily pro změnu a které vyhrály anketu, komunitu nerozdělíš? Vždyť to takhle může fungovat na obou stranách. Příště se navíc na nějaké hlasování rovnou vykašlou, protože budou věřit tomu, že stejně dost hlasů nezískají. Tenhle systém má podle mě víc nevýhod než výhod.

Máš pravdu, ale i nemáš. Komunita se rozdělí jen v případě, že by hlasování dopadlo např. na 74% a v tom případě už je na rozhodnutí pověřené osoby, zda-li změnu provede nebo. Runescape má limit 75% pevný a neměnný, dokonce už u nich proběhlo hlasování s nějakými 74,8% pokud se nemýlím, a neschválili ho. V případě hlasování 50-50 je ovšem rozdělení komunity v obou případech a radši bych hledal jiné řešení než o kterých se hlasovalo.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

Já se fakt musím smát. 😄 Jako sorry, ale nechcete tuhle šaškárnu přepsat na: Chceme jiný logo pawno.cz? Vždyť tady snad stejně nejvíc ze všeho všechny sere to nové logo. Tak ho prosím vás změnte a bude klid. Ono totiž opravdu tady nikdo nebude nic řešit, než bude jiné logo. Které zcela zaručeně může za to, že tohle forum upadlo do zapomnění. Staré logo které nepřipomínalo také nic bylo roky v pořádku a nikdo absolutně nikdo nepřišel s žádným novým logem. Nyní kdy přišel redesign původního loga, je najednou všechno špatně a je tady desítka chytráků, kteří by to logo udělali úplně jinak. Dosud i po tu celou dobu co tu už nové logo je, nepřišel nikdo s ničím novým. Jen tu má plno lidí plnou hubu keců, jak je příšerný. Připadáte mi fakt úsměvný a začínám se skutečně bavit nad tím, jak je tady tohle forum jen jedna velká ubohá komedie, kdy jeden se snaží dokázat tu svojí pravdu a prezentovat se jako naprostý profík v každém oboru, který ví co je pro forum to správné a ostatní jsou idioti.

Místo řešení podstatných věcí tu řešíte opět jen ho*na, jako je logo. Strefovat se do něho při každé diskuzi, jen abych si tu nahonil lajky a pozitivní reputanci od těch neustále stejných lidí. 

Uvědomte si, že tohle forum je úplně mrtvé a kdyby sem nechodili furt ty stejní lidé, tak už se to tu snad ani nevyplatí udržovat při životě. Ale ne, stejně tady budete řešit jednu věc, kterou tu někdo po letech pro forum udělal. Místo vděku tu melete jen držkou. Všechno se dá upravit, když člověk i rozumně komunikuje. Což tady zatím ani jeden neumí.

Ohledně těch herních serverů, ty se v dnešní době fakt už nevyplatí ani budovat. Tohle je už přežitek, který se vůbec nevrátí. Hosting? K čemu, další nesmyslná zátěž pro forum. Maximálně spojit spolupráci s již existujícím hostingem. Ale aby se tady budoval zcela nový základ pro hosting a herní servery je úplná kravina. Trh už je tímhle tak přeplněný, že jediný kdo by to využíval by bylo opět jen pár jedinců, co sem chodí denně. Kravina a zbytečně vyhozený čas, který se může věnovat opravdu podstatným a důležitým věcím pro tohle forum jako je rozvoj témat, diskuzí, zaměření a především mediální a sociální propagaci. Což je myslím teď alfa omega proto, aby se vůbec tohle forum mohlo zachránit. A ne že tu hned budeme budovat nějaké zbytečné a bezvýznamné herní severy a hosting.

Pro záchranu fora jste už mohli udělat něco dávno. Teď když jde na lámání chleba, tak je tu desítek chytráků s úžasným plánem na záchranu.

Gratuluji a opravdu se těším, s čím dalším tady přijdete.

 • Nope 4
 • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 17 minutami, Ingnition said:
Spoiler

 

Já se fakt musím smát. 😄 Jako sorry, ale nechcete tuhle šaškárnu přepsat na: Chceme jiný logo pawno.cz? Vždyť tady snad stejně nejvíc ze všeho všechny sere to nové logo. Tak ho prosím vás změnte a bude klid. Ono totiž opravdu tady nikdo nebude nic řešit, než bude jiné logo. Které zcela zaručeně může za to, že tohle forum upadlo do zapomnění. Staré logo které nepřipomínalo také nic bylo roky v pořádku a nikdo absolutně nikdo nepřišel s žádným novým logem. Nyní kdy přišel redesign původního loga, je najednou všechno špatně a je tady desítka chytráků, kteří by to logo udělali úplně jinak. Dosud i po tu celou dobu co tu už nové logo je, nepřišel nikdo s ničím novým. Jen tu má plno lidí plnou hubu keců, jak je příšerný. Připadáte mi fakt úsměvný a začínám se skutečně bavit nad tím, jak je tady tohle forum jen jedna velká ubohá komedie, kdy jeden se snaží dokázat tu svojí pravdu a prezentovat se jako naprostý profík v každém oboru, který ví co je pro forum to správné a ostatní jsou idioti.

Místo řešení podstatných věcí tu řešíte opět jen ho*na, jako je logo. Strefovat se do něho při každé diskuzi, jen abych si tu nahonil lajky a pozitivní reputanci od těch neustále stejných lidí. 

Uvědomte si, že tohle forum je úplně mrtvé a kdyby sem nechodili furt ty stejní lidé, tak už se to tu snad ani nevyplatí udržovat při životě. Ale ne, stejně tady budete řešit jednu věc, kterou tu někdo po letech pro forum udělal. Místo vděku tu melete jen držkou. Všechno se dá upravit, když člověk i rozumně komunikuje. Což tady zatím ani jeden neumí.

Ohledně těch herních serverů, ty se v dnešní době fakt už nevyplatí ani budovat. Tohle je už přežitek, který se vůbec nevrátí. Hosting? K čemu, další nesmyslná zátěž pro forum. Maximálně spojit spolupráci s již existujícím hostingem. Ale aby se tady budoval zcela nový základ pro hosting a herní servery je úplná kravina. Trh už je tímhle tak přeplněný, že jediný kdo by to využíval by bylo opět jen pár jedinců, co sem chodí denně. Kravina a zbytečně vyhozený čas, který se může věnovat opravdu podstatným a důležitým věcím pro tohle forum jako je rozvoj témat, diskuzí, zaměření a především mediální a sociální propagaci. Což je myslím teď alfa omega proto, aby se vůbec tohle forum mohlo zachránit. A ne že tu hned budeme budovat nějaké zbytečné a bezvýznamné herní severy a hosting.

Pro záchranu fora jste už mohli udělat něco dávno. Teď když jde na lámání chleba, tak je tu desítek chytráků s úžasným plánem na záchranu.

Gratuluji a opravdu se těším, s čím dalším tady přijdete.

 

 

Nikdy som nepovedal, že to logo je zlé, zvolila si ho komunita  ide to mimo mňa, mne osobne k tématike sedí, len tu ho stále niekto rieši. Vyjadril som sa k tomu tak, že ak má niekto lepší návrh nech si ho dá, sekciu tu na to máme a zmenám sa nebránim. Osobne posledná vec o ktorú sa teraz budem zaujímať, to je riešenie loga. Sú tu podstatnejšie technické veci, ktoré treba najskôr vyriešiť.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 23 minutami, Ingnition said:
 

Já se fakt musím smát.

😄 Jako sorry, ale nechcete tuhle šaškárnu přepsat na: Chceme jiný logo pawno.cz? Vždyť tady snad stejně nejvíc ze všeho všechny sere to nové logo. Tak ho prosím vás změnte a bude klid. Ono totiž opravdu tady nikdo nebude nic řešit, než bude jiné logo. Které zcela zaručeně může za to, že tohle forum upadlo do zapomnění. Staré logo které nepřipomínalo také nic bylo roky v pořádku a nikdo absolutně nikdo nepřišel s žádným novým logem. Nyní kdy přišel redesign původního loga, je najednou všechno špatně a je tady desítka chytráků, kteří by to logo udělali úplně jinak. Dosud i po tu celou dobu co tu už nové logo je, nepřišel nikdo s ničím novým. Jen tu má plno lidí plnou hubu keců, jak je příšerný. Připadáte mi fakt úsměvný a začínám se skutečně bavit nad tím, jak je tady tohle forum jen jedna velká ubohá komedie, kdy jeden se snaží dokázat tu svojí pravdu a prezentovat se jako naprostý profík v každém oboru, který ví co je pro forum to správné a ostatní jsou idioti.

Místo řešení podstatných věcí tu řešíte opět jen ho*na, jako je logo. Strefovat se do něho při každé diskuzi, jen abych si tu nahonil lajky a pozitivní reputanci od těch neustále stejných lidí. 

Uvědomte si, že tohle forum je úplně mrtvé a kdyby sem nechodili furt ty stejní lidé, tak už se to tu snad ani nevyplatí udržovat při životě. Ale ne, stejně tady budete řešit jednu věc, kterou tu někdo po letech pro forum udělal. Místo vděku tu melete jen držkou. Všechno se dá upravit, když člověk i rozumně komunikuje. Což tady zatím ani jeden neumí.

Ohledně těch herních serverů, ty se v dnešní době fakt už nevyplatí ani budovat. Tohle je už přežitek, který se vůbec nevrátí. Hosting? K čemu, další nesmyslná zátěž pro forum. Maximálně spojit spolupráci s již existujícím hostingem. Ale aby se tady budoval zcela nový základ pro hosting a herní servery je úplná kravina. Trh už je tímhle tak přeplněný, že jediný kdo by to využíval by bylo opět jen pár jedinců, co sem chodí denně. Kravina a zbytečně vyhozený čas, který se může věnovat opravdu podstatným a důležitým věcím pro tohle forum jako je rozvoj témat, diskuzí, zaměření a především mediální a sociální propagaci. Což je myslím teď alfa omega proto, aby se vůbec tohle forum mohlo zachránit. A ne že tu hned budeme budovat nějaké zbytečné a bezvýznamné herní severy a hosting.

Pro záchranu fora jste už mohli udělat něco dávno. Teď když jde na lámání chleba, tak je tu desítek chytráků s úžasným plánem na záchranu.

Gratuluji a opravdu se těším, s čím dalším tady přijdete.

Tento topic sme spravili z dôvodu nabratia nápadov, to že tu niekto napíše aby sme spravili hosting, aby sme spravili servery neznamená že ideme robiť hosting a zakladať servery. Každý môže napísať čo chce, to neznamená že sa tak aj stane. Navyše téma logo je uzavretá, viz prvý príspevok, takže neviem načo to vôbec niekto rieši. Nemusíš sa báť, riešia sa podstatné veci a to že to tak tebe nepripadá a vidíš za všetkým zas len logo tak bohužiaľ.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 1 hodinou, Ingnition said:

Já se fakt musím smát.

😄 Jako sorry, ale nechcete tuhle šaškárnu přepsat na: Chceme jiný logo pawno.cz? Vždyť tady snad stejně nejvíc ze všeho všechny sere to nové logo. Tak ho prosím vás změnte a bude klid. Ono totiž opravdu tady nikdo nebude nic řešit, než bude jiné logo. Které zcela zaručeně může za to, že tohle forum upadlo do zapomnění. Staré logo které nepřipomínalo také nic bylo roky v pořádku a nikdo absolutně nikdo nepřišel s žádným novým logem. Nyní kdy přišel redesign původního loga, je najednou všechno špatně a je tady desítka chytráků, kteří by to logo udělali úplně jinak. Dosud i po tu celou dobu co tu už nové logo je, nepřišel nikdo s ničím novým. Jen tu má plno lidí plnou hubu keců, jak je příšerný. Připadáte mi fakt úsměvný a začínám se skutečně bavit nad tím, jak je tady tohle forum jen jedna velká ubohá komedie, kdy jeden se snaží dokázat tu svojí pravdu a prezentovat se jako naprostý profík v každém oboru, který ví co je pro forum to správné a ostatní jsou idioti.

Místo řešení podstatných věcí tu řešíte opět jen ho*na, jako je logo. Strefovat se do něho při každé diskuzi, jen abych si tu nahonil lajky a pozitivní reputanci od těch neustále stejných lidí. 

Uvědomte si, že tohle forum je úplně mrtvé a kdyby sem nechodili furt ty stejní lidé, tak už se to tu snad ani nevyplatí udržovat při životě. Ale ne, stejně tady budete řešit jednu věc, kterou tu někdo po letech pro forum udělal. Místo vděku tu melete jen držkou. Všechno se dá upravit, když člověk i rozumně komunikuje. Což tady zatím ani jeden neumí.

Ohledně těch herních serverů, ty se v dnešní době fakt už nevyplatí ani budovat. Tohle je už přežitek, který se vůbec nevrátí. Hosting? K čemu, další nesmyslná zátěž pro forum. Maximálně spojit spolupráci s již existujícím hostingem. Ale aby se tady budoval zcela nový základ pro hosting a herní servery je úplná kravina. Trh už je tímhle tak přeplněný, že jediný kdo by to využíval by bylo opět jen pár jedinců, co sem chodí denně. Kravina a zbytečně vyhozený čas, který se může věnovat opravdu podstatným a důležitým věcím pro tohle forum jako je rozvoj témat, diskuzí, zaměření a především mediální a sociální propagaci. Což je myslím teď alfa omega proto, aby se vůbec tohle forum mohlo zachránit. A ne že tu hned budeme budovat nějaké zbytečné a bezvýznamné herní severy a hosting.

Pro záchranu fora jste už mohli udělat něco dávno. Teď když jde na lámání chleba, tak je tu desítek chytráků s úžasným plánem na záchranu.

Gratuluji a opravdu se těším, s čím dalším tady přijdete.

Nejdříve ze všeho mi dovol se zasmát tvým argumentům, že to tu řešíme pro lajky a reputace.. Jestli žiješ v domnění, že po několika letech sem přijdu se životním cílem nasbírat nejvíc lajků a reputací, tak je mi tě líto.

Ohledně serverů a hostingu. Je to koncept, nápad, idea, která se nemá realizovat okamžitě, třeba i vůbec. Nicméně, prioritu konceptu jsem nastínil už v prvním příspěvku. 

Logo se řeší, protože je špatný, já nejsem grafik abych logo vytvářel, tak alespoň podotknu, že stojí za ho*no a to mi vytknout nemůžeš. Spíš by jsi se měl chytnout za rypák, přestat se tu ohánět argumenty typu, že starý logo bylo taky na ho*no, fórum je stejně mrtvý atd. Jestli jsi si ještě nevšiml, tak plno lidí tu má zájem fórum zachránit a že předmětem oné záchrany je i kvalita tvé práce a podrejpnutí tvého ega, je holt jen tvůj problém, kterému jsi mohl předejít, kdyby jsi tenkrát udělal pořádný logo, nebo se na to vysral. 

Evidentně máš pocit, že jsi profík, když si za to necháš platit. Já osobně jsem se styděl, když jsem logo od tebe ukazoval profíkům, kteří se věnovali grafice a reklamě naší herny. A ještě víc jsem se styděl, že jsem to byl já, kdo tě doporučoval jako dobrýho grafika, který nám udělá hezké logo. To bylo před rokem. 

Pokud ti natolik ubližuje, že se tu řeší tvoje práce, tak holt sklop uši a přestaň tu bránit tu sračku co se tyčí na vrcholu fóra. Já mám fakt sto chutí se teď sejít s grafickým studiem a zaplatit jim, aby ti ukázali jak se má dělat logo pro programátorské herní fórum. Tvoji práci bych označil pomalu jako zlodějnu, vzhledem k tomu jak se prezentuješ a jak dlouho v branži existuješ.

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

😂😂😂😂

Nebudu to ani cist. Jediny kdo tady celou dobu ze sebe dela profika jses leda tak ty. Plnou hubu kecu, vysledky nulove. 

Jo a nikdy jsem netvrdil ze to logo je super, delal jsem to pro zabavu. To ty tady resis ze se jedna o profi logo. Nejsem profil a nikdy jsem se tak neoznacoval. To jenom ty, ho ze sebe delas.

Me kritika narozdil od tebe neboli, z kritiky se clovek uci. Jen se pozastavuji nad vasi mentalitou, kdy to nejhlavnejsi k reseni je zrovna logo. Preber si to jak chces, ostatne ty jsi tady za toho chytreho 😘

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
před 39 minutami, Ingnition said:

😂😂😂😂

Nebudu to ani cist. Jediny kdo tady celou dobu ze sebe dela profika jses leda tak ty. Plnou hubu kecu, vysledky nulove. 

Jo a nikdy jsem netvrdil ze to logo je super, delal jsem to pro zabavu. To ty tady resis ze se jedna o profi logo. Nejsem profil a nikdy jsem se tak neoznacoval. To jenom ty, ho ze sebe delas.

Me kritika narozdil od tebe neboli, z kritiky se clovek uci. Jen se pozastavuji nad vasi mentalitou, kdy to nejhlavnejsi k reseni je zrovna logo. Preber si to jak chces, ostatne ty jsi tady za toho chytreho 😘

Nevím, přijdeš mi tvými řádky hrozně ublíženej.

Nechápu, dle čeho soudíš mé výsledky. 

Nevím, dle čeho soudíš, že ze sebe dělám profíka, je to tím, že se snažím vytvořit smysluplný koncept, nebo tím, že hájím svou kompetenci? 

Btw: logo je opravdu to nejdůležitější v prezentaci čehokoliv. Nevím proč to nedokážeš stále pochopit. 

Věci pro zábavu nedělá člověk na zakázku. 

Edited by ffredyk

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Zde můžete odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Obnovili jsme váš původní obsah (obsah napsaný před zavřením).   Smazat obnovený obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...