Jump to content
Satan

ostatní Regitrace feedback

Recommended Posts

Ahoj,
robim webovu aplikaciu a zaujimal by ma vas nazor ako koncovych uzivatelov.

Povedzme, ze vam niekdo posle link na moju appku, na ktoru sa musite zaregistrovat, aby ste ju mohli vyskusat.
Pri registracii zadavate firstname, last name, email a heslo.
Potom vam pride na mail kod, ktory musite opisat ako overenie emailu.
Dalej musite zadat tel. cislo a nasledne opisat kod z sms na overenie.

boli by ste ochotny si overit mail a tel. cislo alebo by ste registraciu vzdali skor, nez by ste ju dokoncili?
A ktory krok by bol pre vas odradzujuci? (Napr. overenie mailu este v pohode, ale tel. cislo je uz moc).

Sdílet tento příspěvek

Čím víc toho chceš po uživatelích, tím víc jim házíš klacky pod nohy. Rozhodně je v tvém zájmu jim zjednodušit registraci co nejvíce a věci, které při registraci nevyplnili (např. jméno, příjmení, telefon), tak vynutit zadání těchto informací až v momentě, kdy je budeš potřebovat. Při registraci bych tyto pole nevyžadoval.

Opisovat kód z emailu: Rozhodně bych přidal i link na aktivaci, přece jen klik na link je víc friendly

Edited by kazlik

Sdílet tento příspěvek

záleží o akú appku sa jedná, ale všeobecne by som sa riadne nasral po overení emailu, keby si po mne chcel overiť ešte aj telefón, aby som mohol vôbec niečo robiť. Nejako takto

Sdílet tento příspěvek

Super, diky za feedback. Overenie tel. cisla implementovat teda nebudem.

On 2. 5. 2019 at 9:52, vEnd said:

Ověření pomocí e-mailové adresy kdykoliv (pokud bych hodně nechtěl dávat vlastní mail, vždy mohu použít 10minutesmail), ale zadávání telefonu by mě odradilo. 

Podobne mailove schranky som chcel zakazat. Jedna sa o platenu sluzbu s 30 dni free a potrebujem aspon nejako obmedzit ludi, aby si nevytvarali multi acc. Netflix to napr. riesi tak, ze uzivatel je povinny zadat udaje o kreditke a subscription mu bude strhnuty az po 30tich dnoch. Ale u nas by to s velkou pravdepodobnostou nefungovalo.

Sdílet tento příspěvek

před 5 minutami, Satan said:

Jedna sa o platenu sluzbu s 30 dni free a potrebujem aspon nejako obmedzit ludi, aby si nevytvarali multi acc.

Čo keby si dával 30 dní free pre každú unikátnu ip bez ďalšieho overovania a ak by sa registroval niekto pod ip, ktorá už je v systéme, tak by si ho nútil overiť sa pomocou unikátneho telefónneho čísla / kreditky? Účet by mohol samozrejme existovať aj bez overenia, akurát by nedostal 30 dní zdarma.

Sdílet tento příspěvek

před 5 hodinami, DuFF said:

Čo keby si dával 30 dní free pre každú unikátnu ip bez ďalšieho overovania a ak by sa registroval niekto pod ip, ktorá už je v systéme, tak by si ho nútil overiť sa pomocou unikátneho telefónneho čísla / kreditky? Účet by mohol samozrejme existovať aj bez overenia, akurát by nedostal 30 dní zdarma.

Problem je, ze napr. UPC v CR nedava verejne IP adresy, tak ze vseci uzivatelia vystupuju pod jednou IP adresou.

Sdílet tento příspěvek

On 3. 5. 2019 at 17:47, Satan said:

Problem je, ze napr. UPC v CR nedava verejne IP adresy, tak ze vseci uzivatelia vystupuju pod jednou IP adresou.

Mám UPC a mám veřejnou IP :)

Jinak, místo pole Firstname a Lastname udělej pole Fullname – je dost otravné, když je to rozdělené na více fieldů.

Sdílet tento příspěvek

Na známych stránkach ako je Google, Facebook, Instagram, Steam, UPlay... nemám problém s overením cez tel. číslo. Ale menej známe stránky ako hovoríš ty, tak by som sa neregistroval. S E-Mailovým overením problém nemám žiaden, ale tel. číslo je už moc, predsa len, môžu ti volať, písať sms a zneužiť číslo keď sa niekto nabúra do tej stránky.

Sdílet tento příspěvek

Rovnakú vec som riešil pred cca 2 rokmi. Webová služba mala mať "free trial" na 10 dní ale ako zabezpečiť, aby to ľudia nezneužívali (inú **jednoduchú** možnosť ako overenie kreditky/mobilu nevidím)

Vyriešili sme to tiež cez SMS, že mu prišiel kód. Ale nebolo to v registrácii. V registrácii by som mu napísal že si môže založiť účet ale ten účet mu bude "k ničomu" ak si nezaplatí službu alebo ak si potom nepotvrdí účet mobilom - dostane free trial. Po registrácii mu niekde, na viditeľnom mieste, písať niečo v štýle "Chceš si našu super službu vyskúšať na 10 dní úplne zadarmo? [Klikni sem]". Tam by som mu jasne a zretelne vysvetlil načo je treba jeho telefónne číslo. A toto je vec ktorú som chcel implementovať - ale nedalo sa lebo užívatelia potom mohli zapnúť službu "sms notifikácia" - že by sa po poslaní kódu tel. číslo uložilo do nečitateľnej podoby (bcrypt?). Stalo by sa z toho vlastne druhé heslo. A aj to by som mu vysvetlil - že telefónne číslo sa nebude ukladať v čitatelnej podobe a nikto k nemu nebude mať viac prístup. Že slúži iba na overenie. Následne pri pokuse 2x použiť to isté tel. číslo by som kontroloval iba hashe.

btw cca 10% užívateľov (allusers <=10k) dalo svoje tel. číslo

Edited by QWER

Sdílet tento příspěvek

Ja mam velmi rad prihlasovanie cez Google ucet a respektujem stranky, ktore si dali namahu to implementovat viac. Na Google bezne stacia minimalne povolenia na zobrazenie mailu pri logine, takze to je v pohode podla mna.

Facebooku neverim a rozhodne by som ho na login nepouzival. Uprimne sa vzdy pousmejem, ked stranka ma Google a nema FB, ale samozrejme urcite niektory ludia preferuju FB, takze ak to pridas, tak fajn. Co som videl vacsina programatorsky zameranych stranok ako gitlab, bitbucket atd. Facebook taktiez nepodporuju, takze asi niesom sam, co Zuckerbergovi neverim 😄

Edited by xhunterx

Sdílet tento příspěvek