Jump to content
ffredyk

ostatní Kalcor vs Y_Less

Recommended Posts

na Y_lessovej strane, väčšina bodov prečo už je viac menej v topicu čo freddy linkol. Kalcor drží SA:MP v bode kedy nevidí môžné vylepšenia, pochybujem že sa mu chce SA:MP vylepšovať a správa sa ako malé dieťa. Pamätáte si keď cenzúroval produkty googlu? Y_Less naopak dáva nádej SA:MPu a jeho budúcnosti, má ľudí čo za ním stoja, má dobré argumenty prečo sa pustili do open.mp a Kalcor naňho nijak nereagoval(až na ban teda), nijak sa nebráni pretože vie že má y_less pravdu.

Sdílet tento příspěvek

Kalcor i Y_less mi na sa-mp forku hodne pomohli (v dobe kdy jeste nemel Y_less ban). Takze jako lidi mi oba pripadaji fajn. Myslim ze z bych dotazu v DL sekci na forku se da hodne naucit (teda z realci Kalcora). Kalcor me stve svym pristupem a hlavne rozdelenim SA-MP komunity. Ale ffredyk mi rozsiril obzory. Vzdy jsem si rikal, proc se Kalcor zajima jen o hrstku nejakych starych serveru, kde jsou jejich majitele spis neaktivni a nemaji zajem svoje mody vyvijet, kdyz ma SA-MP tisice skvelych serveru. A Diky ffredykovi mi to je jasny, penize, respektive kdyz jsem se podival jake server jsou v tech (placenych?) masterlistech, tak mi to cele doslo. Bere ohled jen na ty co plati, a to jeste k tomu jen kdyz to chce vic lidi. Na druhou stranu o Y_lessovi jsem na forku (ted smazane tema) cetl takovou zajimavou vec "Y_less miluje pawn - kompilator, uz ne tolik SA-MP". Y_less je skvely programator a jeho myslenky v preprocessingu jsou genialni a hodne me naucil. Ja vetim tomu ze open.mp ma potencial do roka dohnat SA-MP. Co si budem podivat, Kalcor se stim vyvojem dvakrat nepretrhl, i v dobe nejvetsiho rozmachu. Uznavam ze zpetne inzenyrstvi je blba prace, ale to ze to chce delat sam je jen jeho rozohodnuti. Y_less ma vetsi team a vic lidi vic zvladne. A verim v tom ze i ta zpetna kompalibita bude fungovat. Sice kdyz tvrdi ze nepouzije leaknuty kod, tak minimalne z neho pouzije pointy ktere potrebuje aby ta zpetna kompabilita fungovala. A hlavne kdyby Kalcor chtel, tak open.mp muze zastavit - tim ze vyda SA-MP 0.4 s poradnejma funkcema. Pak po open.mp nikdo nevzdychne.

Edited by ATomas

Sdílet tento příspěvek

Od kalcora nevzešel update o kterým by sis řekl " fuu tak to je mazec " vždycky to byli max 4 nějaký funkce a pak něco co nedotáhl a v dalsim Rku to zrušil. Osobně pokud by to Yless nějak rozjel a trošku nad tím přemýšlel tak si myslím že kalcor nemá šanci ani kdyby vydal 20 updatů. Promakat ten model downloader ( vozidla, skiny, textury, obrazky fonty ) trosku jako něco co bylo v IVMP. Myslím si že není ani nereálný že by openmp mohlo jet na novější verzi pawn což je pro mě osobně dost lákavá věc. Uvidíme

Sdílet tento příspěvek