Jump to content
  • 0

Skript pre poskytovanie SAMP Servera na Ubuntu 20.04?


D3AMO

Dotaz

Ahojte chcem sa opýtať či niekto nemá skusenosti z poskytovanim samp serverov, chcem rozbehnuť vlastný samp hosting zadarmo, no neviem stále najsť skript pre poskytovanie. Neviete niekto poradiť? Ďakujem

OpenGamePanel som skušal.

Link to comment
Share on other sites

12 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 1
před 13 hodinami, NuMeRe said:

Poradím Vám. a přímo zde. Aby pan Scydo neřekl :D 

Je to jednoduché. Server můžete rozjet pomocí SAMP souboru ale pouze pro Vás pro nikoho jiného. Pouze přes hamachi.
poté tu je další možnost, a to je na internetu si vyhledat hosting, nejlépe Fakaheda kde si zakoupíte server myslím 50 kč na měsíc. A je to poměrně jednoduché. Pokud byste měl potíže, můžete se mi kdykoliv ozvat. Budu moc rád.

S pozdravem 
NuMeRe

sorry, ale si uplne mimo.

samp server - "subor" nie je iba pres hamachi :palmface:Hamachi je VPN tunel, ktory ti dovoluje sa pripojit na server, ktory nema verejnu IP. Ak mas napr. VPS, tak mas k tomu aj jednu verejnu staticku IP adresu.

Ako si myslis, ze funguju hostingy? Hostingova adminka ti iba dovoluje zapinat/vypinat server, rovnako ako to mozes robit ty "kliknutim na X"/spustenim suboru.

 

Mal by si si o danej problematike nastudovat viac, nez zacnes davat rady druhym.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1
  • Administrátor

Neexistuje žiaden script na vytvorenie hostingu.. Hosting je definícia poskytovateľa služby, anyway nepoužívaj žiadne admin panel, každý je väčšinou security hole, ideálne je spraviť si nejaký shell script, aby ti spravil, čo potrebuješ. Mimo iného každý game server sám o sebe je security hole, lebo k nemu musíš väčšinou otvoriť port a nejaké passive ports. Ideálne to mať containerované. Na VPS odporúčam docker.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, NuMeRe said:

Poradím Vám. a přímo zde. Aby pan Scydo neřekl :D 

Je to jednoduché. Server můžete rozjet pomocí SAMP souboru ale pouze pro Vás pro nikoho jiného. Pouze přes hamachi.
poté tu je další možnost, a to je na internetu si vyhledat hosting, nejlépe Fakaheda kde si zakoupíte server myslím 50 kč na měsíc. A je to poměrně jednoduché. Pokud byste měl potíže, můžete se mi kdykoliv ozvat. Budu moc rád.

S pozdravem 
NuMeRe

Ja nehľadam hosting, hľadam skript na vytvorenie hostingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

https://pterodactyl.io/
Skús tento game panel, môžeš tam navyše hostovať aj iné hry ako SAMP, ale môžeš aj primárne iba pre SAMP, stačí si to všetko nastaviť, tutorialov je plný youtube aj google ako si to hodiť na ubuntu, a navyše neni tak zabugovaná ako ostatné panely. Navyše využíva system dockeru, takže sa lepšie "virtualizujú" servery.

Potom tu je
https://www.bgpanel.net/ 
ktorý je tiež celkom známy, ale čo ja viem osobne by som ho nepoužíval.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 10 hodinami, NuMeRe said:

Dobře, takže teď musíte sehnat Apanel neboli administraci. Je všude k sehnání. Například na uložto je také dávají ji tam lidé co už nevlastní hosting a chtěli se podělit s ostatními. Takže na uložto a apanel a vyjedou Vám soubory.

Doporučím například toto: Měl jsem také s tímto hosting a nemohu si stěžovat. Pannonia - 10.1.1 - LCS-HOSTING - SAMP Administrace.rar | Ulož.to (ulozto.cz)

toto mám lenže ukazuje chybu 500 :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0
před 13 minutami, Jiu said:

sorry, ale si uplne mimo.

samp server - "subor" nie je iba pres hamachi :palmface:Hamachi je VPN tunel, ktory ti dovoluje sa pripojit na server, ktory nema verejnu IP. Ak mas napr. VPS, tak mas k tomu aj jednu verejnu staticku IP adresu.

Ako si myslis, ze funguju hostingy? Hostingova adminka ti iba dovoluje zapinat/vypinat server, rovnako ako to mozes robit ty "kliknutim na X"/spustenim suboru.

 

Mal by si si o danej problematike nastudovat viac, nez zacnes davat rady druhym.

toto som si vravel aj ja :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Já jsem před 10 lety free hosting provozoval (beztak jsem to tu i někde inzeroval tehdy). Byl to freehosting na vlastním železe. Dnes bych jistě doporučil nějaké VPS jako tu v příspěvků píše mnoho jiných. Chce to ale dobrého správce serverů a síťaře, protože je určitě třeba počítat s DDoS útoky, s hádáním RCON hesel a podobně. Nedávno jsem uvažoval, že bych hosting znovu založil, tentokrát trochu profesionálněji, ale nemám teď tolik času, tak těžko říct.

Abych něčím přispěl: pokud se někdo orientujete v Dockeru a (není třeba) Linuxu, vytvořil jsem nedávno Dockerfile, ze kterého lze postavit jeden izolovaný server v Dockeru (běží i na Windows, ale nezkoušel jsem). Image sice funguje a kontejner je použitelný, nicméně bych to bral spíše jako inspiraci, je to jen takový nástřel. Chci tam později dodělat i mountování volumů přímo při spuštění kontejneru či passování proměnných s RCON heslem a podobně přímo při startu. Image je zbuildovaný i Docker hubu, lze najít pod stejným názvem jako má moje Github repo:

https://github.com/krustowski/samp-server-docker

EDIT: vzpomněl jsem si, že @Bloodman tady kdysi jeden takový Adminpanel pro SA:MP servery měl. Možná ho mám i někde archivovaný. Byla to dobrá práce, jen bych to už na Windows nepouštěl. Apanel by se dal kontejnerizovat taky.

Edited by kRySpin_CzE
Link to comment
Share on other sites

  • -3

Dobře, takže teď musíte sehnat Apanel neboli administraci. Je všude k sehnání. Například na uložto je také dávají ji tam lidé co už nevlastní hosting a chtěli se podělit s ostatními. Takže na uložto a apanel a vyjedou Vám soubory.

Doporučím například toto: Měl jsem také s tímto hosting a nemohu si stěžovat. Pannonia - 10.1.1 - LCS-HOSTING - SAMP Administrace.rar | Ulož.to (ulozto.cz)

Link to comment
Share on other sites

  • -6
před 44 minutami, damosamp said:

Ahojte chcem sa opýtať či niekto nemá skusenosti z poskytovanim samp serverov, chcem rozbehnuť vlastný samp hosting zadarmo, no neviem stále najsť skript pre poskytovanie. Neviete niekto poradiť? Ďakujem

OpenGamePanel som skušal.

Poradím Vám. a přímo zde. Aby pan Scydo neřekl :D 

Je to jednoduché. Server můžete rozjet pomocí SAMP souboru ale pouze pro Vás pro nikoho jiného. Pouze přes hamachi.
poté tu je další možnost, a to je na internetu si vyhledat hosting, nejlépe Fakaheda kde si zakoupíte server myslím 50 kč na měsíc. A je to poměrně jednoduché. Pokud byste měl potíže, můžete se mi kdykoliv ozvat. Budu moc rád.

S pozdravem 
NuMeRe

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...