Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
  • 0
TomiiiiikCZ

pomoc Chyby pawn

Dotaz

Zdravím,

dával sem si do pawna přikaz na /admins    a dal vše do spravne složky a hazi mi to tuto chybu

C:\Users\Tomáš\Desktop\SERVER\pawno\include\YSI_Visual\..\YSI_Core\..\YSI_Coding\..\YSI_Core\..\YSI_Storage\y_amx.inc(77) : fatal error 100: cannot read from file: "..\amx\asm"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.
 

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites

18 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
před 12 minutami, TomiiiiikCZ said:

Teď jsi to udělal úplně špatně, ty jsi kromě knihoven pro amx_assembly nahrál vše do složky amx, ale základní knižnice a_samp, a_vehicles, a_npc, core, to vše teď ze složky includes zmizelo a je to ve složce amx a to je špatně, ten kompilátor nemůže najít cestu k těm potřebným a důležitým knihovnám cestu. Stáhni si nové pawno a ty soubory z nového pawna si přesuň do svého pawna, které používáš.

 

Nevím proč ale vše děláš strašně složitě bez nějaké rozmyšlení. Rozhodně by jsi měl začít těmi nejzákladnějšími knižnicemi SA:MP. Nějaké YSI si myslím že ti akorát dělá starosti a i docela zmatek musím říct a pro je to i logické u začátečníků.

Edited by Volfik

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
  • 0

Vysvětlím ti to, jak to funguje, jelikož vidím, že máš problém i se soubory...

Když si stáhneš server z oficiální stránky, tak se jmenuje nějak samp037_svr_R2 nebo tak nějak. Ty jsi si to přejmenoval na SERVER. Budiž.
Ta složka SERVER obsahuje následující další složky:

  • filterscripts - nebo taky scripty. Sem vkládáš ty jednoduché doplňky na server. Ty menší kompilované soubory v .amx.
  • gamemodes - sem vkládáš také kompilované soubory, ale GM je ten hlavní prvek. To nad vším, kde zrovna hraješ(příklad je Realná Země, určitě poznáš). I do toho vkládáš .amx soubory.
  • scriptfiles - sem se vkládají údaje, které ukládáš. Různé statistiky nebo jiné informace, které si můžeš napawnit v editoru aby se ti to ukládalo. Tak sem, to pak půjde.
  • include - to upřímně nevím, proč je to zrovna tady 😄(vypadá to jako nějaký include s užitečnými fcemi) ale sem nevkládáš žádné stažené includy.
  • pawno - zde je hlavní soubor, který obsahuje kromě editoru pawno.exe také další složku a to include.
  • pawno/include - <<< a přesně sem vkládáš VŠECHNY includy, které potřebuješ ke kompilaci(jako je zrovna YSI nebo obsah amx). Jestliže ti editor vyhodí fatal error že nemůže něco najít, tak sem hodíš ten stažený include.

ROZDÍL MEZI FILTERSCRIPT A GAMEMODE

Není to vůbec složité a poznáš to velmi snadno. A to podle publicu. Jestliže tam je:
 

public OnFilterScriptInit() {

	return 1;
}

public OnFilterScriptExit() {

	return 1;
}

Tak je to filterscript. Menší módík. Doplněk k serveru. A jakmile ho kompiluješ, tak ho hodíš právě do složky filterscripts a spustíš server.
Jestliže tam je:
 

public OnGameModeInit() {

	return 1;
}

public OnGameModeExit() {

	return 1;
}

Tak je to gamemode. Mód, na kterém hraješ .
Jako například tvé /admins. Kdyby jsi to chtěl integrovat rovnou do gamemodu na server, tak to kompiluješ spolu s celým gamemodem. Jestliže to tam chceš jen tak přidat jako doplněk, kompiluješ a hodíš to do filterscripts.

JINÉ INCLUDE A JEJICH NAHRÁNÍ
Jakmile stáhneš nějaký include a chtěl by jsi použít jeho obsah(nějakou funkci, proměnnou nebo cokoliv v něm), tak ho nejdříve nahraješ pomocí:

#include <YSI\y_va> // příklad

A můžeš používat. 
 

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
  • 0
před 32 minutami, TomiiiiikCZ said:

A co bys mi doporučil pawnit hned od začatku?

Rozhodně tvorbou něčeho jednoduchého, jako jsou příkazy. Můžu doporučit:

https://wiki.sa-mp.com/wiki/OnPlayerCommandText

A ještě taková rada, kdyby jsi nevěděl, co jaká funkce/public dělá, tak si otevři prohlížeč, zkopíruj tam odkaz https://wiki.sa-mp.com/wiki/ a za něj napiš celé jméno fce/publicu například https://wiki.sa-mp.com/wiki/OnPlayerText

PS: Jako můžeš pokračovat s YSI. Je to jen obyčejná knihovna includů, nic satanistického 😄 ale raději, aby ti pomáhal někdo, kdo se v YSI alespoň vyzná. Kdyby tak mi napiš PM ohledně YSI, pomůžu.

Edited by Scydo

Sdílet tento příspěvek


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×