Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
  • 0
Rawy

pomoc Problém s OnPlayerClickTextDraw

Dotaz

Čau všichni,

dnes jsem chtěl udělat nové zaměstnávání u prací přes textdrawy ale pokaždé ať kliknu na jakýkoliv textdraw chci, pokaždé mi to zareaguje jen na ten první textdraw, tzn. když kliknu třeba na "Zavrit" tak to odešle zprávu která je u textdrawu s "Informace o praci"

První jsem měl vše v playertextdrawech ale to nefungovalo stejně tak, jako to mám teď 

screen: https://ctrlv.cz/4QPo

na screenu mám myší najeto na "Vzit si pracovni barvu" bohužel myš nejde vidět

Předem děkuji za pomoc

kód: //smazané, problém vyřešen

Edited by Rawy

Sdílet tento příspěvek

4 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

• 1

Mě tohle dělaly špatně nastavený boxy pro jednotlivé PTD. I když jsem je neměl zapnutý, tak to dělalo neplechu. Vždy mi pomohlo to udělat znova v TD Editoru s boxama, který jsem pak nastavil jako průhledný. 

• Děkuji (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

• 1

Čau,

hele koukal jsem na to včera pozdě večer, ale nějak mě překonal spánek 😄

Testoval jsem ten tvůj skript co si tady zveřejnil, protože z toho popisu a hlavně z té fotky mi nebylo dostatečně jasné co ti to přesně dělá navíc když jsem se kouknul hned na první textdraw, když teda nepočítám box jako pozadí ten jsem přeskočil a dostal se k první položce, tak si tam sice měl nastavené možnost kliknutí, ale u klikacího textdrawu musíš mít nastavený správný TextSize, viz. níže. (vzal jsem jeden z těch textdrawů/položka)

TextDrawTextSize(JobDialog_info[playerid], 10.0, 160.0);
TextDrawUseBox(JobDialog_info[playerid], 1);
TextDrawBoxColor(JobDialog_info[playerid], 255);
TextDrawSetSelectable(JobDialog_info[playerid], true);

Důležité je u textdrawu, který má mít možnost kliknutí musíš prostě nastavit TextSize tj. šířku rozlišení X a výšku rozlišení Y, proč ? Protože tím u daného textdrawu nastavuješ nějaký 'vyhrazený prostor' pro kliknutí. 

Když jsem zkoušel ten tvůj skript, tak mi bylo jasné že tam vůbec nic takového nemáš, už jen z toho důvodu že tam nemáš nastavený TextSize u TD. Navíc na serveru to vypadalo prostě tak že jsem svým kurzorem označil všechny řádky 😄 to byl taky důvod proč ti to v chatu furt vypisovalo že klikáš na jednu položku i když si ve skutečnosti klikat například na 'zavřít', prostě ten kurzor ti to označoval celé.

Jo jinak ještě jsem ti zapomněl sdělit, jak se ten 'vyhrazený prostor' nastavuje. Je to úplně jednoduché něco málo tu naznačil @Om3n.

Musíš si u toho TD zapnout box a tomu boxu nastavíš například černou barvu tj. 0x000000FF. Vypadá to asi nějak takhle:

2CCI.png

TextDrawTextSize(JobDialog_info[playerid], 10.0, 160.0);

parametry jsou x,y to znamená že nastavuješ výšku a šířku toho boxu zase ten vyhrazený prostor pro kliknutí u daného TD, který spravuješ. u toho to TD je přesně nastavěno X: 10.0 Y: 160.0 viz. obrázek, no a to samé uděláš i u ostatních TD. Jinak doporučuji si přečíst nějaké ty základní pravidla použití a omezení.

https://wiki.sa-mp.com/wiki/TextDrawTextSize

Jako že například X musí mít minimálně 5 jednotek a Y zase 10 jednotek, je to vlastně nejmenší možná velikost pro kliknutí, pokud to budou menší než uvedené hodnoty, tak to prostě nerozezná žádné kliknutí.

Kdyby něco tak dej vědět.

// Škoda a pozdě :trumplul:

Edited by VolfikCZ
  • Děkuji (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

• 0
před 2 hodinami, Amenadiel said:

Lehčí možná, ale lepší ne. Menu nemám rád protože se u něj vybírá pomocí šipek/wsad, proto jsem si místo toho udělal textdrawy 😄

před 2 hodinami, Om3n said:

Mě tohle dělaly špatně nastavený boxy pro jednotlivé PTD. I když jsem je neměl zapnutý, tak to dělalo neplechu. Vždy mi pomohlo to udělat znova v TD Editoru s boxama, který jsem pak nastavil jako průhledný. 

Problém jsem vyřešil pomocí TextDrawTextSize (který mi TD editor u těch jednotlivých TD tu funkci neexportoval), ale tvůj nápad je mnohem snažší takže díky.

Problém vyřešen, můžete lock.

Sdílet tento příspěvek