Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×

Recommended Posts

Ahoj, 

jak z názvu vypovídá, hledám nějaký slušný notebook vhodný pro studenta. Určitě by měl být lehký, tenký, rychlý a s dlouhou výdrží baterie. Cenový strop mám 15 000 Kč (580€). 

Dáte mi nějaké tipy? Popř. co používáte vy.

Díky

Edited by Woody

Sdílet tento příspěvek

před 27 minutami, Amenadiel said:

Par notebooku s ssd jsem našel ale neměli zas HDD a když už měli tak neměli zase velkou výdrž např jen 6-7 hodin.

Jenom pro info, kolik měly kapacitu ty SSD?

Sdílet tento příspěvek

před 12 minutami, vEnd said:

Jenom pro info, kolik měly kapacitu ty SSD?

právě že shit.. jen 128

ale tenhle notebook určitě bude mít M2 slot 100% by ssd šlo dokoupit.. ale nejspíše by jsi ztratil záruku tím.

Edited by Amenadiel

Sdílet tento příspěvek

před 1 minutou, Amenadiel said:

právě že shit.. jen 128

ale tenhle notebook určitě bude mít M2 slot 100% by ssd šlo dokoupit.. ale nejspíše by jsi ztratil záruku tím.

Aha, tak to je fakt málo. No, Woody, jestli chceš SSD a ještě nějaké místo aspoň pro dokumenty, tak by to možná chtělo přihodit pár tisíc.

Sdílet tento příspěvek

Si může dát SSD místo mechaniky jestli mu zbude nějaká částka na SSD (třeba Samsung 500gb za 2.500,- CZK) a redukci (rámeček ve tvaru mechaniky) která stojí cca 400,- CZK to máš tak notebook za 12.000,- (záleží kolik za to SSD chceš dát 😄 jsou i levnější) a máš to (pokud chceš i HDD).

Edited by rEf

Sdílet tento příspěvek

Díky za rady. Vy si myslíte, že 128GB SSD je málo? Nechci tam mít žádné velké soubory a programy. Převážně bych tam měl textové dokumenty. Ale když tak nad tím přemýšlím, tak mi vezme něco z paměti operační systém co?

Jinak připlatit pár tisíc navíc by mi asi nevadilo, ale nechci za to dát prostě raketu. O žádný macbooky nemám zájem.

Edited by Woody

Sdílet tento příspěvek

https://www.czc.cz/dell-vostro-15-5568-seda_16/236454/produkt třeba tohle taky nevypadá úplně špatně samozřejmě to je za příplatek a čistě 256gb SSD není v tom HDD jen nechápu proč je tak složité najít nějaký notebook s 500gb SSD alespoň 😄 No asi špatně hledám nebo nevím.

Edited by rEf

Sdílet tento příspěvek

před 3 hodinami, Woody said:

Díky za rady. Vy si myslíte, že 128GB SSD je málo? Nechci tam mít žádné velké soubory a programy. Převážně bych tam měl textové dokumenty. Ale když tak nad tím přemýšlím, tak mi vezme něco z paměti operační systém co?

Jinak připlatit pár tisíc navíc by mi asi nevadilo, ale nechci za to dát prostě raketu. O žádný macbooky nemám zájem.

Hledal jsem na toto téma pár témat (:D) a našel jsem přesně tu otázku, kterou pokládáš, zde. Pokud to opravdu budeš používat jen na studijní účely a nebudeš tam skladovat žádné objemné aplikace a multimediální soubory, tak je ten Amenadielův notebook vhodný ke zvážení.

Sdílet tento příspěvek

před 1 hodinou, vEnd said:

Hledal jsem na toto téma pár témat (:D) a našel jsem přesně tu otázku, kterou pokládáš, zde. Pokud to opravdu budeš používat jen na studijní účely a nebudeš tam skladovat žádné objemné aplikace a multimediální soubory, tak je ten Amenadielův notebook vhodný ke zvážení.

A není ten můj celkově lepší? Má tam SSD 256GB, to bohatě stačí.. a hlavně ono je 4 GB ramky dnes docela málo..

Sdílet tento příspěvek