Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
  • 0
Twixo

pomoc hlp

Dotaz

stock FindHangarMission(playerid)
{
    if(HangarMission[0] == true) SendClientMessage(playerid, -1, "tttt true!"); //TEXT NA TEST
    if(FreeHangarMission(playerid) == 0) return 1;
	new rng = random(6);
	new mission;
	if(HangarMission[rng] == false)
	{
	mission = rng;
	}
	else
	{
	FindHangarMission(playerid);
	}
	return mission;
}

premenná bool:HangarMission[6] (HangarMission[0] až HangarMission[5]), ak sú všetký true okrem HangarMission[3], tak mission môže byť iba 3. Neviem prečo niekedy vyjde 0, keď je vždy true a musí byť false aby šla. Dal som si tam spravu na testovanie, či je fakt true a väčšinou to býva v chate, že:

ttt true

0

ako to použivam na testovanie

//prikaz
premenna
new hodnota = FindHangarMission(playerid);
format(..."%d",hodnota);
správa

inak ostatné hodnoty 1-5 fungujú ako majú, iba 0 robí problem. Asi som niečo zle napísal a nwm čo 😄

Edited by Twixo

Sdílet tento příspěvek

2 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

• 1

0 ti to podľa mňa vráti vtedy, keď sa vygeneruje náhodné číslo rng také, že HangarMission[rng] je true. Ak si všimneš, hodnota mission sa inicializuje na 0, if vetva sa nevykoná (teda sa do mission nič nenastaví) a keď dobehne else vetva, tak sa vráti 0.

Takto to bude dúfam správne (aj keď neviem, čo presne robí funkcia FreeHangarMission):

Spoiler

stock FindHangarMission(playerid)
{
    if (!FreeHangarMission(playerid)) 
        return 1;

new rng = random(6);
    if (!HangarMission[rng])
        return rng;

return FindHangarMission(playerid);
}

• Děkuji (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

• 0

Stock hľadá voľnú misiu a vyberie náhodne jednu z voľných - výjde číslo misie. Samozrejme si mi to opravil a funguje to ako má a ďakujem ti za vysvetlenie danej chyby. Nevidel som ju cez môj nedostatok :( Môžte lock.

Edited by Twixo

Sdílet tento příspěvek

Guest
This topic is now closed to further replies.